Potvynio problema sujungė Šilutę ir Hamburgą

2018-10-07, Silute.lt
Susitikimo akimirka. Autorių nuotr.
Susitikimo akimirka. Autorių nuotr.

Rugsėjo 26-ąją Šilutės rajono savivaldybėje lankėsi Hamburgo ugniagesių akademijos tarptautinio skyriaus vadovas Jurgen Krempin, kurį atlydėjo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacijų vadovavimo centro viršininkas Vaidas Masiliauskas. Susitikimo metu su Savivaldybės vadovais dalintasi gerąja patirtimi, kaip kovoti su potvynio stichija.

Pamario krašto teritoriją kasmet skalauja potvynio vanduo, pridarydamas didžiulės žalos tos teritorijos gyventojams. Šilutės rajono savivaldybės specialistai, padedant priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, kariuomenei ir kitoms institucijoms, bando pažaboti šią stichiją pačiais įvairiausiais būdais. Visos priemonės pristatytos ir į Savivaldybę atvykusiam svečiui iš Vokietijos. Jam pademonstruota filmuota medžiaga, kokio masto potvyniai užlieja pamario krašto teritoriją. J. Krempin domėjosi, kokie yra vykdomi projektai, kaip Vyriausybė padeda susitvarkyti su potvynio problema. Susitikimo metu aptarta, kokių reikėtų imtis priemonių, kad potvynio vanduo kasmet užlietų kuo mažesnę teritoriją.

Svečias iš Vokietijos pademonstravo medžiagą apie Hamburgo miestą užliejantį potvynį, supažindino, kokie šios stichijos padariniai buvo didžiausi. J. Krempin apgailestavo, kad jų valdžia ėmėsi didesnių veiksmų tik tuomet, kai įvyko nelaimė, kuri nusinešė kelias dešimtis žmonių gyvybių.

„Minėtas susitikimas – tai tik bendradarbiavimo pradžia. Juk dalinantis patirtimi, dirbant kartu dėl bendrų tikslų pasiekiama žymiai daugiau“, – susitikime sakė mero pavaduotojas Algis Bekeris.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?