Pedagogai kuria mokyklą „be sienų“

2018-11-15, Pagėgių savivaldybės mokyklų metodinės tarybos pirmininkė Aušra Zongailienė

„Jei mokytojas kuria sėkmės istoriją, laimi jo mokiniai – sužinodami, suvokdami, analizuodami, pritaikydami ir kurdami. Sėkmė yra vertybė, kai ja dalijamasi ir kai ji tampa impulsu kitiems ieškoti, veikti ir kurti“ (Visvaldas Matijošaitis).

Pagėgių savivaldybės administracijos švietimo skyrius kartu su Pagėgių savivaldybės mokyklų metodine taryba kas ketveri metai organizuoja mokytojų metodinę konferenciją.  Spalio 29 dieną įvyko IV - „Moderni mokykla – atvira pokyčiams ir inovacijoms“. Ši konferencija buvo skirta Vydūno 150-osioms gimimo metinėms paminėti, o jos tikslas — pasidalinti savivaldybės mokyklų mokytojų gerąja patirtimi. Šioje konferencijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis bei Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvydienė. Konferencijoje dalyvavo Savivaldybės mokyklų bei ugdymo įstaigų mokytojai. 

Konferenciją pradėjo Pagėgių savivaldybės Kultūros centro jaunimo teatro grupė, kuri atliko poetinę kompoziciją „Pražydinkime savyje tai, kas nepamiršta“ (vadovė D. Bardauskienė), nuotaikingas Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos vaikų ansamblis ir merginų kvartetas (vadovė R. Pilkionienė).

Konferencijos metu dalyviai klausėsi pranešimų bei metodinių priemonių pristatymų. Savivaldybės mokytojai dalijosi patirtimi, kaip jiems sekasi kurti „mokyklą be sienų“ — apie pamokas įvairiose netradicinėse aplinkose: muziejuose, pačių sukurtose žaliosiose ugdymo(si) erdvėse bei bendradarbiaujant su kitų miestų ir užsienio mokyklomis. Mokytojai pristatė inovatyvius metodus, kurie pamoką daro įdomesnę bei sėkmingesnę, dalijosi mokinio individualios pažangos vertinimo idėjomis, būdais, kaip skatinti mokinių kūrybiškumą, supažindino su STEAM ugdymu. Labai didelio susidomėjimo sulaukė metodinių priemonių paroda ir jų pristatymai. Mokytojai demonstravo pačių sukurtas metodines priemones, skirtas vaikų kalbos, pažinimo, suvokimo įgūdžiams lavinti.  Smagu buvo klausytis mokytojų, kurie su dideliu entuziazmu dalijosi savo sėkmingų pamokų „receptais“. Konferenciją labai linksmai ir šmaikščiai apibendrino švietimo skyriaus vyr. specialistė V. Ivanauskienė.

Dėkojame Pagėgių savivaldybės administracijos švietimo skyriui už pagalbą bei Savivaldybės mokykloms už bendradarbiavimą organizuojant konferenciją. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos administracijai dėkojame už jaukią aplinką, o I. Jokšienei— už renginio moderavimą bei vedimą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!