Įvertinti ir pagerbti socialiniai darbuotojai

2018-10-06, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Rajone socialinį darbą dirbantys specialistai svečiavos Skuode. Savivaldybės nuotr.
Rajone socialinį darbą dirbantys specialistai svečiavos Skuode. Savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 27-ąją kasmet minima Lietuvos socialinio darbuotojo diena. Ta proga Šilutės  rajono savivaldybėje apdovanojamas „Metų socialinis partneris“ ir „Metų socialinis darbuotojas“.

Tik šauklys

Šiemet apdovanojimai įteikti Šilutės rajono savivaldybės posėdžių salėje prieš Savivaldybės tarybos posėdį. Sveikinimo kalbą pirmasis tarė Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Pasak jo, Savivaldybės administracija kartu su seniūnijų komandomis sukūrė unikalią patirtį, kai parama, pirmiausia maisto produktais, pasiekia labiausiai skurstančius asmenis ne tik rajono centre, bet ir kiekvienoje seniūnijoje.

„Kovą su skurdu ir socialine atskirtimi vykdo atlikdami realius veiksmus. Tai – didelis nominuoto socialinio partnerio nuopelnas“, – teigė vedėjas ir pakvietė rajono vadovus paskelbti „Metų socialinį partnerį“. Šį apdovanojimą skyrė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Klaipėdos padalinio vadovui Raimondui Danupiui. „Maisto bankas tik šauklys, neleidžiantis pasenti maistui“, - sakė R. Danupys.

Padeda komanda

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius nuo 2004-ųjų renka „Metų socialinį darbuotoją“. Šiemet ši nominacija - jau devintoji. „Nominacija renkama ne tik atsižvelgiant į tai, ar darbuotojas gerai atlieka savo tiesioginį darbą, bet stebint, ar aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje“, – priminė Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis. Nominacija įteikta Aušrai Judeikienei iš Saugų, kuri išsiskiria savo organizuotais edukaciniais užsiėmimais, įvairių tęstinių projektų veikla, rėmėjų suradimu.

Be to, ji sukūrė scenarijų spektakliui, kuris buvo gerai įvertintas ne tik vietos bendruomenės, bet ir pelnė pagrindinį Lietuvos klojimo teatrų krivūlės prizą. Moteris kasmet vykdo tęstinius projektus: „Vaikų svajonės“, „Žalioji pėda“, „Saugi pradžia“. Dalyvavo L. Kleizos paramos ir labdaros fondo organizuotame projekte, vykdė vasaros poilsio projektą „Ąžuolo paūksmėje“.

Jėgas išbandė ir tarptautiniame darbelių konkurse Peterburge. Karpinių paroda pristatyta Socialinių reikalų ir darbo ministerijoje, Klaipėdos apskrities administracijoje.

Organizavo įvairiausias išvykas, edukacinius užsiėmimus, renginius. Vykdė įvairią prevencinę veiklą.

Pati A. Judeikienė pabrėžė, kad prie pasiektų rezultatų prisidėjo visa komanda – be jos tai nebūtų padaryta. „Mes palaikome vieni kitus“, - tikino pašnekovė.

Vedėjo duomenimis, Savivaldybės pavaldumo socialinėse įstaigose, seniūnijose dirba 77 socialiniai darbuotojai ir 87 socialinių darbuotojų padėjėjai.

Sėmėsi patirties

Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga Šilutės socialinių paslaugų centro, Šilutės senelių globos namų, Saugų vaikų globos namų darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Socialinės paramos skyriaus specialistai bei senjorai vyko į dalykinę-pažintinę išvyką. Pasak A. Šimelionio, išvykos tikslas - aplankyti Skuodo rajono savivaldybės socialines įstaigas ir labiausiai lankomas turistines vietas. Pirmasis susitikimas su kolegomis iš Skuodo rajono vyko Barstyčių vaikų globos namuose. Juose šilutiškius pasitiko Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, įstaigos direktorė, socialinės paramos skyriaus vedėja ir skyriaus specialistai.

Susitikimo metu buvo pristatytas visų rajone esančių socialinių įstaigų darbas, problemos, planai.  Buvo bendraujama, dalijamasi gerąja patirtimi. Taip pat buvo aplankytas Skuodo socialinių paslaugų šeimai centras, kuriame teikiamos socialinės dienos globos paslaugos Skuodo rajone psichikos negalią turintiems asmenims ir veikia vaikų dienos centras. Šilutiškiams buvo parodyta įstaiga, papasakota apie atliekamus darbus, teikiamas paslaugas. Po viešnagės įstaigose buvo aplankytas didžiausias Lietuvoje Barstyčių akmuo, Žemdirbio muziejus, Vanclovo Into akmenų muziejus. Gražus oras leido pasimėgauti pasivaikščiojimu po šalia muziejaus esantį parką, kuris tik šiais metais buvo baigtas atnaujinti.


Straipsnio komentarai

as2018-10-08
pati sauniausia darbuotoja yra saugu seniunijoje Daiva Kazlauskiene Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?