Buvę R. Žemaitaičio bendražygiai paviešino vidines intrigas: dūrė pirštu į prabangų BMW

2018-10-16

Tamsus „BMW“ markės automobilis Seimo aikštelėje laukia parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio. Su juo politikas atvyksta į darbą, iš darbo važiuoja namo. Tik automobilį valdo ne politikas, o partija „Tvarka ir teisingumas“.

Automobilio peripetijas pradėjo viešinti buvę bendražygiai. Nors R.Žemaitaitis aiškino, kad iš partijos šalinami asmenys skleidžia melagingą informaciją.

„Tą klausimą kėlėme anksčiau, kai pradeda aiškinti, kad pinigų nėra, o mes matome, kad pinigai neūkiškai naudojami. Vienas iš kito patvirtina sutartis ir nuomoja mašinas partijos reikalams, nors nė vienas nematė, kad R.Žemaitaitis būtų atvažiavęs su nuosava mašina.

Ir pinigus gauna iš kanceliarinių kaip Seimo narys. Pikčiausia, kad jis visus kaltina, kad kažkas iššvaistė pinigus, tik ne jie. Mes manome, kad yra priešingai“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ teigė narystę partijoje laikinai sustabdęs Kęstas Komskis.

„Man malonu, kad buvę partijos nariai susirūpino tik dabar. Būtų gerai, kad būtų susirūpinę prieš 5 metus, kai buvusiam partijos pirmininkui lizingo būdu buvo nuomojamas pakankamai brangus automobilis“, – atkirto partijos pirmininkas R.Žemaitaitis.

Bet, sakoma, kai politikai pešasi, rinkėjas laimi. Rinkėjas šįkart bent jau turi šansą sužinoti, kaip partijoje „Tvarka ir teisingumas“ naudojami valstybės ir rinkėjų skiriami pinigai. Partijos buhalterė Rima Petruškienė teigia, kad Vyriausioji rinkimų komisija pažeidimų partijoje nenustatė ir lėšos naudojamos atsakingai. Buvę partiečiai mano priešingai.

„Jeigu gerai sutvarkyti popieriai, dar nereiškia, kad neina apgauti. Skundžiau, kad neteisingai vedama buhalterinė apskaita, be leidimų naudojamos lėšos“, – sakė K.Komskis.

Automobilių nuomos išlaidos partijos šulams padengiamos iš partijos gerbėjų ir narių pervedamų pinigų. Tačiau painiavos dėl R.Žemaitaičio vairuojamo automobilio daug.

Seimo narys į Seimą atrieda partijos automobiliu, kurį partija jam išnuomojo. Tik klausimas, iš ko?

Istorija paprasta. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingasis sekretorius Almantas Petkus partijos pirmininkui R.Žemaitaičiui automobilį išnuomojo iš to paties pirmininko. Niekas nepasikeitė, R.Žemaitaitis kaip važinėjosi savo automobiliu, taip ir važinėjasi. Tik pinigai į kišenę kas mėnesį byra.

„Partijoje, taupydami lėšas ir eidami optimizavimo keliu, mes priėmėm sprendimą, kad geriau nuomoti automobilį iš paties žmogaus, negu pirkti automobilį pačiai partijai, mokėti lizingą ar draudimą“, – teigė R.Žemaitaitis.

R.Žemaitaičiui kas mėnesį už nuosavą automobilį iš partijos prikapsi po 800 eurų. Kuro išlaidas anksčiau apmokėdavo irgi partija. „Partija užpylinėdavo, dabar nebeužpila, nes veikla minimizuota“,- teigė partijos atsakingasis sekretorius A.Petkus.

Šiuo metu partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąskaitos yra areštuotos, bet skolos kapsi. Partijos atsakingajam sekretoriui, kuriam jo asmeninį automobilį iš jo paties jam pačiam išnuomojo partija, jau prikapsėjo nemenka suma.

„Automobilį nuomoju nuo 2014 m., kai partijos pirmininku buvo ne R.Žemaitaitis, o Rolandas Paksas. Automobilį naudoju partijos reikmėms ir gaunu nuomą. Šiuo metu jos negaunu ir kaupiasi skola. Dėl dalies pinigų kreipiausi į darbo ginčų komisiją, bet prokurorai sąskaitos neatlaisvina|, – aiškino A.Petkus.

A.Petkus yra Seimo nario Rimo Andrikio padėjėjas-sekretorius Seime. Bet dabar buvę partijos bendražygiai kaltina jį slepiant nuo valstybės mokesčius. Esą automobilio nuoma – tik priedas prie algos partijoje.

