ŠMM: mokytojų atlyginimų vėlavimui nėra priežasčių

2018-10-01, smm.lt

Kitą savaitę pedagogams pradedami mokėti pirmieji šiais mokslo metais atlyginimai, suskaičiuoti pagal naują - etatinio – darbo užmokesčio modelį. Jau visos mokyklos švietimo registre patvirtino mokinių skaičius, pagal kuriuos skaičiuojami atlyginimai. Lėšų pervedimo mokykloms tvarka šiais mokslo metais išlieka tokia pati, kaip anksčiau: iždo lėšos savivaldybes pasieks iki kitos savaitės vidurio ir bus pervestos mokykloms. Šiuo metu mokyklos turi užtektinai lėšų, kad atlyginimus galėtų mokėti be trukdžių.

Lyginant su praėjusiais metais, mokytojų darbo užmokesčio fondas vidutiniškai didėja 12 proc.

„Mokytojams tikrai nereikia nuogąstauti, ar atlyginimai bus pervesti laiku. Etatinio lėšos atlyginimams iš savivaldybių laiku pasieks mokyklų sąskaitas, už jų suskaičiavimą ir pervedimą kiekvienam mokytojui yra atsakingi mokyklų finansininkai. Tačiau įstaigos ir šiandien jau turi užtektinai lėšų, kurias panaudos atlygio išmokėjimui, todėl jokio vėlavimo neturi būti“, - sako švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Praėjusiais metais visą darbo krūvį, t.y. 36 val. per savaitę, turėjo tik 5 proc. šalies pedagogų, net 30 proc. mokytojų dirbo mažesniu nei pusės etato (18 val. per savaitę) krūviu. Nuo rugsėjo mokytojai gaus atlygį ir už visas atliekamas veiklas, tad apmokamų valandų skaičius didėja, tačiau nebūtinai pasiekia viso etato ribas. Tikslus mokytojų ir jų etatų skaičius bus žinomas po spalio 5 d., kai savivaldybės švietimo registrui pateiks statistines ataskaitas.

Įvedant etatinį per keturis paskutinius šių metų mėnesius mokykloms bus išdalinti 17,4 mln. eurų papildomai prie kasmet skiriamo mokytojų darbo užmokesčio fondo. Iš viso su etatinio įvedimu per du etapus skiriama 95 mln. eurų papildomai išskirtinai tik mokytojų atlyginimams.

Ministerija stebės ir analizuos, kaip šios lėšos panaudojamos, kad jos būtų skiriamos tik mokytojų darbo užmokesčiui, o ne kitoms mokyklų reikmėms. Lapkričio mėnesį taip pat planuojama atlikti visų šalies mokytojų atlyginimų tyrimą.

Spalio 2 d. ŠMM kviečia į susitikimą savivaldybių ekonomistus, atsakingus už švietimo įstaigų lėšas, kad atsakytų į visus su etatinio įvedimu kylančius klausimus. Pirmasis savivaldybių švietimo finansininkų ir ŠMM atstovų susitikimas vyko rugpjūčio pabaigoje, prieš pat naujus mokslo metus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?