Darbus baigia su paskutiniais chrizantemų žiedais

2018-10-19, Lijana JAGITAVIČIENĖ

Dvidešimt metų drauge keliauja vienu keliu ir viena kryptimi žvelgia ūkininkai iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos, Žalpių kaimo – Lina ir Arūnas Šedžiai. Šiemet konkurse „Metų ūkis“ mūsų rajone jie užėmė III vietą.

Pradžia buvo sunki

Šeima, tik atšokusi vestuves, savo lizdelį pradėjo sukti Žalpiuose. „Nieko čia nebuvo. Sodyba buvo sena. Pradėjome ūkininkauti tėvams nupirkus karvę su namu. Tada darbų nebuvo. Pradžia buvo sunki“, - prisimena Lina.

Pora augina tris vaikus – dvidešimtmetį Dovydą, penkiolikmetę Gretą ir keturmetę Justę. Šeima gyvena tikrai nuostabioje pačių rankomis sukurtoje grožio oazėje. Sutuoktinis – puikus stalius. Tad gėlių ir įvairiausių grožybių iš medienos sodyboje netrūksta. Atrodo, kad čia kiekvienas augalas, kiekvienas augalėlis turi savo vietą. Visur dvelkia tvarka.

Priklausomi nuo gamtos

Netoli namų - šiltnamiai, kurie pradėti statyti tada, kai pavyko parduoti pačių augintas našlaites. Juose augina pomidorus, agurkus ir gėles – sulfinijas, begonijas, pelargonijas.  Ūkininkams nebereikia gėlių vežti kažkur pardavinėti, mat jų klientai jau puikiai žino, kur gali atvažiuoti patys ir išsirinkti patinkančius augalus. Daug jų atvyksta prieš mirusiųjų dieną.

Šedžiai prieš penkerius metus pasodino pirmuosius šilauogių daigus. Dabar jais apsodinti 24 arai. Planuoja uogienojų plotą plėsti iki pusės hektaro. Augina ir vištas,  turi šunį Meškį.

„Kai būna sunku, pagalvojame, kaip gerai miestiečiams. Bet gyventi mieste nesinori“, - sako L. Šedžiuvienė. Sutuoktiniai darbo turi iki lapkričio, kuomet baigia žydėti paskutinės chrizantemos.  Pailsi žiemą, o darbų neskirsto į vyriškus ir moteriškus – stengiasi tiesiog visada vienas kitam padėti.

„Mes priklausomi nuo gamtos. Šiltnamiuose dirbti nėra nei sunku, nei lengva. Kartais tenka neužmigti naktimis - prasidėjus šalnai, reikia spėti šiltnamiuose užkurti krosneles. Jei pražiopsosi – visas darbas, būsimas pelnas pražus. Yra taip buvę“, - teigė pašnekovai. Jie džiaugėsi, kad šiemet pavasaris atėjo laiku ir todėl darbai vyko pagal planą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?