Gyvenimas apdovanojo ne tik ilgu gyvenimu

2018-11-14, silute.lt
Jubiliatas A. Martinkus, jo vaikai bei svečiai. L. Jagintavičienės nuotr.
Jubiliatas A. Martinkus, jo vaikai bei svečiai. L. Jagintavičienės nuotr.

Auksaspalvis ruduo gražų jubiliejų padovanojo juknaitiškiui Antanui Martinkui. Gyvenime matęs daug mirčių, išgyvenęs daug skaudžių netekčių vyras nesiskundžia. Priešingai – jo akyse švyti meilė ir noras gyventi. Jubiliatas su nekantrumu laukė savo gimtadienio dienos.

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė bei gausus būrys žurnalistų spalio 31-ąją pasveikino garbingą 90-ąjį gimtadienį švenčiantį juknaitiškį Antaną Martinkų.

Jubiliejus išties išskirtinis – ne kiekvienam duota atversti 90-ąjį savo gyvenimo knygos lapą. Tačiau A. Martinkų gyvenimas apdovanojo ne tik ilgu gyvenimu, bet ir gausia, mylinčia šeima. Atvykusius sveikintojus pasitiko ir jubiliatas, ir keturi jo vaikai – Vytautas, Kęstutis, Vilma ir Daiva. Senjoras pasakojo, kad yra laimingas turėdamas tokią gausią mylinčią šeimą, gyrėsi turįs 13 anūkų ir sulaukęs 12 proanūkių.

A.Martinkaus vaikystė buvo sunki: gimė dvare prie Kvėdarnos, sulaukęs ketverių neteko tėvo, našlaičiais liko du mažamečiai broliukai, o tuo metu mama laukėsi ir trečiojo sūnaus. Šeima be tėčio vertėsi sunkiai, tačiau išgyveno. Deja, karas pasiglemžė vieno Antano brolio gyvybę. „Sunkūs laikai tuomet buvo“, - atvirai sakė pašnekovas. Vėliau A. Martinkus išėjo į kariuomenę, tarnavo ketverius metus ir 8 mėnesius laivyne.

Jubiliatas sakė, jog žmona Aniceta buvusi 8-eriais metais jaunesnė. Su ja 1958-aisiais apsigyveno Jekštelių kaime, o nuo 1973 metų gyvenimą kūrė Juknaičiuose, kur iki šių dienų ir tebegyvena. Nors sveikatos problemos kamuoja, tačiau A. Martinkaus akys švyti laime, o ir šiuo metu didesniais negalavimais nesiskundžia. „Vasarą jis dar ir dviračiu važinėja“, – pasakojo jauniausioji dukra Daiva.


Straipsnio komentarai

Nu2018-11-15
Nu ir vėl prie senoliu valdžiažmogiai nepraleidžia progos savo atvaizda demonstruoti "bijo matyt kad nebutu pamiršti kaip senelius myli" jug rinkimai greitai :-) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?