Rusnės seniūnija – nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

2018-10-12
Rusniškiai rodė konkurso komisijai sutvarkytą miestelį.
Rusniškiai rodė konkurso komisijai sutvarkytą miestelį.

Maži miesteliai gyvena savo įdomų ir turiningą gyvenimą, ir vietos žmonės čia tikrai nenuobodžiauja – tuo įsitikino konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, praėjusią savaitę apsilankiusi Kulių (Plungės r.), Rusnės (Šilutės r.) ir Tenenių (Šilalės r.) seniūnijose. Visos jos – tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso etapą.

Rusnės seniūnijos sąraše – 49 nuveikti darbai

Tiek jų paraiškoje, pretenduojančioje į konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominaciją „Už kūrybiškumo ugdymą“, nurodė Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, prisipažindama, kad šios paraiškos rengimas padėjo peržiūrėti ir įvertinti per pastaruosius penkerius metus nuveiktus darbus, kuriuos, tiesą sakant, daug geriau pamatyti tiesiog vaikštant po Rusnę. Nes tarp jų - ir Rusnės seniūnijos viešųjų erdvių bei pakrančių sutvarkymas, ir vaikų žaidimo aikštelių bei lauko treniruoklių įrengimas – tai yra darbai, gerokai pagražinę miestelio veidą.

Kai kurie iš šių darbų - tikrai originalūs, pavyzdžiui, bendruomenės akcija „Padovanok suoliuką  Rusnei“, kurios rezultatas – 47 suoliukai, kviečiantys prisėsti ir pailsėti.

Rusniškiai ne tik aplinka, bet ir savo laisvalaikiu pasirūpina. Prieš kelerius metus pradėtos organizuoti šventės „Stintų naktis“, „Šaktarpis“ ir kitos jau pagarsėjo toli už Rusnės ribų ir sulaukia svečių iš visos Lietuvos.

Bet turbūt didžiausias pasiekimas – kad šioje seniūnijoje žmonėms gera ir jauku gyventi. Ir labai tikimasi, kad dar gyvenimas palengvės, kai bus baigta statyti estakada, padėsianti žmonėms nesibaiminti pavasarinių potvynių. Dėl jos rusniškiams teko ir piketuoti, ir rengti akcijas, kol šiais metais prasidėjo jos statybos darbai.

Projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti iškilmingame baigiamajame renginyje 2019 m. vasario mėnesį. Konkursas yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis.       

Konkurso iniciatorius – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės.                    

Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti Kultūros ministerijos svetainėje http://lrkm.lrv.lt/valstybekuriamemes


Straipsnio komentarai

Juozas2018-10-17
Aš jau senjoras metuose,o su manim kartu keičiasi ir Rusnės veidas,net nemoku apsakyti kaip keičiasi.Dažnai aplankau Rusnės ir užkampius,o ten tvarka kaip botanikos sode. Negali sakyti,kad tai tik seniūnės nuopelnas,bet jos žodis ir rankos mostelėjimas priverčia kiekvieną Rusnės gyventoją pasitempti. O jau kiek Rusnėje švenčių ir žmonių išmonės tose šventėse,kai dalyvauji širdis džiaugiasi. Žinau ir kitas2 konkurso dalyves esu buvęs jų miesteliuose,bet aš už Rusnę nors joje ir negyvenu
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?