Šilutės jaunimas įgyvendina projektą „Atrask save Šilutėje“

2018-10-11, Projekto „Atrask save Šilutėje“ vadovas Rimvydas Petrauskis

Šilutės atvira jaunimo erdvė nuo 2018 birželio pradėjo įgyvendinti projektą „Atrask save Šilutėje“. Tai yra atviro darbo su jaunimu projektas, skirtas jaunimui nuo 14 iki 29 metų. Visą vasarą jaunimo erdvė su savanoriais organizavo „LAFA ketvirtadienius“. Tai renginių ciklas, kuriuose jauni žmonės galėjo susitikti su įdomiomis asmenybėmis bei paklausyti jaunimo grupių koncertų. Visi renginiai buvo nemokami.

Pirmasis renginys įvyko liepos 12 dieną. Nors buvo planuota, kad jis vyks lauke, bet užklupusi liūtis norus pakoregavo, ir visi rinkosi Šilutės kultūros ir pramogų centro foje. Jaunimas bendravo su Šilutės kamerinio teatro aktoriumi Vygantu Paldausku. Nuo atvirų pokalbių buvo prieita prie juoką sukeliančių mizanscenų.

Antrajame „LAFA ketvirtadienyje” vyko susitikimas su  renginių vedėju, motyvatoriumi iš Palangos Tautvydu Lubiu. Šis jaunas žmogus šmaikščiai ir emocingai pristatė renginių organizatoriaus profesiją, pasidalino įdomiausių renginių prisiminimais, atsakė į jaunimui  rūpimus klausimus. Vėliau visi išskubėjo į prie Šilutės kultūros ir pramogų centro esantį parką, kur galėjo susipažinti su „dronų“ galimybėmis.

 Trečiajame renginyje vyko susitikimas su Šilutės krepšinio komandos treneriu Laimonu Eglinsku ir krepšininku Jeff Perkins, jaunuoliai galėjo susipažinti su Šilutės krepšinio komandos kasdienybe ir iššūkiais.

Startavęs ketvirtasis atnešė dar daugiau staigmenų. Jaunimas rugpjūčio 2 d. susitiko su kultūristu, šešių knygų apie sportą autoriumi Andriumi Pauliukevičiumi. Valandos prabėgo greitai, nes šilutiškiai įsitikino, jog šis jaunas žmogus ne tik sportuoja, bet ir geba suderinti rašytojo bei fotografospecialybes. Vėliau visi nuskubėjo prie lauke sustatytų apsivertimo ir smūgio imitavimo įrenginių. 

Paskutiniais  rugpjūčio ketvirtadieniais skambėjo jaunimo muzikos koncertai. Juose grojo  grupės „Kofeinas“ iš Gargždų ir „Prieskonis“ iš Šilutės. Paskutinis šią vasarą renginys baigėsi rugpjūčio 30 d.. Šilutę sudrebino dviejų jaunimo muzikos grupių - „Gal“ iš Skuodo muzikos mokyklos ir „Prieskonio“ - dainos. Net dvi valandas nenutrūkstamai skambėjo jaunimo muzika. 

Prie jaunimo renginių atviroje erdvėje organizavimo prisidėjo ir keletas savanorių: Kristina Juzelėnaitė, Rokas Gelgaudas ir LMS Šilutės skyriaus pirmininkė Rimantė Macijauskaitė. Projektu buvo siekiama ne tik organizuoti renginius, bet ir tobulinti jaunimo darbuotojų bei organizacijų dirbančių su jaunimu kompetencijas, todėl Šilutės jaunimo erdvėje vyko dviejų dienų mokymai, kuriuos vedė supervizorius Donatas Petkauskas.

Nieko nėra geriau, kaip pasidalinti gerąja patirtimi su jaunimo erdvėmis ir centrais, todėl rugsėjo 26 dieną Šilutės rajono jaunimo erdvės ir Šilutės rajono mokinių taryba apsilankė Telšiuose. Jaunimas lankėsi Žemaičių „Alkos“ muziejuje, klausėsi paskaitos apie Žemaitijos istoriją, dalyvavo ekskursijoje po įspūdingą Žemaitijos sostinę - Telšius. Kartu su jaunimu vyko Šilutės švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Vida Kubaitienė, Kintų jaunimo erdvės koordinatorius Laimondas Taroza ir JRD jaunimo erdvių projekto „Atrask save Šilutėje“ vadovas bei Šilutės jaunimo erdvės koordinatorius Rimvydas Petrauskis. 

Antrojoje vizito dalyje aplankytas Telšių jaunimo centras, kurio darbuotojai pasidalijo darbo patirtimi, papasakojo apie mobilųjį darbą su jaunimu bei mokymo centrą Džiuginėnuose. Projekte užplanuota dar daug įvairių renginių, kurie bus įgyvendinti iki gruodžio mėn. pabaigos. Viena iš numatytų veiklų spalio viduryje - organizuoti socialinės reklamos konkursą, kuriame jaunimas, kurs trumpas socialines reklamas, o lapkričio mėnesį vyks Jaunimo diena, kurioje bus pristatytos socialinės reklamos ir apdovanoti visi jame dalyvavusieji jaunuoliai.

 Projekto dėka pavyko įsigyti daug veiklai skirtų priemonių, todėl pageidaujantys kviečiami ateiti į Šilutės atvirą jaunimo erdvę Šilutės Kultūros ir pramogų centre (Lietuvininkų g. 6). Daugiau informacijos: facebook https://www.facebook.com/%C5%A0ilut%C4%97s-atvira-jaunimo-erdv%C4%97-1646917842245768/. Visos veiklos jaunimo erdvėje nemokamos. Projektas finansuojamas iš Jaunimo reikalų departamento lėšų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!