Žinia finansų rinkos dalyviams Lietuvoje: skaidresnė aplinka inovatyvaus verslo plėtrai ir dėmesys vartotojų apsaugai

2018-09-28, finmin.lrv.lt

Siekiant užtikrinti virtualių valiutų keityklų ir depozitinių piniginių operatorių veiklos finansinį skaidrumą, vartotojų apsaugą ir stiprinti kovą su pinigų plovimu bei terorizmo finansavimu Finansų ministerija parengė Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimo projektą. Šiandien jį pateikė derinimui atsakingoms institucijoms.

„Dėl intensyvėjančių tarptautinių finansinių ryšių ir finansų sektoriaus technologinių naujovių turime atsižvelgti į visas pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizikas. Iššūkių yra daug, todėl privalome būti pasiruošę juos sutikti. Tik kurdami skaidrią ir tvarkingą teisinę aplinką pritrauksime užsienio investicijas ir skatinsime inovatyvaus verslo plėtrą Lietuvoje“, – sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Įstatymo projektu siekiama reglamentuoti virtualiųjų valiutų keityklų  ir depozitinių piniginių operatorių veiklą, įpareigoti pradinio virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (toliau - ICO) veikla užsiimančius juridinius asmenis nustatyti naudos gavėjų ir jų leidžiamų virtualios valiutos vienetų pirkėjų tapatybę.

Taip pat bus aiškiai apibrėžiamos sąlygos norint užsiimti virtualiųjų valiutų keityklų operatoriaus arba depozitinių piniginių operatoriaus veikla. Šia veikla asmenys galės verstis tik tuo atveju, jeigu apie jos pradžią tinkamai praneš Juridinių asmenų registrui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!