Litų keitimas į eurus Pagėgių kredito unijoje - sėkmingas

2015-01-21, Stasys BIELSKIS
Pagėgių kredito unijos administracijos vadovė R. Tutlienė teigė, kad litų keitimas į eurus vyko sklandžiai.
Pagėgių kredito unijos administracijos vadovė R. Tutlienė teigė, kad litų keitimas į eurus vyko sklandžiai.

Pagėgių kredito unijos administracijos vadovė Raimonda Tutlienė „Šilokarčemai“ sakė, kad euro įvedimui buvo pradėta ruoštis jau prieš pusmetį – įstaigos darbuotojos lankė kursus, vyko visokie mokymai, kaip reikės elgtis euro įvedimo metu, ką ir kaip paaiškinti kredito unijos nariams. Kursus organizavo Centrinė kredito unija.

„Sutarčių sudarymas su inkasacijos įmonėmis, kada ir po kiek jos atveš eurų, bei bankais prasidėjo jau vasarą, - pasakojo R. Tutlienė. – Ir gruodžio pabaigoje gavome pirmuosius eurus. Kadangi litus į eurus keitėme tik Pagėgių kredito unijos nariams, o didesnė jų pinigų suma yra sąskaitose, tai daug grynųjų eurų nereikėjo. Didžiausias pagėgiškių antplūdis buvo penktadienį, sausio 2-ąją. Visą dieną unijoje buvo pilna žmonių. Dar nemažai žmonių apsilankė kitą darbo dieną, pirmadienį, sausio 5-ąją. Antradienį popiet jau tik vienas kitas pagėgiškis atėjo“.

Pasak R. Tutlienės, didžiausių problemų atsirado dėl lietuviškų centų. Pagėgių kredito unija nėra kaip komerciniai bankai pasirašiusi centų keitimo sutarties, todėl už šį darbą buvo imamas tam tikras nedidelis mokestis. Unija neturi centų skaičiavimo aparato, jie skaičiuojami rankiniu būdu. Štai sausio 5-ąją vienas žmogus atnešė keturis maišus baltų centų. Visi unijos darbuotojai skaičiavo ir suskaičiavo net tris tūkstančius litų. Sausio 6-ąją žmonės vėl atnešė daugybę centų.

„Litų keitimas į eurus vyko sklandžiai, - teigė R. Tutlienė. – Truputį bijojome, kad gal bus koks nors nepasitenkinimas. Bet priekaištų sulaukėme tik iš tų, kurie nėra kredito unijos nariai. Šiuo metu kredito unijos nariais yra apie 2 700 žmonių, tai beveik kas trečias Pagėgių krašto gyventojas. Net nemažai tėvų savo nepilnamečiams vaikams yra atidarę sąskaitas, vaikai naudojasi debetinėmis kortelėmis“.

Išsikeisti grynuosius pinigus į eurus Pagėgių kredito unijos nariai galėjo iki sausio 16 dienos. Kitiems gyventojams, ne kredito unijos nariams, litai į eurus buvo keičiami Pagėgių pašte, bet ten ta paslauga užtrukdavo tik tris valandas per dieną – nuo devintos iki dvyliktos. Bet būdavo dienų, kai jau vienuoliktą valandą pašte nebeturėdavo eurų.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?