Krepšinio švytėjimo dienos arba skrydžiai ore su oranžiniu kamuoliu

2018-09-23
Romualdo Eglinsko nuotraukos
Romualdo Eglinsko nuotraukos
Tų dienų Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje buvo keturios: nuo rugsėjo 11-osios iki 14-os. Istorines rungtynes KK „Šilutė“ (vyr. treneris Laimonas Eglinskas, treneris Kęstutis Mačijauskas) ekipa žaidė su grėsmingu varžovu - Talino „Kalevo/Cramo“ profesionalų komanda (treneris Donaldas Kairys, asistentai Indrek Reinbok, Rusell Bergman). Nors prieš estus neatsilaikyta, bet po to laimėtas tarptautinis keturių komandų turnyras ir pamariškių komandos kapitonas Evaldas Džiaugys kėlė į viršų garsios danų sportinės aprangos firmos „Hummel“ įsteigtą originalią meniškos formos taurę. 

Praėjusį sezoną NKL pirmenybėse sužibėjusi krepšinio klubo „Šilutė“ rinktinė intensyviai ruošiasi 2018-2019 metų kovoms. Kaupianti jėgas ir brandinanti ambicingas viltis, KK „Šilutė“ nepabūgo pakviesti į draugiškas rungtynes Talino BC„Kalev/Cramo“ komandą.  Mūsiškiams istorinės rungtynės žaistos Vydūno gimnazijos sporto salėje rugsėjo 11 dieną. Nors „Šilutė“ pralaimėjo, bet gauta proga susiremti su grėsminga profesionalų komanda mūsų krepšininkams tapo gera praktinio žaidimo pamoka.

Krepšinio vadybininkas, visuomenininkas Jonas Gavėnia prieš rungtynes su estų komanda ne be pasididžiavimo sakė, kad Šilutės reprezentacinė komanda iššūkių nebijo. Aišku, kad jėgos buvo nelygios visais atžvilgiais: Talino „Kalev/Cramo“ – 10 kartų Estijos čempionas ir 6 kartus taurės laimėtojas. KK „Šilutė“ - Nacionalinės krepšinio lygos (NKL), kuri yra antra pagal stiprumą šalyje, dalyvė. Apie komandų skirtingus biudžetus verčiau patylėti. O žaidėjai juk pasirenkami  pagal finansines galimybes. Na, dar trenerio uoslė  gali padėti, jei pirmas iš kažkur  prisivilioja jauną būsimą besiskleidžiančią krepšinio „žvaigždelę“. Treneris L. Eglinskas, atrodo, tą dovaną turi. Kaip bebūtų, bet KK „Šilutė“ ir „Kalev/Cramo“ rungtynės krepšinio aistruoliams pamariškiams tapo švente. Jas žiūrėjo daug žiūrovų. Bilietų buvo parduota apytikriai už 600 eurų.

Atidarymo ceremonija

Tarptautinių varžybų dalyvius, žiūrovus pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Palaikyti saviškių atėjo vicemeras Algis Bekeris, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Įdomu tai, kad jis savo laiku lankė Gargždų futbolo komandos „Banga“ treniruotes kartu su būsimu lietuvių ir austrų futbolo kamuolio virtuozu Arminu Narbekovu, apie kurio sportinę karjerą susuktas dokumentinis filmas. Tarp žiūrovų matėme ir krepšinio trenerį Steponą Kairį, išgarsinusį Šilutės krepšinį. Šiandien jo pėdomis seka sūnus Donaldas Kairys, „Kalev/Cramo“ komandos treneris. Būtent jis priėmė šilutiškių kvietimą atvykti „pasimatuoti“ jėgomis. Pamariškiams malonu, kad stipri Estijos komanda nepasididžiavo atvažiuoti į Šilutę draugiškoms rungtynėms. Tiesa, prieš tai „Kalev/Cramo“ Klaipėdoje užtikrintai nugalėjo LKL dalyvius „Šiaulius“ – 106:82.

 Rungtynių pertraukėlių metu žiūrovams neleido nuobodžiauti sporto klubo „Atėnė” šokėjos, praturtinusios repertuarą smagia lietuviška polkute. Šokio užbaigtuvių emocijų viršūnė – mergaitė, pasipuošusi tautiniais rūbais ir išskleidusi Lietuvos trispalvę.

Pūsti prieš vėją…

„Kalevo/Cramo” spalvos – mėlyna, balta, logotipas – vikingo šalmas su dviem ragais šonuose. Tai nereiškia, kad komandą sudaro tik estai ar skandinavai.  Šilutėje rungtyniavo 10 „Kalevo/Cramo” krepšininkų. Pusę jų – legionieriai iš JAV bei kitų šalių. Pirmus taškus pelnė svečiai pataikę dvitaškį ir baudos metimą – 0:3. Mūsiškiai persvėrė rezultatą – 4:3, 7:5, 7:7, 9:7, 9:8, 9:9. Nuo šio momento į priekį išsiveržė ir  atitrūkoi Talino komanda – 9:11, 9:18, 13:24. „Šilutė” pralaimėjo kėlinuką rezultatu 16:25.

