Šilutės „Šamai” – pergalių kelyje

2018-11-16, „Šilokarčemos“ informacija

Žemaitijos krašto krepšinio veteranų varžybas sėkmingai pradėjo Šilutės „Šamai“ (vadovas Jonas Jaunius) laimėję rungtynes  Šilalėje ir Kelmėje, kurioje pergalė buvo pasiekta per pratęsimą.

Žemaitijos krepšinio veteranų komandų „A“ grupės varžybose dalyvauja 8 ekipos. Kovojama dėl „Žalgirio” taurės. Pirmenybės startavo spalio mėnesį. Po 2-3 turų pirmauja Šakių „Vėjas“ – 3 pergalės. II vietą užima Šilutės „Šamai“ – 2 pergalės. III vietoje žengia Kelmės „Kelmas“ – 2 pergalės, 1 pralaimėjimas. Tolimesnė komandų rikiuotė: Šilalės „Autoniukas“ – 2 pergalės, 1 pralaimėjimas, Tauragės „Senvagė“ – 1 pergalė, 1 pralaimėjimas, Tauragės „LEO ir ko“ – 1 pergalė, 3 pralaimėjimai, Tauragės „Senjorai“ – 2 pralaimėjimai, Jurbarko „Nemunas” – 3 pralaimėjimai.

Pamario „Šamai“ reguliariai treniruojasi Šilutės pirmosios gimnazijos sporto salėje. Komanda gerai pasiruošusi fiziškai , ypač palyginus su varžovais. „Šamų“ gretose netrūksta krepšininkų, anksčiau garsinusių Šilutę. Pastarųjų meistriškumas ir patirtis – didelė paspirtis komandai. Praėjusį sezoną šilutiškiai tapo Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygos čempionais. Šį sezoną ekipos garbę gina Jonas Jaunius, Petras Jonikas, Laimas Ulevičius, Aivaras Misius, Antanas Jonušas, Egidijus Pašilis, Darius Igaris, Petras Nausėdas, Alvydas Ežerinskis, Arvydas Stonis, Linas Gedvila, Rolandas Kasparavičius, Gražvydas Grikšas ir  Gražvydas Šimkus.

„Šamų“ komanda pirmąsias rungtynes žaidė Šilalėje su vietos „Autoniuku”. Pergalę išsivežė svečiai, bet jiems prisiėjo gerokai paplušėti, nes, įpusėjus rungtynėms, šeimininkai pirmavo 12 taškų skirtumu (42:30). Po pertraukos šilutiškiai pakeitė gynybos sistemą ir laimėjo – 58:64 (26:14, 16:16, 7:20, 9:14). Net 29 taškus „Šamams“ pelnė R. Kasparavičius. Kitų pamariškių įnašas: D. Igaris – 10 tšk., E. Pašilis – 8, L. Gedvila – 6, J. Jaunius – 5, P. Nausėdas – 3, A. Stonis – 2, G. Grikšas – 1.

Dar sunkesnes rungtynes „Šamai“ žaidė Kelmėje su „Kelmu“. Pirmaujanti komanda keitėsi 10 kartų, 7 kartus rezultatas buvo lygus. Šilutiškiai pergalę išplėšė per pratęsimą – 63:68 (1:6). Rezultatyviausiai žaidė D. Igaris ir G. Grikšas – 22 ir 12 tšk. P. Nausėdas pridūrė 10 tšk., E. Pašilis – 9, L. Gedvila – 7, J. Jaunius – 6, G. Šimkus – 2. Pamariškiai gerai grūmėsi po lenta dėl atšokusių kamuolių: J. Jaunius atkovojo 14, E. Pašilis – 13, L. Gedvila – 11.

Praėjusį penktadienį „Šamai“ namuose nugalėjo Jurbarko „Nemuną“ ir pelnė trečiąją pergalę – 73:61 (17:16, 24:12, 16:15, 16:18). „Šamams“ taškus pelnė: L. Gedvila – 14, A. Ežerinskis, D. Igaris, E. Pašilis – po 12, J. Jaunius – 9, A. Misius – 8, A. Stonis – 6. Po šios pergalės „Šamai“ pakilo į II vietą.