Buvusio mero Arvydo Jako „garbė“

2018-12-08, Sandra Toleikė

„Šilokarčemos“ redakciją pasiekė istorija, kuri, pasak Šilutės rajono ūkininko (redakcijai pavardė žinoma), nutiko beveik prieš dešimtmetį. Tai istorija - prisiminimas apie buvusio mero Arvydo Jako ir su juo buvusios kompanijos viražus apie jo turimą žemę. Iš skandaliukų liūno neišsikapanojantis, antstolių ir kreditorių „kankinamas“ buvęs meras turi gynybinę taktiką: „Nieko nežinau, niekur nevažiavau“. Ūkininkas apie A. Jaką: „Tai meras - „garbės“ žodis“.  Išklausius istorijos, iškilo klausimas – ar politiko A. Jako moralė su kauke? Toks pat klausimas kilo išklausius ir kitą šilutiškį. Gaila, juk sąžiningumas – pamatinė politiko egzistencijos platforma.

Liepė nesišakoti

„Nuomojau  apie 10 hektarų žemės šalia Juknaičių, Jakštelių kaime. Žemę gavau pagal trišalę sutartį, kurią pasirašė Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio mokymo centro, Šilutės rajono savivaldybės ir Juknaičių vidurinės mokyklos vadovai. Mano ūkyje buvo profesinio mokymo bazė. Dėl to, kad ji būtų įsteigta, žemę ir gavau žirgų ganymui. Todėl moksleiviai naudojosi mano aikšte, jojo mano žirgais, aš juos treniravau“, - pradėjo pokalbį juknaitiškis.

Valstybės žemę nuomojo daugiau kaip 10 metų ir net neįtarė, kad išauš tokia diena, kuomet ji bus apgaulės būdu išviliota. Kartą jis sulaukė nepažįstamo asmens, kuris, atvykęs į arklides, ganėtinai įsakmiai paprašė pasirašyti dokumentą, kad atsisako nuomojamos žemės. „Tada pasiunčiau aš jį „pasivaikščioti“. Tuo metu papildomai dirbau ir UAB „Goldengrass“. Čia ėjau žirgų trenerio pareigas. Praėjus keletui savaičių po pokalbio su nemaloniu nepažįstamuoju, į darbovietę atvažiavo juodas džipas, iš kurio išlipo tas pats aukštas vyrukas, o su juo drauge Kastytis, kuris vertėsi žemių perpardavimu, jų išvadų supirkinėjimu ir t. t. Vyrai ir šį kartą gana griežtai klausė, ko neatiduodu žemės. Atsakiau: „Jūs manęs „ant baimės“ neimkite, gyvenime mačiau ne tokių“. Jiems dar burnojant, iš mašinos išlipo Arvydas Jakas ir pasisveikinęs paklausė: „Ar tu žinai, kas aš?“ Atsakiau, kad taip. Tuomet jis pasakė: „Tu čia nesišakok, niekas blogo nenori. Mums tos žemės reikalingi tik keli taškai, mat ten reikia pastatyti vėjo jėgaines“. Po to teigė, kad už simbolinę nuomos kainą leis naudotis ne tik savo, bet ir šalia esančia „Juknaičių rapso“ pieva. Žadėjo sudaryti oficialią sutartį, patvirtintą notaro ir įregistruoti“, - tęsė pašnekovas.

