Susitikime vyko ne tik ramus pasikalbėjimas

2018-10-04
Rajono vadovams įteikti stiklainiai su paaukotomis lėšomis.
Rajono vadovams įteikti stiklainiai su paaukotomis lėšomis.

Rugsėjo 25-ąją  Šilutės rajono savivaldybės vadovai  pristatė savo atliktus darbus rugsėjo mėnesį  žiniasklaidos atstovams. Vyko ne tik ramus pasikalbėjimas, bet kilo ir nemažai diskusijų.

Bus skirta neįgaliesiems

Žuvienės virimo čempionato organizatorius Marijus Budraitis vadovams įteikė du stiklainius, kuriuose buvo 824,52 eurai. Juos  suaukojo į renginį atvykę žmonės ir kad šventės metu vyko akcija. Todėl kiekviena komanda gavo po vieną stiklinį indą, į kurį, pavalgius žuvienės, buvo galima aukoti pinigus.  Surinktos lėšos  bus paskirtos Šilutės neįgaliųjų draugijai. Idėja parsivežta iš Alanijos, kur prieš Kalėdas vykusių renginių vyko pasižiūrėti Šilutės atstovai.

 Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pristatė naują darbuotoją, Komunikacijos skyriaus vyriausiąją specialistę Gerdą Belokopytovą, kuri nuo šiol rūpinsis Savivaldybės informacijos sklaida.  Pristatyta ir švietimo įstaigų renovacijos eiga.  „Švietimo įstaigų renovacijos pabaiga jau visai čia pat. Remonto darbai vis dar vyksta ikimokyklinio ugdymo įstaigoje Švėkšnoje, lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“. Čia iš Europos Sąjungos lėšų bus įsteigtos dvi naujos ikimokyklinio ugdymo grupės. Spalį bus užbaigta ir Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos sporto salės renovacija, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos naujojo korpuso trečiasis aukštas, kuriame ir bus įkurdintas darželis. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos vidaus patalpų remontui skirta 150 tūkstančių eurų.  Vyksta rangovo konkursas“, - kalbėjo S. Šeputis. Pasak jo, įsibėgėja Šilutės miesto istorinės dalies kraštovaizdžio (želdinių) tvarkymo projektas – pirmąją medžių šalinimo dieną nupjauta 12 medžių. Anot pašnekovo, tai tik darbų pradžia.

Baigs gruodį

Naujojo prekybos centro, Šilutės autobusų parko ir autobusų stoties statybos nevyksta taip sparčiai, kaip planuota, darbai stringa. Jis teigė, kad bet kokiu atveju darbai planuojami baigti gruodžio 8-ąją.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad rugsėjį Savivaldybėje lankėsi daug ir garbingų svečių. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aplankė Macikų lagerio - karcerio ekspoziciją, taip pat Armalėnų kaime esančią masinio palaidojimo vietą. Susitikimo metu sutarta, kad minėtiems objektams bus skiriamas didesnis valstybės dėmesys. Taip pat siekiama, kad  Armalėnuose esanti masinio palaidojimo vieta taptų valstybinės reikšmės objektu.

V. Laurinaitis priminė, kad Žuvienės čempionato metu svečiavosi ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Aptartos upių valymo problemos. Svečias, anot mero, teigė, kad apie problemas reikia nebijoti rašyti dažniau ir taip siekti, kad jos būtų sprendžiamos. „Vyriausybėje vyks posėdis dėl potvynio programos. Ministras pirmininkas sudarys darbo grupę ir pateiks pasiūlymus, kaip sumažinti potvynį, ką daryti, kad metų laikotarpyje atstatyti gamtos pusiausvyrą“, - tęsė V. Laurinaitis.

Pasigesta krašto pristatymo

Daug diskusijų kilo  pokalbio metu apie Žuvienės virimo čempionatą. Meras teigė, kad jis jau tapo antrąja miesto švente ir pritraukia daug žmonių ne tik iš rajono, bet ir iš kitų miestų, šalių. „Renginys į Šilutę pritraukia žymiai daugiau svečių iš užsienio šalių nei miesto šventė“, - džiaugėsi V. Laurinaitis.

Žiniasklaidos atstovams priminus, jog renginiui skiriama dalis Savivaldybės lėšų ir tas renginys yra strateginis, turintis pristatyti pamario kraštą, paklausta, kodėl to krašto išties nėra pristatoma renginio metu. Paaiškinta, kad išties nėra net laiko, kada būtų galima kalbėti apie krašto istoriją, mat kas atvažiuoja, jei domina, patys tuo ir pasidomi. Daug laiko sugaištama komandų pristatymui.

Priminta, kad būtų galima į Šyšos kilpą atplukdyti kurėnus, kurie išties daug pasako apie mūsų kraštą. Tačiau to padaryti negalima, nes jie  netilptų dėl palinkusių medžių į vandenį.

Įgyvendins projektą

Meras pasidžiaugė ir dar viena naujove  – nuo spalio 1 d. atidaromas traukinių maršrutas Šilutė–Klaipėda–Šilutė. Savivaldybė taip pat tapo pirmoji Lietuvos darbo biržos veiklos pokyčių dalyvė. Vyriausybė sutarė 7 savivaldybėse įgyvendinti naujas priemones, kuriomis siekiama į darbo rinką integruoti darbo neturinčius žmones, ypač ilgalaikius bedarbius ar gaunančius socialinę paramą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas modelis yra grįstas nuo spalio Užimtumo tarnyba tapsiančios Darbo biržos skyrių ir savivaldybių bendradarbiavimu bei bus įgyvendinamas Alytaus mieste, Akmenėje, Druskininkuose, Pagėgiuose, Panevėžio mieste, Šilutėje ir Utenoje.

 Šių metų rugsėjo 1 d. duomenimis, Lietuvoje iš viso buvo registruota 141,6 tūkst. bedarbių, iš kurių 37,5 tūkst. yra ilgalaikiai. Pasirinktose savivaldybėse nedarbo lygis šiek tiek skiriasi: Akmenėje siekia 11,9 proc., Alytaus mieste – 9 proc., Druskininkuose – 8,5 proc., Pagėgiuose – 8,7 proc., Panevėžio mieste – 6,5 proc., Šilutėje – 8,3 proc., Utenoje – 9,4 proc.


Straipsnio komentarai

Pervyriška meilė... 2018-10-08
pasitenkinimas sistema: Šrekas nė per stiklą neduoda ano nė palaikyt - vekuotojui beliko plikos laikos, o Liolekas dosnus tuoj tuoj tuoj ikrus apvaisinęs ir tuom ČiayrDabaro padauginęs iškart dešimteriopai, paduos patikėjimo teise fygniasklaidos ir nebūto feikalizacijos elito person Kaspervizijos vyriausiąjam Šefui Maikei, painkubavus per savaitę, gal penktadienį ka von,
mailiumi geną mutną antinį - kluoninį kloną, kaip Jis sako"kabutėse", Perdėtą Bezdoną iš po skvernelio paleisti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jooo2018-10-05
Stribai, dirbantys dėl savęs, per tokius ir bėga žmonės iš Lietuvos! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aaaaaaaaa2018-10-05
ŠILUTĖS NEĮGALIEJI MATOSI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aaaaaaaaa2018-10-05
ŠILUTĖS NEĮGALIEJI MATOSI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?