Rusui nepavyko nuo tilto numesti kontrabandinių cigarečių dviem jų laukusiems lietuviams

2015-01-20, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai ant Karalienės Luizos tilto, jungiančio Panemunės punktą su Rusijos pusėje esančiu Sovetsko punktu, sekmadienį sulaikė  Rusijos pilietį su rusiškomis cigaretėmis. Kontrabandinius rūkalus jis norėjo numesti po tiltu Lietuvos pusėje laukusiems dviem Pagėgių savivaldybės gyventojams.

Sekmadienio  vakarą Panemunės pasienio kontrolės punktą ir jo prieigas stebėję VSAT pareigūnai užfiksavo asmenį, Karalienės Luizos tiltu iš Rusijos einantį Lietuvos teritorijos link. Šis tiltas jungia Nemuno, kurio viduriu eina Lietuvos ir Rusijos siena, krantus. Lietuvos pusėje čia veikia Panemunės punktas, Rusijos - Sovetsko.

Nepriėjęs pasienio tikrinimo vietos, vyras perkėlė per turėklus gabentą kelioninį lagaminą ir norėjo jį numesti dviem po tiltu Lietuvos krante prie Nemuno laukusiems asmenims. Tačiau to padaryti jis nespėjo, nes atskubėjęs pasienietis spėjo sučiupti atvykėliui už rankos ir perimti jo neštą pagaminą.

Paaiškėjo, kad jame buvo prikišta cigarečių pakelių. VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai sulaikė ne tik lagaminą  bandžiusį numesti  67-erių Rusijos pilietį bet ir abu po tiltu krovinio laukusius Pagėgių savivaldybės gyventojus. 

27-erių ir 40-ies vyrai buvo šioje vietovėje nužymėtoje valstybės sienos apsaugos zonoje be privalomų VSAT leidimų.

Bardinų užkardos pasieniečiai  išsiaiškino, kad rusas tiltu iš Kaliningrado srities nešė 400 pakelių cigarečių "Denim Blue American Blend" ir 100 pakelių cigarečių "Golden Gate Blue" be banderolių.   

Visiems įkliuvusiems vyrams dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėtos administracinių bylų teisenos. Surinktą medžiagą VSAT pareigūnai perduos Tauragės rajono apylinkės teismui. Vyrams gresia baudos nuo 1448 iki 2896 eurų.

Abiem Pagėgių savivaldybės gyventojams VSAT pareigūnai dar pradėjo administracinių bylų teisenas dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų, t. y. patekimo į sienos apsaugos zoną be leidimų. Už tokį pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda nuo 43 iki 87 eurų.

Sulaikytieji po apklausos ir įteikus šaukimus atvykti į Tauragės rajono apylinkės teismą paleisti. Cigaretės saugomos Bardinų užkardoje.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?