Po pertraukėlės įsibėgėję svečiai tęsė šturmą. „Šilutė“ kabinosi kiek įmanoma, pragiedrulių švystelėdavo po komandos kapitono Evaldo Džiaugio (Nr. 12) prasiveržimų, taikliai metamų baudų. Iš viso jis pelnė 18 taškų ir buvo naudingiausiu žaidėju. Kapitonas rodė pavyzdį. Atskirais veiksmais nudžiugindavo amerikiečiai Ostin Paup (Nr.1, 11 taškų), Dzemeil Povel (Nr.32, 9 tšk.), Paulius Poška (Nr.11, 7 tšk.). Bet tie reti pragiedruliai debesų neišsklaidė. „Šilutė“ pralaimėjo antrą, trečią, ketvirtą kėlinukus rezultatais 18:37, 18:25, 15:21, rungtynes – 67:108. „Kalevo/Cramo“ gretose pasižymėjo legionieriai Ivan Almeida (Nr.23) ir Chavaughn Levis (Nr.40), pelnę 23 ir 22 taškus. Nors rungtynių intriga dingo gana anksti, žiūrovai „Šilutės“ nekeikė, palaikė iki galo, vadovaujami aistruolių „atamano“ Valdo Urbono.

Minsko „Drakonai“ siekė taurės

Firmos „Hummel Cup 2018“ turnyre rugsėjo 12-14 dienomis dalyvavo 4 komandos: „Šilutė“, Minsko „Tsmoki-Minsk“, Palangos „Kuršiai“ ir Sietlo (JAV) „Kitsap Admiral“. Pastaroji ekipa buvo jungtinė: trys amerikiečiai, jų treneris Asbley Robinson ir jiems talkinę lietuvaičiai, daugelis - šilutiškiai. Suprantama, tikrų „admirolų“ buvo per mažai, kad kalnus nuverstų. Tą parodė turnyro atidarymo rungtynės, kai „Kitsap Admiral“ neatsilaikė prieš „Kuršius“ – 121:97 (35:18, 26:20, 36:26, 24:33). Amerikiečių komandai daugiausiai taškų pelnė Torrey Simeon (Nr. 4) – 17, kapitono Dion Havkins (Nr.10) įnašas – 15 tšk. Lietuvaičių kraitis: Tadas Kararinas (Nr. 15) – 16 tšk.,Dovydas Rimkus (Nr.7) – 15, Tauras Ulevičius (Nr. 1) ir Rytis Meškauskas (Nr. 8) po – 13 tšk. Tarp „Kuršių“ nesulaikomas buvo Aurimas Majauskas (Nr.13) – 30 tšk.

Baltarusių komandos „Tsmoki-Minsk“ treneris Rostislav Vergun neslėpė, jog atvažiavo nugalėti. Komanda studentiška. Ekipa kovinga, drausminga, valinga. „Tsmoki“ lietuviškas vertinys – drakonai. Minskiečiai ruošiasi Universiados varžyboms. Jie įsipiršo semtis patirties mūsų NKL čempionate. Dalyvaus be konkurencijos. „Šilutė“ praėjusio trečiadienio rungtynėse įveikė „Tsmoki-Minsk“ – 93:86 (28:20, 27:27, 16:18, 22:21). Rungtynės buvo atkaklios, įtemptos. Pamariškiai nuolat pirmavo 6-9 taškais, bet baltarusiai nesiliovė vytis, švelninti rezultatą. Kai svečiai priartėdavo, „Šilutės“ krepšininkai  įmesdavo tritaškius ir vėl susigrąžindavo žaidimo iniciatyvą. Iš toli laiku pataikė ir neleido įvykti lūžiui svečių naudai Mantas Šerkšnas (Nr.19, 22 taškai), Rokas Nikitinas (Nr. 8, 16 tšk.), Andrius Globys (Nr.7, 9 tšk), naudingai žaidė Evaldas Džiaugys – 10 tšk., Andrius Gaidys (Nr.5, 7 tšk.), greitais reidais vėją aikštelėje pakaitomis kėlė trys juodaodžiai amerikiečiai uždirbę po 7 taškus. Švystelėjo tritaškį ir prie komandos prisijungęs centro puolėjas Paulius Gvazdaitis (Nr.18). Efektyviu mūsų komandos ginklu tapo spaudimas, privertęs varžovus klysti. Tarp baltarusių rezultatyviausiai žaidė Maksim Liutych (Nr.4) – 15 tšk.

