Susipriešinimas ir konfliktai problemų neišsprendžia

2018-10-27, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D. Butvydienė sako, kad kritikuoti ir kelti „erzelį“ lengviausia. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D. Butvydienė sako, kad kritikuoti ir kelti „erzelį“ lengviausia. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.

Praėjusiame „Šilokarčemos“ laikraščio numeryje rašyta apie tai, kad Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis išreiškė nepasitikėjimą Savivaldybės administracijos direktore Dainora Butvydiene ir artimiausiame tarybos posėdyje teiks siūlymą dėl jos atleidimo. D. Butvydienė apgailestauja, kad neretai emocijos ima viršų, o artėjant rinkimams, tokiu būdu bandoma šalinti politinius konkurentus.

- Kas vyksta šiuo metu Pagėgių savivaldybėje?

- Jei apibūdinčiau keliais žodžiais, tai artėja rinkimai. Natūralu, kad kai kurie žmonės tapo jautresni ir, norėdami išsilaikyti postuose, pradeda nepaisyti elementarių padorumo normų. Nežiūrint į tai, Savivaldybėje vyksta produktyvus ir intensyvus darbas.

- Kodėl Pagėgių meras Virginijus Komskis nori jus nušalinti?

- Šalindamas politinius konkurentus, meras tikriausiai nori įrodyti savo principingumą. Tačiau jo nebūtina rodyti tokiais būdais, o principai ir tvirtas stuburas turi būti demonstruojami dirbant Pagėgių labui, o ne panyrant į asmeniškumus. Virginijus Komskis praėjusiame „Šilokarčemos“ numeryje išdėstė priežastis, dėl kurių nori mane atleisti. Jam užkliuvo žymios žurnalistės neigiamas komentaras apie mano pavaduotoją ir bendrą keturių savivaldybių įgyvendinamą projektą, kurio metu viename iš mokymų etapų „Vadovų mokymai“ projekto mokymų dalyviai vyko mokytis ir praktiškai susipažinti su Ispanijos savivaldybių darbu. Šia tema jau daug diskutuota, parodytas ne vienas reportažas, parašytas ne vienas straipsnis. Pagėgių savivaldybės administracija ne kartą pateikė išsamią informaciją šia tema, o iš kelionės grįžę darbuotojai pateikė visą ataskaitą. Atrodo, viską išsiaiškinome, niekam klausimų nebekyla.

Kas dėl mano pavaduotojo, kuriam buvo skirta kompensacija degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidoms padengti netarnybinį automobilį naudojant tarnybos reikmėms (remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 543 „Dėl pavyzdinių tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“). Šis klausimas išspręstas. 2018 m. spalio 19 d. gautas Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo A. Einikio prašymas, kuriame prašoma panaikinti leidimą naudotis netarnybiniu automobiliu tarnybos reikmėms nuo 2018 m. spalio 22 d. Šis prašymas patenkintas. Kaip matote – kritika girdima, į ją reaguojama. Sakoma, kad norėdamas mušti, lazdą visada rasi.

- Kam naudinga sumaištis, likus iki rinkimų mažiau nei pusmečiui?

- Pagėgių savivaldybėje susiklostė labai įdomi situacija. Panašu, kad čia jau prasidėjo kova be taisyklių. Šiuo metu vyrauja ne viena susipriešinusi stovykla, kurios neslepia ambicijų laimėti artėjančiuose savivaldos rinkimuose. Kaip Administracijos direktorei dėl to labai liūdna, tačiau man svarbiausia ramus ir atsakingas visos komandos darbas, kad įvairūs nesusipratimai ar nesutarimai nestabdytų pradėtų darbų ar naujai rengiamų projektų. Jų išties nemažai, todėl neturėdami tinkamų specialistų, pagalbos paprašėme iš šalies – pasirinkome komunikacijos partnerius, kas labai nepatiko merui. Stebina tai, kad Savivaldybės įgyvendinamų projektų viešinimas tapo dar viena priežastimi pareikšti man nepasitikėjimą. Tokio atvejo Lietuvoje man neteko girdėti.

