Šilutiškiai per dvi dienas aukojo „Maisto bankui“ 1744 kartus

2018-10-26, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutėje savanoriai su gera nuotaika rinko maisto produktus. Silute.lt nuotr.
Šilutėje savanoriai su gera nuotaika rinko maisto produktus. Silute.lt nuotr.

Šalyje, šimtmečiui skirtoje „Maisto banko“ akcijoje, paaukota maisto už beveik pusę milijono eurų. Šilutiškiai taip pat buvo aktyvūs - joje dalyvavo įvairių socialinių grupių atstovai.

Geriausias rezultatas

„Tai – geriausias iki šiol pasiektas „Maisto banko“ akcijos rezultatas. Šio ryto duomenimis, skurstančiųjų maitinimui perduota 432 tūkst. 817 vienetų ilgai negendančių maisto produktų, kurių preliminari vertė sudaro 496 tūkst.193 eurus”, – pranešime spaudai cituojama „Maisto banko” vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Maisto per dvi akcijos dienas paaukota 140 tūkst. 172 kartus. Tradiciškai daugiausiai šalies gyventojai nepasiturintiems pirko kasdienio vartojimo, ilgo galiojimo maisto produktų: įvairių kruopų, makaronų, cukraus, aliejaus, miltų, arbatos, konservų.

Po dviejų savaičių, sutikslinus surinktų maisto produktų svorį, bus fiksuojama galutinė paaukoto maisto vertė. Prie bendro rezultato prisidės ir lėšos, gautos kasose nuskenuojant akcijos skrajučių brūkšninį kodą. Iki metų galo bus išdalintas maistas paketais labiausiai nepasiturinčioms šeimoms ir sunaudotas organizuojant maitinimą socialinėse įstaigose. Be to, paliekamas rezervas krizes patiriančioms ir atokiau gyvenančioms šeimoms paremti. Pavasarį „Maisto banko“ akcijos surinktas maistas pasiekė 53 tūkst. 590 žmonių.

Dalyvavo įvairios grupės

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis džiaugėsi, kad šilutiškiai taip pat aktyviai dalyvavo akcijoje.  Aukota 1744 kartus.  Surinkti 5 298 vienetai produktų už 6 111,85  eurų. Daugiausia paaukota aliejaus, arbatos, cukraus, daržovių, konservų, kavos, kruopų, makaronų.

Akcijai talkino 85 savanoriai, kurie keitėsi kas 3-4 valandas. Pasak vedėjo, savanorių darbas nėra lengvas -jiems tenka išgirsti ne tik gerų žodžių, bet ir įvairių komentarų, kurie nėra labai malonūs. Anot A. Šimelionio, aukojo įvairių socialinių grupių asmenys – jaunimas, vaikai ir suaugusieji. Kasmet į šią akciją įtraukiama vis kita seniūnija. Šiemet maistą rinko Švėkšnos seniūnija, kuriai talkino „Saulės“ gimnazijos moksleivės.

Kasmet  maisto produktus aukoja rusniškiai.  Tai bendruomenė, kuriai atskiro kvietimo jau nereikia. Taip pat akcijoje dalyvauja ir Šilutės socialinių paslaugų, „Taikos kelio“ ir „Gabrieliaus centrai“. Šiemet akcijos dėžės taip pat buvo padėtos Kintų ir Žemaičių Naumiesčio parduotuvėse.


Straipsnio komentarai

Jolanta2018-10-27
Nors tikrai gaunu pensijos 203 eur.darbo stažas 34 m. visada kažkodėl paaukoju,nes man gėda praeiti pro maisto rinkėjus nieko neįdėjus. Labai patiko komentaras" dar mažai pav yra kaip Šilutė" ,bet pažiūrėkit kokioje vietoje įsikūrė reklama Darbas Vokietijoje ir atlyginimas 2200-2800 ,ko bereikia mūsų aukoto maisto gavėjams vyrams.Pirmyn. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dar mažai pav yra kaip šilutė ar per 27 m kiek nuvaryta LIETUVA yra dar maža 2018-10-27
ot pasididžiavimas prie kokios valdžios toks absurdas buvo kad iki tokio lygio dasirist valstybėlė kaip kišenė vos per lūpa eina ižiurėt ir tik aukokit tik aukokit patys gaudami vos 150 eu pencijos o valdžia fotkinasi ir šaiposi kokie mes geradariai kiek gero dėl liaudies gero padarėm tik jūs balsuokit už mus o liaudis bėga tekini kaip kokia priesaika atiduot už kruopas bėga balsuot kad vėl tuštintu dar labiau kišenes visų o jie sau krautu turtus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?