„Kuršiams” nepavyko palaužti „Šilutės”

Rugsėjo 13 dieną pirmieji Vydūno gimnazijos salėje žaidė „Tsmoki-Minsk“ ir „Kitsap Admirals“ komandos. Nesunkiai laimėjo baltarusiai – 83:62 (27:13, 28:19, 14:17, 14:13). Kietesnės buvo „Šilutės” ir „Kuršių“ rungtynės. Jos vyko apylygiai. Pirmąjį kėlinuką laimėjo aikštelės šeimininkai – 22:20, antrajame persvarą įgijo palangiškiai – 20:25. Mūsiškiams  teko paplušėti, kol pasiekė savo. Trečiojo ir ketvirtojo kėlinukų rezultatai – 22:16, 22:19. „Šilutė” turnyre iškovojo antrą pergalę (86:80) ir iš anksto užsitikrino I vietą. Per rungtynes su „Kuršiais” neuždengiamas buvo „Šilutės” legionierius J. Perkins (Nr.93), pribloškęs varžovus staigiais kamuolio dėjimais iš viršaus, rezultatyviais perdavimais (6), atkovotais kamuoliais (11). Jo kraitis – 17 tšk. Labai gerai žaidė komandos kapitonas E. Džiaugys – 22 tšk., po 11 taškų pridūrė Andrius Gaidys (Nr.5) ir Andrius Globys (Nr.7), Paulius Gvazdaitis (Nr.15) pelnė 10 tšk. Šilutiškiai suklydo 21,  „Kuršiai” 15 kartų. Jų komandai daugiausiai taškų pelnė legionierius Mason Stuteville (Nr.21) ir Aurimas Majauskas (Nr.13) – 20 ir 19. Gerą įspūdį paliko įžaidėjas Jalen Riley (Nr.5, 15 tšk.).

Be slegiančios įtampos, bet brolis prieš brolį…

Turnyras finišavo praėjusį penktadienį. Laukta nuožmesnės kovos dėl II vietos tarp „Kuršių” ir „Tsmoki-Minsk”. Pergalę šventė darniau žaidę „Kuršiai” – 76:62 (23:8, 22:23, 9:17, 22:14). Baltarusiai prasčiau pataikė, jų žaidimas dažniau strigo. „Tsmoki-Minsk” ekpa liko trečia.

„Šilutei” rungtynės su „Kitsap Admirals” nieko nelėmė, kaip ir varžovams, kurie net pergalės atveju nepakiltų iš IV vietos. Kad rungtynės būtų įdomesnės, „Šilutė” paskolino „admirolams “ J. Perkinsą, kuris anksčiau yra žaidęs už šią komandą. „Kitsap Admirals” treneris ta proga dovanojo J. Perkinsui krepšinio marškinėlius. Jis atsilygino geru žaidimu - pelnė net 39 taškus. „Admirolų“ garbę gynė ir KK „Šilutė“ krepšininkas Dovydas Rimkus (Nr.7), įmetęs 9 taškus. Jo brolis Tautvydas (Nr.13) žaidė už „Šilutę“ ir pelnė 9 tšk. Broliai Rimkai – dvyniai. Po turnyro Dovydas, žaidęs už dvi komandas, buvo apdovanotas dviem medaliais, kaip ir J. Perkinsas.

„Šilutės“ ir „Kitsap Admirals“ rungtynės vyko be įtampos, lengvai, krepšininkai pademonstravo nemažai individualių triukų. „Šilutė“ gal daugiau leido varžovams reikštis nei šie jiems, bet mūsiškių galios buvo didesnės. Varžovai neįstengė uždengti centro puolėjo Pauliaus Gvazdaičio (Nr.15) ir Evaldo Džiaugio (Nr.12), atnešusių komandai po 26 taškus. „Šilutė“ nugalėjo – 122:104 (36:24, 35:28, 20:25, 31:27). Firmos „Hummel” taurė liko Šilutėje. Medaliai iš stiklo pluošto įteikti visoms komandoms. Krepšininkus apdovanojo Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris, Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, statybų bendrovės „Žibai” vadovas Steponas Kazlauskas. Komandų treneriai buvo pradžiuginti savivaldybės dovanomis.  Sporto mokyklos treneris Kęstas Šernius prizu maloniai nustebino „Kitsap Admirals” trenerį A. Robinsoną – taip atsilyginta už amerikiečio pravestas treniruotes Šilutės vaikams. Blyksėjo korespondentų ir žiūrovų fotoaparatai, buvę varžovai draugiškais apsikabinimais atsisveikino su puikiai organizuotu turnyru.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!