Meras Virginijus Komskis: „...prie šito klausimo nebegrįšiu“

2018-09-29, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis.
Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis.

Praėjusią savaitę posėdžiavo Pagėgių rajono savivaldybės taryba. Posėdžio metu buvo svarstomas ir Administracijos direktorės Dainoros Butvydienės tarnybinio nusižengimo klausimas. Kodėl jis sukelė tiek diskusijų? Apie tai kalbėjomės su meru Virginijumi Komskiu. Jis atsakė į keletą klausimų.

- Tai kodėl minėtas klausimas kelia tiek diskusijų?

- Šis klausimas kelia diskusiją ne tik dėl Administracijos direktorės galimo tarnybinio nusižengimo, bet dėl esminio fakto, kodėl vis dar neatšauktas direktorės įsakymas dėl netarnybinio automobilio naudojimo tarnybos reikmėms, kuriuo išmokama kompensacija už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms. Mano nuomone, Savivaldybės administracija turi pakankamai tarnybinių automobilių, kad galėtų tinkamai juos naudoti tarnybos reikmėms. Šią savo nuomonę esu ne kartą išsakęs ir išsakau dar kartą. Tarybos sprendimas „Dėl Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus tarnybinio nusižengimo“ paruoštas remiantis Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos išvada, kurioje teigiama, kad Administracijos direktorė Dainora Butvydienė tarnybinio nusižengimo nepadarė.

- Daugeliui kyla klausimas, kodėl nepadarė, jei buvo aptikti tam tikri teisės aktų pažeidimai?

-Nepadarė, nes, kaip Komisijai teigė pati Administracijos direktorė, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės pareigybės aprašyme nėra duomenų, kad ji atsako už tarnybinių automobilių naudojimo tvarką. Administracijoje yra paskirti asmenys, kurie organizuoja ir kontroliuoja tarnybinių ir netarnybinių automobilių naudojimą tarnybos reikmėms pagal teisės aktų reikalavimus. Administracijos direktorės teigimu, įvertinus atsakingų darbuotojų veiksmus, ji pareiškė jiems žodines pastabas. Taip pat D. Butvydienė teigė, kad Administracijos direktoriaus pavaduotojas į Savivaldybės biudžetą grąžino jam sumokėtą kompensaciją už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms atostogų metu ir, anot direktorės, žala Savivaldybės biudžetui nepadaryta, nėra kilusių jokių neigiamų padarinių.

Komisija priėmė išvadą, kad Administracijos direktorės padaryti tarnybiniai nusižengimai buvo pakankamai formalūs ir galimai pažeidžiantys tik bendrąją Administracijos direktorės, kaip įstaigos vadovo, pareigą atsakyti už visą institucijos veiklą bei kontroliuoti (prižiūrėti) pavaldžių valstybės tarnautojų (darbuotojų) veiklą. Pavaldūs darbuotojai nubausti (žodinės pastabos), lėšos į biudžetą grąžintos (žalos nėra), visi formalūs reikalavimai dėl teisės aktų pažeidimų įvykdyti ir pašalinti.

Svarstant šį Tarybos sprendimą, balsavau prieš, o opozicija išėjo iš salės, tačiau sprendimo projektas patvirtintas, nes užteko daugumos balsų.

- Kaip vertinate šią situaciją?

- Kaip meras prie šio klausimo nebegrįšiu, nes vertinu šį klausimą ne tik politiškai, bet ir morališkai. Ši situacija kenkia Savivaldybės administracijos įvaizdžiui ir apie tai turėtų pagalvoti visi, kurie už tai atsakingi.  Tiesa, Savivaldybės administracija savo įvaizdžiu ir viešinimu šiuo metu labai rūpinasi, sudaryta sutartis iki 12 000 eurų dėl Savivaldybės veiklos viešinimo - tai manau greitai pamatysime rezultatus.


Straipsnio komentarai

o2018-10-03
VTEK tirs Pagėgių mero Komskio elgesį


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar tikrai2018-10-03
prabus mero morale. Administracija ir jos vadovai tikrai dirba Pagegiams. Ir aklam matosi. Meras - savam Ego ir Kuturiui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to tikiu Dievu2018-10-03
Abu gyvi popiežiai turėtų laikyti mišias. Ir tai klausimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žinot2018-10-03
jau atsibodo Kuturio ir jo draugių saviveikla .Ar dar nepavargai, KUTURY Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tikiu Dievu2018-10-03
Kazin kiek kunigu misias turetu laikyti kad brolio Judo nuodemes butu atleistos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai jau 2018-10-02
tikrai merui labai .. rūpi.. savivaldybės įvaizdis.Visas rūpestis -su kuo eiti į rinkimus, kad pakliūti nors į tarybą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
patyres2018-10-02
del buvusio mero tai faktas, bet del busimo, tai nebukit garantuotas. Cia kaip Siluteje gali karjera vienam kandidatui pasibaigti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zinau2018-10-01
kad pavad. nei paeme nei grazino. Buhalterija padare klaida buhalterija ir issitaise. O faktas tai kad jau galima sakyti buves meras su busimu meru administracija nuo pernai vercia. Gaila kad sugeba tik tiek Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?