LVŽS Seimo narių desantas atvyko į Šilutę

2018-10-11, Sergėjus Gvildys

Spalio 3-ąją Šilutės seniūnijos salėje vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus susirinkime, buvo diskutuojama dėl artėjančių savivaldos rinkimų ir galimų kandidatų į merus. Po jo svečiai skyrė laiko žiniasklaidai. Tapo akivaizdu,  kad „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" vadovybės netenkina Virgilijaus Pozingio kandidatūra artėjančiuose mero rinkimuose.

Kandidato neįvardino

Net keturių „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" Seimo narių desantas atvyko į Šilutę. Vizito  tikslas - artėjantys Savivaldos rinkimai. Nors partijos susirinkimas vyko už uždarų durų, tačiau Lietuvos Respublikos Seimo nariai Jonas Jarutis, Aušrinė Norkienė, Bronius Markauskas ir Alfredas Stasys Nausėda mielai bendravo su rajono žiniasklaidos atstovais. Diskusijoje dalyvavo ir  Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas, LVŽS Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis. Seimo nariai vieningai neigė gandus apie galimą Virgilijaus Pozingio atstatydinimą. „Padiskutavome apie politines aktualijas, apie skyriaus darbą, apie perspektyvas, apie artėjančius savivaldos rinkimus ir visus kitus būsimus rinkimus, apie galimą skyriaus kandidatą į merus“, – teigė Seimo narė Aušrinė Norkienė. Galimo konkretaus kandidato viešnia neįvardino - tai palikta spręsti skyriui. Tolimesnėje diskusijoje su žurnalistais paaiškėjo, kad gegužės mėnesį jau buvo priimtas skyriaus sprendimas patvirtinti kandidatu į merus skyriaus pirmininką. Tačiau, pasak Seimo nario J. Jaručio, šis „sprendimas priimtas skubotai, reikia platesnės diskusijos“. LVŽS vadovybė, įvertinusi praėjusių savivaldos rinkimų rezultatus, turi kitokią viziją artėjančiuose rinkimuose.

„Norint siekti rezultatų, turi sutapti dvi kryptys, skyriaus nuomonė ir partijos tarybos nuomonė“, – teigė J. Jarutis. Tapo akivaizdu,  kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovybės netenkina Virgilijaus Pozingio kandidatūra artėjančiuose mero rinkimuose. Akivaizdu ir tai, kad dalis skyriaus narių yra priešingos nuomonės ir suprantamas jo nenoras nusileisti.

Keistas elgesys

„Gegužę vyko visuotinis susirinkimas, kada buvo išrinktas naujas pirmininkas ir kandidatas į merus. Apie tai, kad bus jis rinkiminis, ne tik aš buvau neinformuotas. Prisimenu, kaip susirinkime ne vienas stebėjosi, kad jis rinkiminis. Tiesa, kvorumo nebuvo. Dabar atvyko Valdybos narių grupė. Vyko susitikimas. Pirmoji pradėjo reikšti nepasitenkinimą, net kalbėjo pakeltu balso tonu  ir vis „pratrūkdavo“ Virgilijaus žmona Jūratė Pozingienė. Keistas elgesys. Juk ji turėjo nusišalinti nuo šio klausimo, o savo išsišokimais pademonstravo, kad yra labai suinteresuota. Čia vyksta kalba ne apie skyriaus rezultatus, o apie pirmininko asmeninius rezultatus. Kai kurie nariai akivaizdžiai yra suklaidinti“, - po susitikimo kalbėjo A. S. Nausėda.

Vis tik reikia pripažinti, kad kandidatas į merus tai kertinė politinė figūra, vedanti visą vietinį partinį sarašą į rinkimus. Nerašyta taisyklė - ja būna partijos vedlys, pirmininkas. Bet visada taisyklėse yra vietos ir išimčiai. Tai ką pamatėme ir išgirdome, yra natūrali politinė kova demokratinėje aplinkoje.  Kam atiteks šios politinės kovos pergalės laurai, sužinosime netolimoje ateityje. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!