Studentės žudiką įvertins psichiatrai

2015-01-16, Daiva Janauskaitė, klaipeda.diena.lt
Permainos: šiomis dienomis žiauriu nusikaltimu įtariamam V.Jankauskui Klaipėdos areštinėje liūdėti neteks.
Permainos: šiomis dienomis žiauriu nusikaltimu įtariamam V.Jankauskui Klaipėdos areštinėje liūdėti neteks.

Pernai lapkričio viduryje išniekintos ir nužudytos studentės byloje pagrindiniu ir vieninteliu įtariamuoju įvardijamas 23-ejų šilutiškis Valdas Jankauskas šiomis dienomis neturi laiko liūdėti.

Medikai lankėsi areštinėje

Šis ypatingu žiaurumu pasižymėjęs jaunas vyras vakar bendravo su psichiatrais.

Medikai atvyko į Jūros gatvėje esantį Vyriausiąjį policijos komisariatą ir atliko ambulatorinę psichiatrinę įtariamojo ekspertizę.

Dabar teks laukti, ką specialistai pasakys. Jų išvados gali prisieiti laukti ir porą mėnesių.

Jeigu uostamiesčio psichiatrams nepavyko išsiaiškinti, ar V.Jankauskas yra psichiškai sveikas, medikai gali rekomenduoti skirti stacionarią psichiatrinę ekspertizę, kuri užtrunka kelis mėnesius.

Žiauriu nusikaltimu įtariamas jaunas vyras areštinės kameroje laikomas vienas. Pareigūnai jo elgesiui neturi jokių priekaištų.

Į pasimatymą veržiasi motina

Šiomis dienomis jo laukia ir malonesni dalykai. Į bylos tyrimą kuruojantį Klaipėdos apygardos prokurorą Aurelijų Stanislovaitį kreipėsi V.Jankausko motina. Moteris paprašė leidimo susitikti su sūnumi.

Pats įtariamasis taip pat prašė leisti pasimatyti su artimaisiais. Jis pageidavo susitikti su seserimi, krikštasūniu ir keliais kitais tolimesniu giminystės ryšiu susijusiais giminaičiais.

Apsvarstęs prašymus prokuroras nusprendė, kad ne visi jie turėtų būti tenkinami.

Į areštinę bus leista ateiti tik V.Jankausko motinai. Paprastai toks pasimatymas gali trukti iki dviejų valandų, tačiau retas lankytojas užtrunka belangiame pasimatymų kambaryje ilgiau nei pusvalandį.

Areštuotas asmuo ir jo lankytojas mato vienas kitą per stiklą ir bendrauja kalbėdami per telefono ragelį.

Ekspertizė nepaliks abejonių

Bylos tyrėjai laukia vieno svarbiausių bylos dokumentų – galutinės teismo medicinos ekspertų išvados apie Justinos Šikšniūtės mirties priežastį.

Nors nuo merginos žūties jau praėjo du mėnesiai, atliekant atskirus tyrimus ilgai aiškintasi, nuo šalčio ar sunkių sužalojimų mirė mergina.

Tai labai svarbu sprendžiant kaltės klausimą. Mat, jeigu mergina mirė sušalusi, V.Jankauskui atsirastų viltis būti nuteistam tik už jos palikimą bejėgiškoje padėtyje.

Panašu, kad šiomis dienomis ši išvada bus įsegta į bylą. Nepatvirtintais duomenimis, V.Jankauskui nepasiseks išsisukti nuo kaltinimo žmogžudyste. Veikiausiai studentė mirė nuo su gyvybe nesuderinamų sužalojimų.

Gali įkalinti iki gyvos galvos

Priminsime, kad 20-metė J.Šikšniūtė lapkričio 16 dieną išvažiavo iš savo senelių namų Saugų kaime pakeleivinga mašina. Ją vairavo V.Jankauskas.

Šio asmens ketinimai paaiškėjo visai netrukus, kai netoli Priekulės jis žiauriai sumušė pabėgti iš automobilio bandžiusią merginą.

Vėliau jis nuvežė išrengtą ir sunkiai sužeistą studentę netoli savo motinos namų, į laukus už Macikų kaimo. Kadangi negyva mergina buvo rasta paslėpta po šakomis ir lapais, galima tikėti, kad pats nusikaltėlis buvo tikras, jog ji nebegyva.

Kada ši byla pasieks teismą, kol kas prognozuoti sunku. Paprastai tai atsitinka praėjus metams nuo nusikaltimo. Taip galėtų būti ir šį kartą, jeigu medikai nenuspręs pasiųsti V.Jankausko specialiam tyrimui į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos teismo ekspertinį skyrių.

Jeigu kaltinamasis bus pripažintas kaltu, jam gali būti skirtas įkalinimas iki gyvos galvos.

 


Straipsnio komentarai

stase2015-01-19
Teisibes niera, nuzudziau apsimesiu durneliu , vistek daug neduos, ir toliau gyvenu.Slikstu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?