Davė garbės žodį

Pasak ūkininko, paklausus, kur garantijos, kad neapgaus, save geriausiu meru tituluojantis meras A. Jakas atsakė: „Duodu garbės žodį – viskas bus kaip sutarėme“.  Juknaičių seniūnijos gyventojas tada patikėjo A. Jaku, mat galvojo, kad šis savo žodžio neišsižadės ir jo garbingai laikysis. Tačiau... Padėjo parašą dokumentuose sutikdamas, kad žemė būtų paimta. Po to G. G. vis skambino A. Jakui ir vis teiravosi, kada pasirašys jų žadėtus dokumentus, kad galėtų toliau naudotis žeme. Laikas bėgo. Apsisuko laiko ratas – atėjo pavasaris. „Reikėjo varyti žirgus į ganyklą. A. Jakas pasakė, kad galiu ganyti ir deklaruoti žemes, kad viskas yra tvarkoje. Einu apsižiūrėti aptvarus ir pamatau, kad pievose traktorius. Ten buvo bandoma arti. Tuoj išsiaiškinau, kad ta žemė jau parduota ir naujo savininko išnuomotos įmonei „Litbroma“.  Tuomet vėl skambinau A. Jakui. Po pusės metų maitinimo pažadais jis jau į telefono skambučius nebeatsakė ir nebeperskambino. Pasiėmiau kitą telefoną ir paskambinau. Jis tada mane išplūdo: „Kaip tu drįsti mane trukdyti, skambinti ne iš savo telefono per Tėvo dieną, kai aš švenčiu“.  Tada supratau, ko vertas politiko garbės žodis. Aš dabar jį vadinu ponu „garbės žodžiu“. Iki šiol negaliu patikėti, kad taip lengvai buvau apgautas, nors ne vienas žmogus, jo bendražygis tuomet sakė, kad juo galima pasitikėti“, - tęsė ūkininkas.

Anot pašnekovo, vargti teko daug – kas kelios savaitės tverti mažus žemės plotelius, kad turėtų, kur ganyti žirgus. Rankos buvo kruvinos, net sugyti nespėdavo.

Ūkininkas tvirtina, kad per A. Jaką teko  ne tik daug vargti, bet ir patirti daug nuostolių - mokesčių sumos ūgtelėjo, nes persiskaičiavo europinio dydžio vienetas. Be to, teko sunaikinti ir elitinę bandą – iš turėtų itin gerai vertinamų 12 veislinių kumelių teko palikti tik 4, nes neturėjo, kur ganyti. „A. Jakas – žmogus, kuris matomai nežino, kas yra garbė, o juo labiau garbės žodis. Jam socialiniame tinkle „facebook“ buvau priminęs jo poelgį. Jis man atsakė: „Tau čia ne socialistinė ekonomika – žemę nuomotis už litus, o žirgus pardavinėti už eurus“. Nebijau būti paduotas į teismą dėl garbės ir orumo, nes ją reikia pirmiausia turėti, kad galėtum įsižeisti. Buvo žmonės. Jie girdėjo pokalbius su juo. Suprato, apie ką buvo kalba. Įsivaizduokite, kaip buvo „lengva“ - turi 30 žirgų ir neturi, kur jų ganyti. Geriau būtų tiesiai šviesiai pasakęs, kad nieko negausi ir viskas. O čia... Nenoriu jo net akyse matyti. Šlykštu į jį žiūrėti ar klausyti jo kalbų. Ne jam apie garbę kalbėti“, - baigė pokalbį  G. G.

Buvęs kolega N.P. patvirtino, kad prieš aštuonerius metus matė A. Jaką įmonėje, kai šis kalbėjosi su G. G., mat politiką žinojo kaip buvusį merą.

Tuomet Šilutės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pareigas ėjo dabartinis Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Jis teigė prisimenantis šią istoriją ir puikiai prisiminė, kad teko ūkininkui ateiti į pagalbą – ieškoti lopinėlių žemės, kur būtų galima ganyti gyvulius.

Pardavė dukters vardu

Savo istoriją papasakojo ir garažų statybos bei eksploatavimo bendrijos „Veja“  buvęs narys. Šilutiškis teigė, kad turėjo garažą Knygnešių gatvėje. Čia A. Jakas, dar būdamas meru, nusipirko garažą Nr. 16. „Politikas į visus susirinkimus ateidavo, pasirašinėdavo protokolus ir t. t. Visi žinojo, kad ten jo garažas. Tačiau, kai antstoliai pradėjo pardavinėti jo turtą, garažą jis įregistravo ir pardavė dukters vardu. Ar tai nėra sukčiavimas? Juk aišku, jei tai būtų buvę Arvydo vardu, jis jo būtų tuoj netekęs“, - kalbėjo vyras.