„Čia ne tik prokuratūra, bet ir Valstybinė mokesčių inspekcija turi žiūrėti. Gali būti pinigų plovimas, apgaudinėjami mokesčiai. O tai priveda prie atlyginimo, kuris A.Petkui susideda iš 1.5 tūkst. eurų, ir per mašiną gauna dar virš tūkstančio“, – teigė K.Komskis.

„Buvo priimtas sprendimas, kad partija negali nupirkti automobilio arba nuomoti kažkokiais pagrindais žymiai brangiau. Buvo pasiūlyta naudoti savo automobilį ir aš sutikau su tokiom sąlygom. Gaunu 1 tūkst. eurų per mėnesį – 12 tūkst. eurų per metus“, – aiškino A.Petkus.

A.Petkaus „Toyota Sienna“ markės automobilis 2011 metų gamybos, toks automobilis rinkoje kainuoja 10-12 tūkstančių eurų. Tiek partija sumoka kasmet. Ir taip jau ketveri metai.

Apytiksliai skaičiuojant, iš savo gerbėjų lėšų partija A.Petkui jau sumokėjo už keturis tokius automobilius.

R.Žemaitaičio sandoris taip pat pelningas. Jis kas mėnesį už savo automobilio nuomą partijai sako gaunantis po 800 eurų. Per metus beveik 10 tūkst. eurų. Šio sandorio R.Žemaitaitis Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai nedeklaravo, nors įstatymas įpareigoja deklaruoti visus sandorius, kurių vertė didesnė nei 3 tūkst. eurų.

Automobilį „BMW 530 Gran Turismo“ R.Žemaitaitis išperkamosios nuomos būdu pats nuomojasi iš bendrovės „Citadelė faktoringas ir lizingas“. Per mėnesį už automobilį politikas moka mažiau, nei jam moka partija. Iš viso automobilis kainuoja 19,4 tūkst. eurų. Su lizingo bendrove atsiskaityti politikas žada per trejus metus.

Politikas benziną pilasi už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Bent jau taip rodo dokumentai.

Automobilio eksploatacijai, techninei priežiūrai ir remontui šiemet R.Žemaitaitis jau išleido 2114 eurų iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Pernai degalams išleista 3703 eurai, dar 1720 eurų iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų sumokėta už automobilio draudimą.

Labai grubiai skaičiuojant, per metus už politiko automobilį valstybės lėšomis sumokama daugiau nei pusė jo vertės.

Gerai partijoje „Tvarka ir teisingumas“ gyvena ne tik pirmininkas ir atsakingasis sekretorius, bet ir valytoja. Už pusę darbo dienos arba pusę etato,ji gauna 712 eurų algą.

„Tie, kurie skundžia arba yra nepatenkinti, turėtų žinoti, kad prie R.Pakso ta valytoja yra įdarbinta. O tie, kurie skundžia, nežino, kad dabartinio R.Pakso vairuotojo žmona dirba valytoja. Visuomenei tai būtų objektyvu žinoti“, – teigė R.Žemaitaitis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu šiemet partijai „Tvarka ir teisingumas“ skirta 223 tūkst. eurų valstybės dotacija. Pernai šiai partijai buvo skirta tiek pat.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

Ponia L2018-10-23
R. Z. naujajam Pagegiu TT pirmininkui irgi taip automobili nuomos??? Važinėti visgi daug reikes... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Naudys2018-10-23
Gal jie nori mano automobilį issinuomot? Uz 100 euru duociau.. Per men... Va kur musu pinigai nueina! Skirk 1 % ir ta istaskys! Geda! Viesint tokius ir tik viesint! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ha2018-10-19
,, pagarba Zemaitaiciui , tau stiprybes , nekreipk demesi ka ten burbuliuoja komskis , butu gerai kad jo sazininguma atitinkantys organai patikrintu , butu idomu , jis toks teisolis ,neklystantis, o ka raso laikrasciai apie ji , gal spauda meluoja , o ne .Ziniaskalaidai pagarba ,- kad ji nepabugsta tokiu veikeju , juos viesina , tik tokiu budu reikia su jais eiti i kova , nes viesumas pati geriausia profilaktika, pries neteisybe. Atsirado zmogus kuris savo partijoj padarys tvarka , o visus seno pavyzdzio mastancius zmones , atstatydinti arba isleisti i pencija . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pagėgių gyventoja2018-10-18
oho aš taip pat norėčiau išnomuoti savo atomobilį, kad kas mėnesį tokias pajamas gauti... R. Žemaitaiti gal gana jau juodinti visus aplinkui, nes pats tamsta ir apsikakojes aplink save esate... kartais jau šio vyriškio kalbos kelia pasibjaurėjimą.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Duskit pavydolei2018-10-16
kas nevairavo Grand Turismo, tas nesupras Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?