Ūkininkų šventėje - drąsus iššūkis

2018-10-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Savaitgalį Žemaičių Naumiestyje netrūko šurmulio. Čia visus sukvietė puikiai organizuota krašto ūkininkų Mykolinių šventė. Pagarba skirta krašto ūkininkams, „Šimtmečio sodybos“ šeimininkui. Renginio metu mesta balta pirštinė kopūstienės virimo varžytuvių nugalėtojams.

Rugsėjo 29-oji yra tikroji Mykolinių dar vadinamų Dagotuvių diena. Prosenoviškas žodis „daga“ reiškia brandą ir derlių, taip pat - sudygusius žiemkenčius. Todėl ir sakoma : „Kokia vaga, tokia ir daga“, - kaip pavasarį išpurensi dirvą, tokį ir derlių gausi.

Taigi, renginys prasidėjo nuo ankstaus ryto sportinėmis varžybomis. Vėliau vyko kraštiečių sueiga miestelio bibliotekoje. Netrukus skirtas laikas ir vaikams.

Vėliau visi pakviesti dalyvauti ąžuoliuko sodinimo ceremonijoje, kuriai vadovavo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jam talkino Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis ir ūkininkų kiemelių atstovai: iš „Pieno alėjos“ - ūkininkas Kęstutis Kleinauskas „Sodo, miško tako“  - Birutė Stonkutė, „Grūdų gatvės“ - Juozas Sauspreškis ir „Mėsos skvero“  - Arūnas Juozas Uselis. 

„Mūsų tvirtybė, bendrystė yra glaudžiai susijusi su  lietuvišku medžiu, su ąžuolu, iš kurio semiamės ištvermės, stiprybės ir atkaklumo. O kad jų nepristigtų, Žemaičių Naumiesčio bendruomenė ir Šilutės krašto ūkininkai bei rajono vadovai rūpinasi kiekvienoje bendruomenėje pasodindami po ąžuolo medelį, palinki tvirtybės ir klestėjimo augalui, žemei ir lietuvių tautai“, - susirinkusiesiems priminė renginio vedėjas Aivaras Matuiza.

Dėmesys ūkininkams

Atėjus vakarui,  šventės atidarymo metu, netrūko norinčių pasveikinti. Scenoje išsirikiavo būrys politikų, valdžios atstovų.

Netrukus pagerbti krašto ūkininkai. Pirmiausia pasveikinti konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojai. Trečia vieta atiteko Linai ir Arūnui Šedžiams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Žalpių kaimo. Antroji vieta skirta  Solveigai ir Linui Kairiams iš Galzdonų kaimo, Usėnų seniūnijos. Nugalėtojai - Gardamo seniūnijos ūkininkai Gražina ir Juozas Kiudžiai.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio  patarėja Vitalija Jankauskaitė- Milčiuvienė įteikė ministro padėką Tomui Kazlauskui iš Laučių kaimo, Šilutės seniūnijos. Padėkomis apdovanoti Vida ir Jonas Kundrotai iš Tarvydų kaimo, Juknaičių seniūnijos, Virginija ir Jonas Macijauskai iš Šyšgirių kaimo, Kintų seniūnijos, Snieguolė ir Gediminas Radvinskai iš Rusnės, Asta ir Remigijus Marozai iš Laučių kaimo, Šilutės seniūnijos.

Apdovanota „Šimtmečio sodyba“

Šiemet metai yra vadinami Lietuvos šimtmečio metais. Todėl įteiktas apdovanojimas „Šimtmečio sodybai“. Jos šeimininkas gerai Žemaičių Naumiestyje visiems pažįstamas pedagogas Zigmas Sirtautas.

Vyko ir Mėlynojo kaspino žaidimas. Dalyviams kiemeliuose teko įveikti įvairias užduotis. Septynis kaspinus surinko Virginija Armonienė ir ji tapo žaidimo nugalėtoja. Rinkta ir Bulvė karalienė. Didelis dėmesys skirtas ir Mykolams bei Mikalinoms.

Metė baltą pirštinę

Renginio metu vyko kopūstienės virimo varžytuvės, kurios jau tapo tradicine Mykolinių šventės dalimi. Dalyvavo 9 komandos. Tai Balčių bendruomenės „Balčiuva“ ir jų šefė Onutė Krokienė, „Mero kopūstienė“ ir  šefas Algimantas Svitkinas, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos „Šeimininkai“ ir šefė Virginija Baltutienė, socialdemokratų partijos ir šefas Sigitas Šeputis, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ir jų šefė Snieguolė Sūdžiuvienė,  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos Šilutės skyrius ir šefas Marius Jagintavičius, Ventės rago „Ventės ir Šturmų bendruomenės“ ir šefė Antanina Jokaitienė, Laučių bendruomenės „Šustelė“ ir šefė Laima Vasiliauskienė, Žemaičių Naumiesčio miestelio „Giminės“ ir šefas Virginijus Baltutis.

Kopūstienės vertinimui ir nustatymui, kuri pati gardžiausia, skaniausia ir tradiciškiausia buvo sudaryta kompetentinga komisija. Ji ir nusprendė, kurios komandos užėmė prizines vietas.  Garbinga trečia vieta atiteko Žemaičių Naumiesčio seniūnijos komandai „Šeimininkai“ ir jų šefei V. Baltutienei. Antri liko Šilutės socialdemokratai su šefu S. Šepučiu. Pergalę šventė komanda „Mero kopūstienė“ ir jos šefas A. Svitkinas. Netrukus antros vienos nugalėtojai metė laimėtojams baltą pirštinę ir garantavo, kad kitąmet jų komanda taps laimėtoja.

Geros nuotaikos netrūko. Veikė ir prekybininkų mugė, visas Žaliakalnis kvepėjo maistu, skambėjo įvairi muzika. Susirinkusieji džiaugėsi, kad rudens šventė sukviečia į būrį drauge pabūti, pabendrauti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?