Pirmiausia klausėme A. Jako, ką jam reiškia garbės žodis? Atsakė, kad garbės žodis yra garbės žodis. Toliau, tik priminus istoriją su Juknaičių seniūnijos ūkininku, jis iš karto susierzino, pradėjo kalbėti gana piktu tonu. Jautėsi, kad puikiai prisimena, apie ką kalbama. Šilutės savivaldybės tarybos narys netrukus net nesivaldė, pradėjo šaukti, teigė, kad niekur jis nevažiavo, nors jį įmonėje „Goldengrass“  tada matė net keletas darbuotojų. „Iš jo tą žemę ir taip būtų atėmę“, - pakeltu tonu rėžė pašnekovas. Jis netrukus neigė, kad su tuo ūkininku apskritai kalbėjo, kad pas jį važiavo, tvirtino, kad žirgų augintojas net mokesčių už žemę nemokėjo. „Žirgai šiais laikais – brangus verslas ir kaip jis gali sau tai leisti?“ - klausė kriptomilijonierius A. Jakas.

Į kitus klausimus, susijusius su garažu, pašnekovas nebeatsakė, mat išjungė savo telefoną. Po kurio laiko perskambinęs išrėžė: „Kaip čia yra, kad visi kreipiasi į jūsų redakciją?


Straipsnio komentarai

Citizen 2.02018-12-12
Pas poną jakinį minusų ant normalių komentarų (ne tų, kuriuos pats sau pasirašęs) atsirado per vieną naktį. Tai žmogus ant tiek graudus, jog net perka balsus arba gaišta laiką juos generuodamas. Taigi akivaizdu! HaHaHaHaHa! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Piktas2018-12-12
oi piktas tas jakas atrodo hahaahahahaha Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Feisas2018-12-05
Šitas feisas man primena Stankevičių, Komskį ir Rimkų, buvusį Šilutės kriminalinės policijos komisarą, nubaustą už sukčiavimą…O šitas paukštis yra kokteiliukas iš tų visų paminėtų….Prieis ir jis vieną dieną liepto galą... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hahahahahahah2018-12-04
apie kokią garbę galima kalbėti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Demo 2018-11-29
Degradas ir taškas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2018-11-29
Net susilažinti galėčiau, jog šie metai Jakui politikoje paskutiniai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas,2018-11-28
o kaip su A. Jako žemės sklypu už buvusios UAB "Velka", Pramonės g. ? Berods 1,5 ha!!! Vairavimo mokymo aikstelei irengti išnuomavo, tiketina ne už ačiū? O mokesčiai ???
Jei tarybos nariai D. Žebelienė, V. Kainovaitis ir kompanija apsivalytų nuo A. Jako, daug išloštų. Pagalvokit, jei į rinkimus ateiti "švarūs."
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
UŽuojauta2018-11-28
Jakai pats laikas tepti slides ir ne ant kalnų, o iš tarybos čiuožti - gi gėda, kai šitaip politikas elgiasi - prisiskolina, skolų negražina...tu gėdą darai pirmiausia sau ir savo šeimai. Stiprybės tavo žmonai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
HAHAHA2018-11-28
kazkoks politikierius voks sukciaus ir dar galvos jog apie ji negales rasyti nes kazkas is redakcijos yra tarybos nare? NAIVUOLIS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
anonimas2018-11-28
Koks debilas sugalvojo ,kad",kai supainiojami vieši ir ir privatūs interesai , gerbiama tarybos nare !!!" cia turbut pats A,J, rasineja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Skaitytojas2018-11-27
o ko tu tikiesi jeigu pili purvą ant laikraščio darbuotojo? Jog pagirs ir gėlių žiedlapiais apmėtys? Ir gerai daro jeigu ištrina pamazgas, reiškias darbuotojus gerbia. Plius kur čia tarybos narė apskritai straipsnyje parašyta ir prie ko čia ji išvis?

