„Tvarkietis“ nebegaus išmokos iš mokesčių mokėtojų pinigų už savo automobilį

2018-10-31, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Jau ne kartą rašėme apie  Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoją Alvidą Einikį, kuris iš mokesčių mokėtojų pinigų gaudavo lėšas  už savo nuosavo automobilio naudojimą darbo reikalais. Primename, jis iš Pagėgių savivaldybės administracijos kiekvieną mėnesį gaudavo apie 400 eurų dydžio išmoką nuo 2011-ųjų. Nuo šiol to nebebus, kadangi Pagėgių savivaldybės direktorė Dainora Butvydienė pripažino netekusio galių įsakymą, kurio pagrindu minėtas asmuo gaudavo išmoką. Jei įsakymas buvo teisingas, kodėl jis nutrauktas? Jei neteisingas – ar bus grąžinami pinigai į biudžetą?

Daugiausia pastangų, kad A. Einikiui už nuosavo automobilio naudojimą nebūtų mokamos lėšos, dėjo Pagėgių savivaldybės  tarybos narys Edgaras Kuturys. „Aktyviai dalyvaujant politikoje, esant opozicijoje neretai išgirstu komentarų, kad nuolat kalbu tą patį, ilgą laiką gvildenu tas pačias problemas ir jas viešinu visuomenei. Galbūt kažkam ir pabosta tas „voverių ratas“, tačiau mano tikslas ir yra būtent toks – parodyti, kokia yra mano kasdienybė, koks ilgas, kantrybės reikalaujantis yra politiko darbas, kai nesi valdančiosios daugumos tarpe, kuri turi begalę ginklų paslėpti įvairius darbelius, priimti sau palankius sprendimus (ir priešingai), kaip esame įstrigę „Pagėgių demokratijoje“. Puikiai šią situaciją atspindi Pagėgius televizijoje ir spaudoje „reprezentavusi“ istorija apie Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo A. Einikio gaunamą išmoką už nuosavo automobilio naudojimą. Taip, ir ši istorija vis dar tęsiasi... Rasti teisybę šiuo klausimu bandau nuo š. m. sausio mėnesio 12 d. Visą šį laiką iki šios dienos buvo susirašinėta raštais su Pagėgių sav. administracija, reikalauta atlikti tarnybinį patikrinimą, kreiptasi į Savivaldybės kontrolierių, gautos jo išvados ir t. t. Visa tai dėl to, jog būtų atšauktas įsakymas mokėti minėtą išmoką A. Einikiui. Tačiau tik šio mėnesio pabaigoje, man užregistravus sprendimo projektą dėl minėto įsakymo panaikinimo, administracijos direktorė D. Butvydienė, nebeturėdama kur trauktis, pagaliau įsakymą atšaukė  ir galimai A. Einikio prašymu. Taigi, po beveik metus trukusio žaidimo, galime džiaugtis maža pergale. Pergalės tikiuosi ir laukdamas atsakymo iš LR prokuratūros, į kurią kreipiausi dėl viešo intereso gynimo, t. y. tam, kad išieškotų neteisėtai A. Einikiui išmokėtus pinigus. Sakoma, kad apie savo gimtąjį kraštą reikia kalbėti gražiai, tokią žinią apie jį skleisti ir pasauliui, tačiau per daug metų Pagėgių savivaldybėje ne kartą įsitikinau, jog šio posakio taikyti jau nebegalime. Nebegalime leisti užsidėti sau rožinių akinių ir rožine spalva spalvinti situaciją Pagėgiuose pasakojant kitiems. Šiuo mūsų naivumu jau daugelį metų naudojasi įsikerojusią sistemą Pagėgių savivaldybėje sukūrę vietiniai politikai. Mano nuomone, situacijai pataisyti turime tik šiuos ginklus – viešumą, drąsą kalbėti, blaivų mąstymą“, - kalbėjo E. Kuturys.

Kodėl įsakymas A. Einikiui mokėti lėšas už nuosavo automobilio naudojimą neteko galios? Pasak direktorės D. Butvydienės, taip nutiko dėl to, kad pats A. Einikis pateikė prašymą nutraukti mokėjimą. „Jis išmokas gavo teisėtai. Ta tema daug kalbėta. Lėšų A. Einikis negrąžins. Kodėl turėtų?“, - dėstė vykdomosios Pagėgių valdžios vadovė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!