Perspėja dėl siaučiančių telefoninių sukčių

2018-11-12

Savaitgalį feisbuke pasipylė pranešimai apie siaučiančius telefoninius sukčius. Lietuviai masiškai susidūrė su perskambinti prašančiais ar tiesiog įkyriai skambinančiais užsienio šalių piliečiais. Svarbiausia tokiais atvejais yra neperskambinti neaiškiais ir nežinomais numeriais be svarbios priežasties.

Sekmadienio vakare apie problemas vartotojams keliančius apgavikus prabilo ir „Tele 2“ atstovas Andrius Baranauskas. Savo feisbuko paskyroje jis perspėjo neperskambinti nežinomiems telefono numeriams „iš Mozambiko“, o juos pačius geriau persiųsti savo operatoriams, kad šie galėtų prireikus blokuoti.

„Visa schema grįsta mūsų įpročiu perskambinti ir įsitikinimu, kad kažkam Mozambike (arba Angoloje, arba Siera Leonėje) būtinai reikia susisiekti - va dabar ir va su mumis“, – savo soc. tinklo paskyroje pasakojo A. Baranauskas.

Tai, kad lietuviai susidūrė su masiniu reiškiniu, matyti socialiniuose tinkluose. Pasirodė daug žmonių perspėjimų jokiu būdu neskambinti neaiškiais numeriais iš užsienio.

Tokių skambučių gali pasitaikyti ne tik iš „Mozambiko“, bet ir iš Europos šalių. Pavyzdžiui, pasipila skambučiai iš Austrijos, Čekijos, Kroatijos. Vienu atveju netgi buvo palikta garso žinutė rusų kalba: „Edikai, čia aš skambinau, teta Nataša. Jeigu kas, skambtelėk, aš tau perskambinsiu“. Tokiu būdu, matyt, tikimasi, kad žmogus perskambins atgal. Telefoniniai skambučiai akivaizdžiai automatiniai, pasipila vienas po kito iš įvairių šalių. Perspėja dėl siaučiančių telefoninių sukčių (nuotr. Gamintojo) Perspėja dėl siaučiančių telefoninių sukčių (nuotr. Gamintojo)

Vartotojai perspėjami labai atsakingai žiūrėti į tokius skambučius, nes jie gali, į juos perskambinus, netikėtai išauginti sąskaitą už telekomunikacijos paslaugas.

A. Baranausko teigimu, tokiais atvejais negelbėja net ir tai, kad paskambinus būna „užimtas“ signalas – mokestis vis tiek nuskaičiuojamas.

Operatorius „Tele2“ apsaugojo savo klientus nuo sukčių – šiuo metu visi išeinantys klientų skambučiai į Mozambiką yra blokuojami.

tv3.lt


Straipsnio komentarai

o.O2018-11-15
Tai bendravai su visos Šilutės vyrais? :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Monika2018-11-15
iš patirties :)))) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o.O2018-11-14
Kas sakė jog visi tokie? :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Monika2018-11-14
aišku yra. Tik ieškoti reikia ir visada visada rasi. Tik jus patys nežinot ko norit ir nematot tikru moterų per savo idealizavimo akinius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o.O2018-11-14
Tikras klausimas būtų ar Šilutėje dar yra vienišų moterų! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Monika2018-11-14
šilutėje vis dar yra vienišų vyru? :))) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
M2018-11-14
Bln, aš toks vienišas, jog net sukčiai iš Mozambiko neskambina... :( Komentaras patinka Komentaras nepatinka