Kiek skaitau apie jaką, žiūriu vis atsiranda pora žmonių kurie gina jį bet kokia kaina. Jaučiu jog sūnelis kuris rankas laužo kelininkams ir dar kokia giminė. Arba pats ponas jakas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skaitytojas2018-11-27
"Konstitucijos vardan" teisus- komentarai tikrai trinami. Ai ai negražu. Kad sieja asmeniniai ryšiai, nieko baisaus jug žmogiška. Tik bėda ,kai supainiojami vieši ir ir privatūs interesai , gerbiama tarybos nare !!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Edvardas2018-11-27
Štai šita gaida ir baigiam A.J. politinę karjerą, kuri nors ir jau seniai buvo baigta, įkaltas paskutinis vinukas į politinį karstą. Dabar metas atsisukti į Laurinaitį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vagis2018-11-27
vagis – daiktavardis, vyr.g., V., vns.
vagis – daiktavardis, mot.g., G., dgs.

Kalbos dalis: daiktavardis

Vienaskaita Daugiskaita
V. vagis vagys
K. vagies; vagio vagių
N. vagiui vagiams; vagims
G. vagį vagius; vagis
Įn. vagiu; vagimi vagimis; vagiais
Vt. vagyje vagiuose; vagyse
Š. vagie; vagi vagys; vagiai
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Konstitucijos vardan2018-11-27
O kodėl komentarai kurie buvo vakar ir kuriuose minimas šio straipsnio herojus Grigelis jojimo treneris bei jo draugė ir partnerė Juknaičių žirgų sporto klube Jagintavičienė (tarybos narė ir Šilokarčemos korespondentė) yra trinami.
Cenzūra yra draudžiama LR Konstitucijos.
Juknaičių žirgų sporto kluba
Įmonės kodas 303672351
Vadovas Gedmantas Grygelis, pirmininkas
Adresas Vengrų g. 3-10, Juknaičiai, LT-99331 Šilutės r.
Duomenys iš rekvizitai.lt
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
anonimas2018-11-27
A. Jakas yra sukcius . Opozicija turetu ignoruoti ji kaip partneri visokiose iniciatyvose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šlygštu žiurėt į tokius papirkinėtojus 2018-11-27
garbės užsimąnė pats apsimaliavojas iki ausų ir prasiskolinęs tvarką daro kaip pas savę kieme ir aš nekaltas aš šventas ir sūnelis tom pačiom pėdom eina o pavyzdys geras tetuko ir valdininko savo rajono Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mantas2018-11-27
Visi valdžioje voge ,vogs ir t,t,ims kyšius jakas praaitis visi merai pradedant berankiu stambus vagys ir nereikia čia dviračio išradineti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vagis2018-11-26
https://www.alfa.lt/straipsnis/50318623/buves-silutes-meras-milijonierius-niekaip-nesukrapsto-100-euru-skolos-dabartiniam-miesto-vadovui

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/anstoliai-paruduoda-buvusio-silutes-rajono-nama-su-nelegalia-tvoras-973-791226

https://www.lrt.lt/naujienos/ekonomika/4/222220/politiku-turtai-puciasi-kas-daugiausia-investavo-o-kas-sedi-ant-pinigu-maiso

