Šilutės dziudo imtynininkų staigmenos šalies čempionate

2018-10-23
Šalies suaugusiųjų atviro dziudo čempionato sidabro medalio laimėtojas Edvardas Sagalec.
Kaune spalio 19-20 dienomis vykusiame atvirame Lietuvos suaugusiųjų dziudo čempionate prizinių vietų siekė latviai ir estai. Nepaisant didžiulės konkurencijos, medalius iškovojo ir Šilutės sporto mokyklos trenerio Rimvydo Lukošiaus imtynininkai: Edvardas Sagalec  grįžo su sidabro medaliu, Artūras Kudrešovas – su bronzos.

Kaune ant tatamių ėmėsi apie 300 sportininkų. Svečiai iš Latvijos ir Estijos padidino čempionato intrigą. Šilutiškių iškovoti medaliai rodo augantį mūsų dziudo imtynininkų meistriškumą. Reikia daug ir kruopščiai dirbti per treniruotes, kad to pasiektum galynėdamasis su suaugusiaisiais. 18-metis E. Sagalec (svorio kategorija iki 81 kg) iškopė į finalą įveikęs 4 varžovus. Lemiamoje dvikovoje dėl I vietos Edvardą egzaminavo daugkartinis šalies čempionas, kaunietis T. Galastianas. E. Sagalec pralaimėjo prityrusiam varžovui ir liko antras. Tarp šios svorio kategorijos sportininkų pagirtinai kovojo ir Dominykas Šatkus. Kaip sakė treneris R. Lukošius, Dominykui mažai betrūko iki bronzos medalio: pralaimėjo imtį dėl III vietos Vilniaus atstovui ir tenkinosi V vieta. Rokas Šadzevičius (73 kg) liko devintas. Daug ką nustebino Artūras Kudrešovas, kovojęs su sportininkais, sveriančiais daugiau kaip 100 kg (absoliuti svorio kategorija). Pamariškis pelnė bronzos medalį. Iš viso čempionate dalyvavo 6 šilutiškiai.