Pristigo koncentracijos ir taiklumo.

2018-10-14, Sergėjus Gvildys
Rezultatyviausias „Šilutės“ žaidėjas A.Globys (Nr.7) greitame puolime pelno taškus.
Praėjusį savaitgalį startavo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarusis sezonas. „Šilutės“ krepšininkams nepavyko padovanoti pergalės savo sirgaliams. Pralaimėta tiek namie Jonavos „Sintek-Jonava“ komandai, tiek išvykoje Tauragės krepšinio klubui.

Pirmos naujo reguliaraus NKL sezono varžybos, vykusios Šilutėje, buvo itin kovingos ir permainingos. Pamario ekipos krepšininkams pavyko sėkmingai pristabdyti „Sintek-Jonava“ lyderius. Itin galingai žaidė komandos senbuvis Andrius Globys. Jis per 31 žaidimo minutę pelnė 19 taškų, atkovojo 8 kamuolius.  Neatsiliko ir kovingasis komandos kapitonas Evaldas Džiaugys. Jis varžybose atkovojo net 13 kamuolių ir pelnė 17 taškų. Patikimai ir naudingai žaidė prėjusio sezono NKL čempionas, šį sezoną vilkintis „Šilutės“ marškinėlius, pažymėtus 19 numeriu Mantas Šerkšnas. Jis įmetė 18 taškų, iš jų 2 tritaškius. Nė vienai komandai nepavyko įgyti ryškaus pranašumo. Ilgoji pertrauka prasidėjo pirmaujant svečiams 43:48. Po pertraukos E. Džiaugio vedini, šilutiškiai išsiveržė į priekį, tačiau klaidos ir prarasti kamuoliai žlugdė visas viltis. Nugalėtojo likimas sprendėsi paskutinėmis varžybų minutėmis. Jos sėkmingesnės buvo svečiams iš Jonavos. Likus žaisti 14 sekundžių, prie baudų metimo linijos stojęs Ernestas Serkevičius prametė abu metimus, tačiau aštrus Andriaus Gaidžio reidas per visą aikštelę buvo nesėkmingas. Pergalę „Sintek-Jonavai“ įtvirtino Tado Sebežiovo baudų metimai. Nuaidėjus finalinei sirenai, turko trenerio Murat Dedin auklėtiniai šventė pergalę 87:84. Svečių komandoje rezultatyviausiai žaidė legionierius Troy Chissell Franklin JR, pelnęs 23 taškus. „Rungtynių pradžioje padarytos klaidos, koncentracijos stoka leido pajusti varžovams savo žaidimą“, - „Šilutės“  vyriausiasis treneris Laimonas Eglinskas įvardino pagrindines pralaimėjimo priežastis. Komandos kapitonas E. Džiaugys pralaimėjimo priežastimi įvardino jaudulį ir klaidas. „Per daug suteikėme laisvės varžovų legionieriui, nesugebėjome jo uždengti, nors ir gavome iš trenerio tokį nurodymą didžiosios pertraukos metu“, - „Šilokarčemai“ teigė kapitonas. Toliašaudžiai pabūklai penktadienio vakarą irgi tylėjo - tritaškių metimų pataikymas  tik 15 procentų. Baudų metimų pataikyta 68 proc., dvitaškių - tik 53 procentai.

Šeštadienį L. Eglinsko auklėtiniai išvykoje susitiko su Tauragės krepšinio klubo krepšininkais. Tauragės komandoje rezultatyviausi krepšininkai rungtynes pradėjo starto penkete.  Penki žaidėjai surinko net 73 iš 85 taškų. Keturi iš jų įmetė dviženklį taškų skaičių. Rungtynės vyko atkaklioje kovoje. O ketvirtąjį kėlinį tauragiškiai pradėjo tik su 4 taškų pranašumu (56:52), tačiau paskutines 10 minučių laimėjo 29:12 ir sutriuškino „Šilutę“  21 taško persvara - 85:64. Šilutiškių gretose išsiskyrė Evaldas Džiaugys 17 (6/8 dvit., 5/8 baudos, 6 atk. kam.), Jamillas Powellas 10 (5 atk. kam.), Rokas Nikitinas (2/3 trit.) ir Andrius Gaidys po 9.

„Kaip ir pirmose rungtynėse pristigome koncentracijos žaidime ir sprendimuose. Prametėme daug metimų, kuriuos privalėjome pataikyti. Trūko ir agresyvumo gynyboje. O pasiteisinimų tikrai negalime ieškoti, nes taip žaisti, kaip sužaidėme paskutinį kėlinį, tiesiog negalime“, - po varžybų dalinosi mintimis vyr. treneris L. Eglinskas.

Artimiausias varžybas namuose „Šilutė“ žais spalio 12 d. su Kauno KTU komanda. O spalio 13 d. laukia išvyka į Gargždus.