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o tai cia tai joooooo2018-11-26
nu nieko sau. daug ko apie Arvydą girdėjau bet čia tai jau virš visko Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Manau2018-11-26
vieno dalyko nesuprantu... kaip toks vagis gali būti valdžioje. Šilutė - stebuklų kraštas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2018-11-26
Davai chiebra BALSAVIMAS, nes žiūriu čia niekad neišsiaiškinsit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ŽALIAS - sutinkat jog jakas vagis ir sukčius
RAUDONAS - nesutinkat ir manot jog jakas nekaltas tyras avinėlis ir geriausias Šilutės meras!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Arta2018-11-26
Net nesistebiu, net nesistebiu.. Gerai jog viešinat tokius dalykus ir neleidžiat pasimiršti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
HaHa2018-11-26
suauges zmogus o pazadais tiki. kitavertus jakas tai pusei miesto prisiskolines ir be gedos sedi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.2018-11-26
ten "garbės" politikoje niekas neturi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šypsena2018-11-26
žinot kodėl A. J. niekad nebesišypso? Gandas sklinda jog šypsenos nebeturi, matyt kažkas iš skolininkų pasidarbavo :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algirdas 2018-11-26
Jakai, būk žmogus, sustok kol dar gali. Prieisi vieną dieną ribą, po kurios jau atgal kelio nebus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vo vo vo2018-11-26
kažkaip čiuju pats jakas rašo sau teigiamus komentarus kas už tokį gali teigiamai daugiau šnekėt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesuprantu2018-11-26
Prie ko cia Jakas, jei sutartis buvo sudaryta su Kastyciu? Kokia nauda Jakui, jei jis nepretendavo i zemes ir ne su juo sutartis sudaryta? Ir kodel Jakas atsakingas uz tai kad arklininka apgavo Kastytis? Parasas ant sutarciu dedamas tik sutikus su sutartyje isdestytomis salygomis, jei arklininkas buvo sveiko proto ir protaujantis asmuo, tai kam dejo parasa ten kur po desimt metu prisimines verkslena? Ir siaip sutartyje yra Jako pavarde? Ne? Tai kodel jis del visko kaltas? O gal Jakas kaltas ir del to kad kaimuose suliniai senka??? Pilamas š.. ir uzsakyta rasliava.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nuomonė2018-11-26
Gal ir sąmoningai bijoma pasirašyt po straipsniu. Jei tarybos narė pasinaudojusi savo tarnybine padėtim puola viešai kitą narį , tai gal verta ir etikos komisijai pasidomėt .Čia kažkaip "neskaniai" kvepia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
visi jie geri šventi kol prie lovio neprieina 2018-11-26
apie kokia garbęęęęęę eina kalba kai pats apsssssssseeeees iki ausųų ir sunelis tom pačiom pėdom eina bent patylėtų ir garbės užsimąnė iš kažkur ištauktos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
labai tiketina,2018-11-26
kad tai ne paskutinis "Silokercema" zurnalistinis tyrimas. Saunuoliai, viesinkit sito veikejo darbelius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
D.R2018-11-26
Apgavo kaip nekaltą mergelę PAŽADĖJO, NETESĖJO,...verkšlenimas, skundimasis ,kaltinimai be jokių įrodimų.Juokinga,visiškai neprofesionali rašliava Komentaras patinka Komentaras nepatinka
andrius2018-11-26
laikykis mere nepasiduok smeiztui loja is pavydo buvai geras neras. Jusu dieka daug kas sutvarkyta siluteje. STIPRYBES seimai ir nekreipkite demesio I isprususiu kaimieciu komentarus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2018-11-26
1. Kaip taip atsitiko, kad tokiai personai (A.J.) skiriama tiek demsio?! (Juodosios technologijos ar piaras?)
2. Kodel prie rasliavos (na, ne kazka su minciu isdestymu ir info pateikimu, nei stiliaus, anei logikos, ne straipsnis tai tikrai cia, tik rasliava) nera autoriaus? Neprofesionalu. Labai.
3. Ar cia nera asmeniskumu is rasliavos autoriaus puses ( jausmas tai butent toks)...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Petras2018-11-26
oj kad jus zinotumet ka jis dar pridirbes turi. Cia tik gelytes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
E. B.2018-11-26
kada liausis Jako sukčiavimai? Pažįstu ne vieną skaudžiai nudegusį nuo šito veikėjo!!! Čia tik gėlytės kon pridirbęs Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gražina 2018-11-26
Lai gražina ką yra nusisavinęs šitas politikierius!!!!!!!!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na na na2018-11-26
na kaip čia taip, p. Jake... Gėda... Komentaras patinka Komentaras nepatinka