STT įvertino daugumos sprendimą

2018-10-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Pagėgių meras Virginijus Komskis sieks, kad sprendimas dėl pasiplaukiojimų būtų svarstomas dar kartą.
Pagėgių meras Virginijus Komskis sieks, kad sprendimas dėl pasiplaukiojimų būtų svarstomas dar kartą.

Šių metų birželio mėnesį Pagėgių savivaldybės tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas „Dėl viešosios įstaigos „Pagėgių krašto turizmo ir informacijos centras“ teikiamų atlygintinų paslaugų kainų nustatymo“.  Jis sukėlė diskusijas. Daugumos sprendimą vertino net Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Į pastabas neatsižvelgė

Valdančioji dauguma siūlė perpus sumažinti turistinio laivo „Skalva“ nuomos kainą Pagėgių savivaldybės bendruomenėms. Posėdžio metu opozicijos lyderis Edgaras Kuturys tvirtino, kad šis sprendimas neteisingas, dviprasmiškas ir diskriminuojantis Savivaldybės gyventojus. Politikas pasiūlė lengvatas numatyti neįgaliesiems, o bendruomenėms skirti atitinkamą pinigų sumą, kurią jos galėtų išleisti savo nuožiūra, pavyzdžiui, važiuoti į ekskursijas, aplankyti muziejus, o ne priverstinai numatyti lengvatą tik plaukimams. Jam pritarė ir kiti opozicijos nariai, meras Virginijus Komskis.

Tačiau valdantieji į pastabas neatsižvelgė. Todėl jis rugpjūčio mėnesį su prašymu kreipėsi į LR Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad įvertintų Pagėgių savivaldybės tarybos daugumos priimtą sprendimą antikorupciniu požiūriu. Po kelių savaičių STT informavo Pagėgių  savivaldybę apie tai, kad minėtas teisės aktas sukelia korupcijos rizikos veiksnius. Todėl nurodė per du mėnesius informuoti STT, kaip bus atsižvelgta į antikorupcinio vertinimo išvadą. Be to, išvada persiųsta ir LR Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl to, kad Tarybos dauguma, priimdama išskirtinai jos teritorijoje veikiančioms bendruomenėms palankų sprendimą, galimai siekė įsiteikti daliai rinkėjų prieš kitais metais vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus.

Neaišku, ar bus įtraukta į darbotvarkę

„Pagėgių kraštas garsėja kaip kraštas, kuriame prieš rinkimus intensyviai vyksta gyventojų papirkinėjimas. Taip Pagėgių kraštą ypatingai „išgarsino“ viena partija... Nenuostabu, kad artėjant rinkimams, valdančioji partija ir vėl ieško įvairių būdų, kaip pasitelkiant savo jėgą ir priimant kai kam palankius sprendimus, bandyti juos papirkti“, - „Šilokarčemai“ sakė Tarybos narys.

Pasak pašnekovo. visi supranta, kad skirtumo, kurio nepadengs bendruomenės, iš savo kišenės nedengs ir  valdantieji, turės sumokėti mokesčių mokėtojai. „Norėtųsi, kad artėjant rinkimams, Pagėgių krašto gyventojai būtų sąmoningi, budrūs ir nesileistų nuperkami. Tik taip turėsime kitokią ateitį, tik taip pagaliau Pagėgių kraštas ims kilti iš sąstingio taško“, - įsitikinęs E. Kuturys.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis teigė, kad jau pavesta Administracijai paruošti sprendimą minėtu klausimu. „Tai kėlė daug abejonių. Opozicija ir aš buvo prieš. Dauguma – „tvarkiečiai“, kurie viską ir nusprendė“, -  tikino meras. Jis sieks, kad šis klausimas būtų svarstomas spalio mėnesį vykstančiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje. Bet ar bus sugrįžta prie to klausimo, nėra aišku, mat dauguma spręs, ar jį apskritai įtraukti  į darbotvarkę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!