Žiema artinasi: neįprastą lapkričio šilumą greitai pamiršime

2018-11-17

Įpusėjus lapkričiui Lietuva vis dar „po šiltų orų skraiste“. Kol kas šalyje dar vyraus tikrai ganėtinai šiltos, švelnios ir sausos dienos. Nors šeštadienio naktį vietomis šaltukas pasikandžiojo stipriau, dieną temperatūra dar stiebsis pakankamai aukštai.

Visgi, jau kitą savaitę žiemiškų orų akcentų bus daugiau: šals dažniau, o debesys taškysis ne tik lietumi, bet ir šlapiomis snaigėmis.

Šeštadienio naktį šaltuko gniaužtai sustiprėjo ir neigiama temperatūra numatoma daugelyje šalies vietovių. Labiausiai atvėso rytiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose, čia šalo iki –5 laipsnių.

Pajūryje išsilaikys aukščiausia temperatūra ir bus apie 2–4 laipsnius šilumos. Likusioje šalies dalyje šals iki –3–0 laipsnių. Nakties ir ryto metu keliuose pavojų kels ne tik rūkas, bet ir plikledis.

Dieną dangumi keliaus didesni debesys, pūs nestiprus vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Žymesnių kritulių nenumatoma.

Vilniuje ir Kaune bus apie 3, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 4 laipsnius šilumos. Prie jūros numatoma 6–7 laipsnių šiluma.

Sekmadienį prireiks skėčio, temperatūra vėl kils aukščiau. Numatomas apniukęs dangus, daug kur pasirodys krituliai, vietomis mišrūs. Dieną suksis gūsingas ir žvarbus šiaurės rytų krypties vėjas.

Nakties metu suboluos rūkas. Vietomis pietiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose bus apie nulį. Pajūryje termometrai fiksuos 5–7, likusioje šalies dalyje 2–5 laipsnius šilumos.

Dieną Vilniuje bus apie 4, Šiauliuose apie 5 laipsnius šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 6, pajūryje iki 7 laipsnių.

Pirmadienį dar daug kur numatomi krituliai, jau dažniau gali pasirodyti šlapdriba. Šiluma bus kuklesnė. Nakties ir dienos temperatūros mažai skirsis ir svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos.

Nuo antradienio šaltesnė oro masė veršis stipriau. Pūs smarkokas rytų vėjas. Naktimis šals, dienomis temperatūra svyruos apie nulį. Protarpiais gali pasirodyti būrelis snaigių. Tikėtina, jog gausesnių kritulių galime sulaukti savaitei baigiantis.

alfa.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?