Pagėgių politikas Kęstutis Komskis pažeidė įstatymą

2018-11-22, „Šilokarčemos“ informacija
VTEK vienbalsiai nusprendė, kad Pagėgių savivaldybės tarybos narys Kęstutis Komskis pažeidė įstatymą.
VTEK vienbalsiai nusprendė, kad Pagėgių savivaldybės tarybos narys Kęstutis Komskis pažeidė įstatymą.

Pagėgių savivaldybės tarybos narys K. Komskis pažeidė įstatymą. Taip nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

VTEK vienbalsiai nusprendė, kad Pagėgių savivaldybės tarybos narys K. Komskis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (6 straipsnio 1 dalies 4 punktas). Nustatyta, kad 2011 m. balandį K. Komskis kartu su kitais dviem asmenimis sudarė Jaunimo klubo „Žukų skalviai“ steigimo sutartį ir tapo jo nariu. Tyrimo duomenys rodo, kad narystę šiame juridiniame asmenyje K. Komskis savo privačių interesų deklaracijoje nurodė tik šių metų spalį, po to, kai VTEK pradėjo tyrimą dėl politiko elgesio. Ryšį su minėtuoju klubu K. Komskis turėjo nurodyti dar tuomet, kai pirmąjį kartą teikė privačių interesų deklaraciją, kaip 2015 m. išrinktas Savivaldybės tarybos narys.

Taip pat VTEK nusprendė, kad K. Komskis nepažeidė Interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Pranešime, kurio pagrindu atliktas tyrimas, teigta, jog, būdamas Nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių rėmimo paraiškų atrankos komisijos pirmininku, K. Komskis dalyvavo svarstant klausimą dėl lėšų skyrimo Jaunimo klubui „Žukų skalviai“. VTEK surinkti duomenys rodo, kad 2017 m. gruodį vykusiame atrankos komisijos posėdyje, K. Komskis nusišalino nuo minėtojo klubo pateiktos paraiškos vertinimo. Atrankos komisija šio nusišalinimo nepriėmė. Taip pat politikas nusišalino nuo „Žukų skalviai“ paraiškos vertinimo ir šių metų birželį vykusiame posėdyje.

Atsižvelgdama į aplinkybių visumą, VTEK rekomenduoja Pagėgių savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių rėmimo, paraiškų atrankos komisijai, sprendžiant jos nario nusišalinimo klausimą, vadovautis VTEK patvirtintais nusišalinimo nepriėmimo kriterijais, o priimtą sprendimą tinkamai įforminti nurodant tokio sprendimo motyvus.


Straipsnio komentarai

Nu2018-11-23
Jis sakė kad yra labai išsilavinęs.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
belgas2018-11-22
na paziurekit tai vaikas parejes is smelio dezes pas stilisto nueitu o po to i valdzia ka jis gali vadovaut tik kiaules ganyt
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juokas2018-11-22
Koks ten politikas,tevas stumia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zbignevas2018-11-22
Ozys jauniklis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nešoksi pagal mano muzika papjausiu arne taip pas jų yra 2018-11-22
TAI AR TOKS SNARGLYS ĮŠMĄNO ĮSTATYMUS VIEN Į SNUKĮ PAŽIURINT NUSIKALSTAMUMO SUNELIS VISKAS TIK MAN IR VISKAS TIK PAGAL MANE Komentaras patinka Komentaras nepatinka