- Pagėgių savivaldybėje įgyvendinama daug projektų: asfaltuojamos gatvės, renovuojami pastatai, modernizuojamos įstaigos, statomas baseinas. Tai gana intensyvus laikotarpis mažai Savivaldybei. Ar tai gali būti mero kerštas už jūsų darbštumą?

- Taip, dirbame intensyviai. Nuo lapkričio 2 dienos pradeda veikti Tarybos patvirtinta naujoji Savivaldybės struktūra. Iki jos reikėjo atlikti tikrai nemažai darbų. Nenoriu tikėti, kad mano darbštumas ir reiklumas gali būti kliūtis atleisti iš darbo, kita vertus, politikoje visko galima tikėtis, juk dažniausiai šalinami tie, kurie labiausiai matomi visuomenėje.

- Kalbėdamas laikraščiui, meras akcentavo, kad jam aktualu, kur ir kaip bus pastatyta Kalėdų eglė. Ar tik tokios problemos kamuoja Pagėgius?

- Na, šita tema jau virsta anekdotu. Pernai apsijuokėme visoje Lietuvoje, kai meras lygioje vietoje sukūrė problemą. Panašu, kad tik jam vienam tai padarė įspūdį ir šiemet jis vėl planuoja šią temą eskaluoti. Čia, žinoma, požiūrio klausimas, tačiau kas labiau kenkia Pagėgiams – ar europinių projektų įgyvendimas ir gražėjanti aplinka, ar nešvarių skalbinių nešimas į lauką? Man atsakymas aiškus, bet opozicijai ir merui, matyt, ne. Turime kur kas didesnių iššūkių, tokių kaip emigracija, socialinės problemos, o nesutarimai ir vienas kito kritikavimas šitas problemas tik dar labiau gilina. Nuolat kritikuoti ir kelti „erzelį“ lengviausia, tačiau kai reikia konstruktyvaus pasiūlymo, stoja tyla. Mano nuomone, reiktų pagaliau baigti šitą nevykusį pasirodymą ir darniai užbaigti kadenciją, o visa kita atiduoti rinkėjų valiai.


Straipsnio komentarai

Apie Lapę ir Oną2018-11-02

Prisimenu tą ,,šiltą“ moteriškę, kuri šiltai pasodino į komunalinį brolienę Lionę, brolienės dukterį, brolienei komunalinio sandėlius padovanojo, užtai dabar komunalinio malkos lauke ant lietaus sandėliuojamos. ,,Šiltos“ moters įgūdžius ugdėsi nebent Aušvico stovykloje. O kam reikia, net garuoja kokia šilta. Reikės ką suėst, tik duok komandą ,,fass“. Tokie kadrai aukso verti
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gitana2018-10-30
Charakteris pas ja nestebuklingas, bet kam patinka reiklus vadovas? Tikrai ne pavaldiniams. O tai labai paranku opozicijai. Erzelis tapo sios kadencijos vizitine kortele ir meras turetu prisiimti atsakomybe. Bet jis toks skystas, kad to niekada nepripazins. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ale lape2018-10-30
Nepraras uodegos nebijokit nors visi to laukia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pgėgiškis2018-10-29
Ale "Ona" kokias nesąmones rašai, ant darbuotojų šaukia, bliauna pastoviai, tai čia šiltas žmogus. Nebent šilta vienam Einikiui, nes pinigais pašildė... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ona2018-10-29
ji yra puiki ir šilta, bei rūpestinga moteris. Prašau nerašykit nesamonių komentaruose jos nepažinodami!!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oi2018-10-29
lapė gudruolė, bet ir ji vieną kartą uodegą praranda. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oi2018-10-28
Gilios čia šaknys_Kęstas valdo Dainorą, ji savivaldybę... Kęstutis sūkas ėda... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nusibodo2018-10-27
Nu padla ,padla. Pati lysdama Kęstui į šikną pastatė eglę nesamoningai kai Kalėdų senio namelio durys atsidarė jau važiuojamoje gatvės dalyje; nesugražino į biudžetą Einikiui supompuotų pinigų, stabdė konkursą dėl savivaldybės kelių priežiūros Agrolyros naudai ir t.t. ir t.t. Senei pati turėjo trauktis. Ateina šitai šutvei galas, oi ateina...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?