Šilutėje pradėjo veikti Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyris

2018-11-25, S. Gvildžio nuotrauka.
Sergėjus Gvildys
Sergėjus Gvildys

Tokių poskyrių atidarymas karo prievolininkams suteikia didesnes galimybes greičiau ir patogiau gauti informaciją apie tarnybą ir susitvarkyti dokumentus.

Atnaujinus privalomąją pradinę karo tarnybą, vyksta Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos plėtra. Ji suteikia didesnes galimybes greičiau ir patogiau gauti informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje bei susitvarkyti dokumentus karo prievolininkams. Kiekvienais metais, žiniasklaidoje paskelbus apie sudarytus šauktinių sąrašus, jaunuoliai nuo 19 iki 27 metų amžiaus tinklalapyje https://sauktiniai.kam.lt turi pasitikrinti, ar nėra patekę į šauktinių sąrašą. Tame pačiame tinklapyje jie ras ir informaciją, iki kada turi atvykti ar kitaip susisiekti su karo prievolę administruojančiu poskyriu

2018 m. lapkričio 15 dieną Šilutės mieste duris atvėrė ir pradėjo veikti Klaipėdos regiono Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Šilutės poskyris. Kariškiai įsikūrė Šilutės darbo biržos pastate, Dariaus ir Girėno g. 10, 211 ir 212 kabinetuose . Poskyriui vadovauti paskirtas štabo seržantas Egidijus Zėringis.

Poskyrio veikloje numatytas ne tik privalomosios pradinės karo tarnybos administravimas. Čia dirbantys tarnautojai vykdys ir kitas su karo prievole susijusias užduotis: priėmimą į profesinę karo tarnybą arba į tarnybą aktyviajame rezerve (KASP), mokymąsi Lietuvos karo akademijoje, dalyvavimą jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose, žinių atnaujinamą parengtojo rezervo pratybose ir mokymuose.

Kariškius sveikino Šilutės rajono valdžios atstovai ir kiti svečiai. Kad nei darbuotojų, nei užsukančių būsimųjų karių neapsėstų „nelabieji“, patalpas pašventino Lietuvos kariuomenės ordinariato vyresnysis kapelionas, majoras Remigijus Monstvilas.


Straipsnio komentarai

prievolininkas2018-11-28
kam tas skyrius jei tu šauktinių šilutėje belike kokia dešimt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka