Pajudėjo šalies stalo teniso komandų pirmenybių maratonas

2018-11-16, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Šilutės „Varmas-Pinta“ sportininkai (iš kairės) V. Anuškevičius, V. Agintas, G. Valančius ir Pagėgių komanda P. Gečius, D. Rumšas, V. Augaitis po 1-ojo turo namuose sustojo bendrai nuotraukai su varžovais klaipėdiečiais.
Šilutės „Varmas-Pinta“ sportininkai (iš kairės) V. Anuškevičius, V. Agintas, G. Valančius ir Pagėgių komanda P. Gečius, D. Rumšas, V. Augaitis po 1-ojo turo namuose sustojo bendrai nuotraukai su varžovais klaipėdiečiais.

Lietuvos stalo teniso asociacijos komandų pirmenybėse dalyvauja 238 vyrų ir moterų ekipos, suskirstytos pagal pajėgumą į 7 lygas. Šilutės rajono garbę gina 7 komandos, iš kurių pajėgiausias „Varmas” (vadovas J. Piekautas), dalyvaujantis II lygos pirmenybėse.

Stalo teniso populiarumas Šilutės rajone yra išaugęs, kaip ir visoje Žemaitijoje. Juk žemaičiai turi ir savo atskiras pirmenybes. Ypač daug komandų susibūrė Telšiuose, Mažeikiuose, Plungėje. Nenuskriausti „paraku” ir šilutiškiai, kurie yra laimėję net šalies aukščiausios lygos komandų pirmenybių medalius, Lietuvos rinktinės garbę ne kartą gynė Matas Vilkas, žaidžiantis pagal kontraktą Belgijoje. Tad „Varmo“ (J. Piekautas, K. Pundinas, D. Kairys, R. Gečas) svajonė sugrįžti į I lygą nėra neįgyvendinama.

Traksėdiškis K. Pundinas, rusniškis D. Kairys – jauni žaidėjai, galintys traukti komandą aukštyn, nemažai varžovų patiria sunkumus žaisdami prieš R. Gečą, pasižymintį greitais blokais į stalo kampus, o po to - užbaigiamuoju smūgiu.

Po 1-ojo turo „Varmas” namuose sutriuškino Laukuvos SM-„Medvėgalį”, bet pralaimėjo Tauragės LC „Fortūnai”. Beje, II lygą sudaro 24 komandos, suskirstytos teritoriniu principu į „A“ ir „B“ zonas. Mūsiškių varžovai – „B“ zonos klubai.

Šilutės „Štormas-Varmas“ (J. Čimkus, A. M. Šaulys, R. Muchamedjarovas, L. Li Čin Chai, R. Mažutis), dalyvaujantis III lygos pirmenybėse („B“ zona) didesnių ambicijų nepuoselėja, tenkinasi vidutinioko vieta apie turnyrinės lentelės vidurį. 1-ojo turo varžybose Traksėdžių progimnazijos sporto salėje pamariškiai nugalėjo „Kretingos erelius“ – 4:1, tačiau tokiu pat rezultatu pralaimėjo Tauragės LK „Grožio centro” komandai. 2-ojo turo varžybose spalio 28 dieną „Štormas-Varmas“ Plungėje įveikė vietos „Žemaite-3” rinktinę - 4:3, „paguldė ant menčių“ Telšių „Robidogą“ – 4:0, bet suklupo prieš Telšių „Germantą“ – 1:4. 3-iojo ir 4-ojo turų varžybos vyks Traksėdžiuose gruodžio 2-ą ir vasario 24 dienomis.

IV lygą sudaro 47 komandos, suskirstytos į 4 grupes. Šilutei atstovauja sporto mokyklos rinktinė (treneris A. Silius, R. Damulis, M. Deveikis, Z. Šikšnius) ir „Juknaičiai-Varmas“ (E. Naujokas, T. Li Čin Chai, V. Kungys, V. Šaulys). Sporto mokyklos komanda 1-ojo ir 2-ojo turų varžybose Salantuose ir Kelmėje iškovojo 4 pergales ir 4 susitikimus pralaimėjo. Trenerio A. Siliaus svarbiausias tikslas – kelti jaunų stalo tenisininkų R. Damulio ir M. Deveikio žaidimo lygį. Vaikinukams gabumų netrūksta, abu puolėjai, neblogi taktikai. Ko nepadaro? Reikia didesnio atsidavimo per treniruotes, tuomet ir rezultatai bus stabilesni, o ne banguojantys, kai vienose varžybose sublizga, o kitose smukteli.

„Juknaičiai-Varmas“ per du turus iškovojo dvi pergales ir šešis susitikimus pralaimėjo. Komanda sieks išsilaikyti IV lygoje.

Regionų „A“ lygoje – 48 komandos. Šilutės „Varmas-Pinta“ (G. Valančius, V. Agintas, V. Anuškevičius, Z. Tamošiūnas) varžosi su „B“ grupės klubais. 1-ojo turo varžybose namuose „Varmas-Pinta” vienodu rezultatu 1:3 neatsilaikė prieš klaipėdiečių komandas „Fuksą“ ir „Energetiką“, tačiau įveikė „Pagėgius“ (P. Gečius, D. Rumšas, V. Augaitis, E. Kriščiūnas, R. Kuzmarskis) – 3:2. Neliko be pergalės ir pagėgiškiai, nugalėję „Energetiką” – 3:1. Priekyje dar daug kovų, daug galimybių pagerinti rezultatus.

Regionų „B“ lygą sudaro 42 komandos. Šilutei atstovauja „Setas-Varmas NVŠ“. Tai jungtinė vaikų komanda, kurią subūrė sporto mokyklos treneris A. Silius ir neformalaus vaikų švietimo būrelio vadovas J. Piekautas. Komandos sudėtis: V. Tubutis, L. Raugevičius, T. Venckus, N. Petraitis. Berniukai mokosi siekti pergalių žaisdami su vyrais. Nelengvi mokslai, bet vieną pergalę jau išplėšė. Žinoma, pralaimėjimų patyrė daugiau, bet dėl to nesumažėjo noras žaisti.

Antrą sezoną Lietuvos moterų I lygos (18 komandų) pirmenybėse pradėjo Šilutės „Setas“ (K. Alkimavičiūtė, A. Šimkutė, A. Arnašiūtė). Pirmosios dvi – sporto mokyklos trenerio A. Siliaus auklėtinės, antroji – J. Piekauto. Mergaitės kaupia stalo teniso patirtį. Jų valanda dar ateis, jei tik pomėgis jas pririš prie šio gražaus ir itin greito žaidimo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?