Grybavimo čempionate Švėkšnoje - rekordinis komandų skaičius

2018-09-26, Sveksnosnaujienos.lt

Švėkšnos neįgaliųjų draugija negali sėdėti rankų sudėjusi. Šį kartą sugalvojo atgaivinti prieš du metus nutrūkusią tradiciją ir surengė grybavimo čempionatą. Pakvietusi norinčius pagrybauti savo draugus į Gedminaičius, nepailstanti draugija surengė nepamirštamą Grybų šventę.

Šiemet sulaukta rekordinio komandų skaičiaus. Dalyvavo net devynios komandos, kurios varžėsi dėl Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio įsteigtos taurės. Taip pat nebuvo pamiršti ir asmeniniai grybautojų pasiekimai. Apdovanoti didžiausius, mažiausius, įspūdingiausius ir net mažiausius grybus iš miško parnešę grybautojai.

Po dviejų valandų grybavimo pavargę, bet su šypsenomis ir krepšiais grybų komandos rinkosi Ingridos ir Arvydo Riterių sodyboje. Vertinimo komisijai suskaičiavus visus grybus ir suvedus rezultatus, paaiškėjo laureatai. Skaičiuojant tik tikrinius baravykus ir raudonikius, buvo surinktos 303 (64 baravykai ir 239 raudonikiai) miško gėrybės. Nugalėtojų taurę į viršų kėlė Gedminaičių seniūnaitijos „Graumenos“ komanda, surinkusi 100 grybų. Nemažai kepurėtųjų surinko ir kitos komandos. Grybavimo entuziastai suvažiavo iš Telšių, Vainuto, Katyčių, Klaipėdos ir, žinoma, Švėkšnos.

Nors gamta šiemet daug grybų ir nepadovanojo, varžytuvių dalyviams nebuvo kada liūdėti. Savo dainomis ir žaidimais susirinkusiuosius linksmino Švėkšnos Vestuvių festivalio organizatorius Vytautas Raibys. Dalyviai srėbė itin gardžią grybienę, ragavo kastinio su šviežiomis bulvėmis, skanavo kitų vaišių. Neliko nė vieno neapdovanoto subtiliais rėmėjų įsteigtais prizais. Kaip sakė pirmininkė I. Riterienė, šventėje nugalėjo ne varžymasis, o draugystė.  


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?