Trečiadienį šalyje kauks sirenos

2018-10-17, pagd.lrv.lt

Spalio 17 d., 11.52 val., bus tikrinama  Perspėjimo sistema. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, centralizuoto valdymo sirenos bus įjungtos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“, taip pat gyventojams bus išsiųsti  trumpieji perspėjimo pranešimai į  mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. Atkreipiame dėmesį, kad šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau juos priims tik tie telefonai, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama interneto svetainėse www.pagd.lrv.lt ir www.lt72.lt. Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11.55 val., per Lietuvos radijo ir televizijos programas, taip pat regionines ir vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11.52 val., ir tęsis iki 11.58 val.

Tuo pačiu primename, kad išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas Perspėjimo sistemos patikrinimas.

Trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas atliekamas kartu su sirenų patikrinimu.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, šalies gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus per mobiliąsias įgarsinimo priemones ar per pasiuntinius, o informuojami per radiją ir televiziją.


Straipsnio komentarai

Marso kanjonuos2018-10-18
chakeriai rado, satelitai praneš...:
https://www.youtube.com/watch?v=OeSok4Gzrcw
;-(/*
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aūūūūū aūūūūūū aūūūū2018-10-18
Čia požeminė buvo, kurmiams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
uuuuuuu2018-10-18
čia gal negirdima sirena buvo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vaaaa2018-10-17
mieste nieko negirdėjau, nors tuo metu vaikščiojau centrine gatve Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Agnus2018-10-17
vistiek nieko negirdėsim Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?