Giminystės virusas neaplenkė ir mero?

2018-10-21, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Kaimo turizmo sodybos „Ąžuola“ savininkams Daivai ir Antanui Juraškoms  gerų žodžių negailėjo meras Vytautas Laurinaitis.
Kaimo turizmo sodybos „Ąžuola“ savininkams Daivai ir Antanui Juraškoms gerų žodžių negailėjo meras Vytautas Laurinaitis.

Vainute spalio 10-ąją buvo surengtos varžytuvės „Šimtmečio bendruomenių susirėmimai“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtosioms metinėms paminėti. Šiemet jos vyko Vainute, neseniai pradėjusioje veikti kaimo turizmo sodyboje „Ąžuola“, į kurią rinkosi Šilutės rajono savivaldybės administracijos ir 11 seniūnijų bendruomenių komandos, o prie jų prisidėjo sirgaliai. Po renginio redakcija sulaukė telefono skambučių, pasipiktinusių Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio poelgiu.

Rūpinosi Savivaldybė

Renginys išties būtų puikiai pavykęs, jei tik būtų tinkamai parinktos patalpos, nes Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos kolektyvas buvo paruošęs puikią programą. Į protų mūšį susirinko apie 100 žmonių. Tačiau dalis jų net nematė ekrano, kuriame buvo rodomi klausimai, kadangi vaizdą užstojo salėje stovinčios kolonos.  Ne visi rado  ir vietos prie stalo. Atsirado ir tokių, kurie susierzinę atsistojo ir išvažiavo namo. 

Iš susirinkusiųjų ne vienas svarstė -  kodėl renginys neorganizuotas H. Šojaus dvaro reprezentacinėje salėje, kur vietos visiems būtų pakakę, kadangi prieš metus būtent čia ir vyko Savivaldos dienos minėjimas bei analogiškos varžytuvės. Be to daugeliui ir atvykti būtų buvę arčiau, o ne taip kaip šiuo atveju – važiuoti į kitą rajono galą.

Renginį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, įgyvendinanti projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.  Domėjomės, kas parinko vietą renginiui? Pasak Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos direktorės Laimutės Dumašienės, vieta, kur bus organizuojamas renginys, rūpinosi Šilutės savivaldybė.

„Buvo sudaryta darbo grupė. Atsidarė nauja kavinė. Daug kas teiravosi, norėjo pamatyti iš bendruomenių“, - paaiškino meras V. Laurinaitis.

Giminės?

Dalyvius papiktino ne tik netinkamai parinktos patalpos. Paaiškėjo, kad kaimo turizmo sodyba „Ąžuola“  priklauso V. Laurinaičio žmonos giminėms. Gal dėl to apdovanojimų metu meras negailėjo gerų žodžių apie sodybos šeimininkus? „Sodyba tinkama ir krikštynoms, ir vestuvėms, ir kitoms šventėms. Jei reiks kontaktų, skambinkite man asmeniškai arba mano padėjėjui. Aš pats juos jums duosiu“, - reklamavo sodybą meras V. Laurinaitis.

Vėliau „Šilokarčemai“ jis teigė, kad verslininkus puikiai pažįsta ir dėl to pasakė, kad jei žmonėms patiks sodyba, kontaktų gali kreiptis į jį. Paklaustas, ar  meras neturi giminystės ryšių su verslininkais iš Vainuto, jis pasakė: „Tai mano žmonos sesers vyro brolis. Jei jis giminė, tai tada giminė. Mes visi esame giminės“.

Anot V. Laurinaičio, visiems buvo smagu pamatyti sodybą ir vietos užteko. Apie tai, kad kažkas net išvyko iš renginio, jis teigė nežinąs.  Kitąmet ketina šį renginį organizuoti kitoje vietoje.


Straipsnio komentarai

PILIETIS2018-10-24
TAS MERAS NE TIK VAGIS, BET IR TUPAS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
FNTT2018-10-23
A'rmani J'eans mažiausiai dabar jums reiktų sukti galvą apie provinciją (iš kurios ir pats beje esate)! Ruoškis, atvažiuojam patikrinti jūsų įsivaizduojamų kripto-milijonų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kiesa2018-10-22
Vainutas kazkoks pamirstas pasaulio pakrastys , kazkoks muzikynas , nenoreciau ten gyventi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Čirvų Pikis2018-10-22
Lengvi pinigai mero giminėms. Kodėl tik mūsų rajone gali tokios nesąmonės vykti? Bet kokio kito miesto meras jau būtų seniai suvirškintas, o mūsiškis gali pasipūtęs kaip kalakutas po savo kiemą vaikščioti ir daryti ką nori bei jaustis nebaudžiamas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-10-22
O kodėl renginys nevyko bibliotekos salėje Gi ten labai didelė naujai įrengta patalpa ir būtų taip pat nieko nekainavę, o ir žmonėms patogiau. O čia, mano nuomone, meras giminei norėjo reklamą padaryti. Išvis nesuvokiama, darbus dirbtų, o nelakstytų per barus ir juos reklamuotų :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Atsakymas į tai, 2018-10-21
kodėl renginys vyko ne Šojaus dvare : nuomininkas paprašė 300 eur. už salės nuomą, matyt organizatoriams buvo per brangu. O gal kažkieno asmeninis interesas? O gal ......., ką manai, Lijana?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Otaitau2018-10-21
Beras Mybys! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A'rmani J'eans2018-10-21
Gūdi gūdi provincija su jai vadovaujančiu mužikėliu ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Romas2018-10-21
būūūūū merui, būūūū jo valdymui. Šalin tokį blogiausią merą istorijoje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
LoLoLoL2018-10-21
Išvis tą merą šveist laukt. Telefonus gatvėje atiminėja, žmones puldinėja, kritikos nepriima užtat durnus sprendimus priima. Gėda man už tokį merą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?