Lietuvos bokso čempionato gongas skambės Šilutėje

2018-11-08, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Lapkričio 14-17 dienomis Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salės akcentu taps ringas: čia vyks Lietuvos bokso čempionatas. Šios sporto šakos mėgėjai pamariškiai turės už ką „sirgti“ nemokėdami nė cento už įėjimą – Šilutės bokso klubą „Kovotojas“ atstovaus apie 13 dabartinių ir buvusių šalies nusipelniusio trenerio Vinco Murausko auklėtinių. Vieni jų jau tituluoti, kiti to atkakliai siekiantys. Bus ką pamatyti.

Bokso taisyklių naujovės

Lietuvos bokso čempionatas į Šilutę sugrįžo po 16 metų pertraukos. Ringe kovos ne tik vyrai, bet ir moterys. Čempionatas vyks pagal pasikeitusias Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) taisykles. Prieš olimpines žaidynes Japonijos sostinėje Tokijuje (2020 m.) pakeistos boksininkų svorio kategorijos. Vyrų svorio kategorijų liko 8, o iki tol buvo 10. Įvestos naujos svorio kategorijos: iki 52 kg, 57 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg ir +91 kg. Kiek kitaip teisėjai traktuos ir pačią kovą labiau vertindami sportininko techninį pasiruošimą, taktinius gebėjimus, gynybą, smūgių gausumą. Ankstesnė tendencija buvo nukreipta į akcentuotus tikslius smūgius. Be to, treneriai neteko protesto galimybės.

Tokios naujovės. Vienus trenerius jos tenkina, kitus – nelabai. Tai nestebina, pokyčiai visuomet pasitinkami abejonėmis. Praktika parodys, ar naujovės prigis. Beje, 2019 metais vyks pasaulio ir Europos bokso čempionatai, antra kartą bus surengtos Europos sporto žaidynės. Boksininkams bus kur pasireikšti.

Pamariškių viltys

Šilutė turi gilias bokso tradicijas, daug šios sporto šakos garsenybių. Londono olimpiados ir Europos čempionato prizininkas, buvęs traksėdiškis Evaldas Petrauskas (63 kg), dabar gyvenantis Vilniuje, pasaulio studentų žaidynių trečios vietos laimėtojas, Europos jaunimo pirmenybių finalininkas švėkšniškisVytautas Balsys (75 kg), Europos jaunių bronzos medalininkas Robertas Jokulys (91 kg), Lietuvos čempionai, įvairių turnyrų nugalėtojai bei prizininkai Edgaras Skurdelis (60 kg), Deividas Girulis (69 kg), Marius Kontrimas (52 kg) bei kiti. Aukštos vietos sieks Vilniuje studijuojantis Tomas Olberkis (91 kg), pasižymintis techniška kovos vedimo maniera. Pradėti krautis portinius titulus tikisi ir R. Jokulio broils Arvydas (+91 kg). Broliai moka stipriai „užvožti“ varžovams. Staigmenų gali iškrėsti sunkiasvoris Modestas Urbonas, Edvinas Puplauskas (63 kg). Kas lipa į ringą, ketina varžovą ne tik apžaisti, pergudrauti, bet tyko ir progos pasiųsti konkurentą į nokdauną, o geriausiu atveju – nokautuoti. Sėkmė ringe priklauso nuo pasiruošimo turnyrui, boksininko gebėjimų, patirties, teisingai pasirinktos kovos taktikos. Šie sportininko įgūdžiai suformuojami per treniruotes, varžybas. Aukščiausią trenerio kvalifikaciją turinčio V. Murausko patarimai itin vertingi. Jo auklėtiniai yra pelnę gražių pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose. Beje, 2010 metais E. Petrauskui buvo įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija.

Moterų boksas – jau ne „dyvas“. Šilutė gali pasigirti savo kovotojomis. Turime net daugkartinių Lietuvos čempionių. Pelnytus titulus bandys išsaugoti Lina Miklovytė ir Austėja Aučiutė. Austėja pasižymėjo ir tarptautiniame ringe – pasaulio jaunių pirmenybių trečios vietos laimėtoja, o pasaulio studentų žaidynėse liko penkta. Ji mokosi Klaipėdos universitete. Ir Lina, ir Austėja - favoritės. Vilčių teikia ir pagėgiškė Alina Meilutytė.

Lapkričio 14-15-16 dienomis varžybos prasidės 16 valandą. Čempionate dalyvaus apie 100 boksininkų. Finalinės dvikovos vyks lapkričio 17-ą (šeštadienį), nuo 14 valandos. Įėjimas nemokamas. Pusfinalių ir finalų dvikovas rodys televizija.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?