Trys Šilutės stalo teniso muškietininkai

2018-10-05
Trys Šilutės stalo teniso muškietininkai, iškovoję diplomus ir medalius veteranų varžybose Panevėžyje. Iš kairės - Zigmas Šikšnius, Jonas Piekautas ir Jonas Čimkus.
Trys Šilutės stalo teniso muškietininkai, iškovoję diplomus ir medalius veteranų varžybose Panevėžyje. Iš kairės - Zigmas Šikšnius, Jonas Piekautas ir Jonas Čimkus.
Panevėžyje rugsėjo 15 dieną vykusiame V. Matijošiaus atminimo stalo teniso veteranų turnyre į prizininkų gretas prasimušė šilutiškiai. Sidabro medalį iškovojo J. Piekautas, bronzos medalius pelnė J. Čimkus ir Z. Šikšnius.

Šie žaidėjai – Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ trys muškietininkai, grįžtantys su apdovanojimais iš veteranų varžybų. Kiekvienas jų skirtingai „špaguojasi“ mažąja rakete, stengdamiesi „įdurti“ į silpniausią varžovo vietą. Tiesa, J. Piekautą, J. Čimkų ir Z. Šikšnių jungia vienas dalykas – kombinacinis žaidimo stilius, tačiau kiekvienas jų taškus pelno savaip. Jie gerai žaidė ir Panevėžyje.

Į Aukštaitijos sostinę vyko penki stalo teniso klubo „Varmas“ nariai: V. Šaulys (Juknaičiai), A. M. Šaulys (Bikavėnai) ir šilutiškiai J. Čimkus, J. Piekautas, Z. Šikšnius. Pirmieji trys kovojo šešiasdešimtmečių grupėje (23 dalyviai), kuriuos galima vadinti senjorais-kadetais, antrieji du varžėsi su septyniasdešimtmečiais. Abu Šauliai šį kartą dažniau šaudė pro šalį, todėl iki prizininkų „nenusikasė”. Beje, A. M. Šaulys į finalą įšoko ir turėjo galimybių užimti aukštą vietą, bet, pirmaudamas partijoje su kauniečiu A. Lukošaičiu, apmaudžiai pralaimėjo rezultatu 2:3. A. Lukošaitis užėmė II vietą. Stabiliai žaidęs J. Čimkus trečiu prizininku tapo įveikęs eilę pajėgių varžovų, tarp jų ir V. Lapinską (Utena), B. Kišūną (Panevėžys), su kaupu atsirevanšavo prieš Latvijos atstovą V. Šenhovą, kuriam buvo pralaimėjęs pogrupio kovą. Kapituliavo tik prieš būsimą čempioną P. Bagužį (Panevėžys), turintį didelę tarptautinių varžybų patirtį.

Tarp septyniasdešimtmečių nugalėjo S. Rimeikis (Druskininkai), lemiamoje dvikovoje įveikęs J. Piekautą. Jonas liko antras. Pakeliui į finalą jis nugalėjo kauniečius K. Kuprį, vilnietį R. Balaišą, laimėjo sunkią dvikovą prieš Z. Šikšnių. Pastarasis, užėmęs III vietą, parodė daug atkaklumo, kai keliose partijose pasivijo ir aplenkė setais pirmaujančius varžovus kauniečius J. Juozaitį bei K. Kuprių.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?