Verslininkai neįsivaizduoja, kad galėtų gyventi kitoje šalyje

2018-11-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Edita ir Kęstutis Auškalniai džiaugiasi, kad jų įmonė netrukus švęs dešimties metų jubiliejų. Lijanos Jagintavičienės nuotr.
Edita ir Kęstutis Auškalniai džiaugiasi, kad jų įmonė netrukus švęs dešimties metų jubiliejų. Lijanos Jagintavičienės nuotr.

Viena iš sėkmės paslapčių – žiūrėjimas viena kryptimi. Tuo įsitikinome pasikalbėję su verslininkais Kęstučiu ir Edita Auškalniais. O pokalbis užsimezgė visiškai atsitiktinai – tuomet, kai užsukome į jų servisą „Padangų pasaulis“, esantį Tilžės gatvėje Nr. 48, pasidomėti, ar skuba šilutiškiai keisti savo automobiliams vasarinį apavą į žieminį.

Sudėtinga rasti gerus darbuotojus

Vyriškis verslą pradėjo daugiau nei prieš dešimt metų. Tuomet  su draugu ne tik padangas iš Vokietijos vežė, bet ir automobilius. Po metų jų keliai išsiskyrė. Šilutiškis verslo ėmėsi vienas - prekiavo tik padangomis. Įkūrė įmonę, kur drauge su žmona ir šiandien darbuojasi. Gruodžio mėnesį švęs dešimties metų įmonės gyvavimo jubiliejų.

Moteris tvarko ir buhalterinę apskaitą ne tik jų pačių įmonės, bet ir kitoms įstaigoms. Sukurtos ir darbo vietos, tik, deja, vis sudėtingiau darosi rasti norinčius dirbti ir užsidirbti, mat dabar ypač jauni žmonės nebenori dirbti. Pora įsitikinusi, kad jei lietuviai tiek dirbtų, kiek svetimose šalyse, tikrai uždirbtų ne prasčiau, o ir artimieji būtų šalia.

Auškalniai net minčių neturi, kad galėtų išvykti dirbti ar gyventi kitur. Jiems gera Šilutėje – čia jų šeima, artimieji, draugai ir pačių rankomis sukurtas verslas.

Visada stengiasi patarti

Pasak verslininkų, prieš kiekvieną žiemos sezoną ruošiamasi klientų šturmui. Jau dabar pastebėta, kad įmonė šiemet sulaukia apie 50 procentų jų daugiau nė praėjusiais metais. Servisas perkeltas į naujas patalpas, kuriose išties erdvu, viskas savo vietose, yra įsigijęs naują montavimo ir balansavimo įrangą. Servise praplėstas teikiamų paslaugų asortimentas - galima įsigyti ne tik naudotų arba naujų padangų, lengvo lydinio ir skardinių ratlankių. Čia balansuojamos ir montuojamos padangos, valcuojami (lyginami) ratlankiai, didinami protektoriai, dygliuojamos naujos padangos. Atliekami ir važiuoklės remonto darbai.

Pastebėta ir tai, kad vis daugiau šilutiškių prieš pirkdami padangas atvyksta pasikonsultuoti, o tik vėliau sugrįžta, mat gautą informaciją patikrina ir įsitikina, ar tikrai jam darbuotojai nemelavo. „Visada stengiuosi patarti, o ne tiesiog įbrukti ir pasiimti pinigus. Kai žmogus patenkintas, jis grįžta, o ir dar naujų klientų atveda“, - tęsė K. Auškalnis.

Darbuotojai pastebėjo, kad dažnai prastesnes padangas perka tie, kurie važinėja prabangesniais automobiliais. Pasitaiko ir tokių klientų, kurių įsigytos padangos yra brangesnės nei pati transporto priemonė.

Reikia įvertinti orus

Jau dabar netrūksta besikeičiančių padangas. Įmanoma net internetu užsiregistruoti, kada tai galima padaryti. Tereikia įsijungti kompiuterį ir paspausti nuorodą www.padangupasaulis.lt.

Verslininkai pataria atsargiai įvertinti lietuviškus orus ir pirmiausia galvoti apie saugumą – jei vieną dieną šviečia saulė, kitą rytą galima sulaukti netikėtų šalnų. „Padangų charakteristikomis ir jų keitimo galimybėmis reikėtų pradėti domėtis nelaukiant oficialios padangų keitimo datos“, - įsitikinęs pašnekovas.

Anot K. Auškalnio, padangų įtaka vairavimo kokybei didžiulė, mat jos keičia vairavimo charakteristikas – riedėjimą, stabdymą, komfortą.

Padangas pildo azotu

Šaltuoju sezonu šilutiškiai pirmenybę teikia žieminėms padangoms. „Būtina atsižvelgti ir į gyvenamąją vietovę, ir gyvenimo būdą. Miestiečiai gali atkreipti dėmesį į kieto mišinio žiemines padangas, kurios yra pritaikytos gerai valomiems keliams. Tiems, kurie dažnai važinėja prasčiau valomais keliais, vertėtų rinktis minkštesnio mišinio padangas. Dažnai atvyksta žmonės, įsigiję akcinių padangų prekybos centruose tuomet, kai prakerta kurią nors padangą. Tada žmogui tenka pirkti kitas, mat išties prekybos centruose parduodamos padangos – biudžetinės klasės ir yra pačios prasčiausios. Tokiomis mes net neprekiaujame“, - dėstė verslininkas.

Anot K. Auškalnio, servise galima padangas užpildyti azotu. „Vokietijoje tai labai populiaru. Tokia padanga niekada nesprogsta, nekaista. Dažniausiai padangas azotu pildo tie, kurie važiuoja didesnius atstumus.  Pastebėta, kad grįžę iš užsienio, dažniausia padangas pildo taip pat azotu“, - dėstė pašnekovas.

Neturintys, kur pasidėti senų padangų, jas gali sandėliuoti įmonėje.


Foto galerija

Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?