Tolerancijos ugdymo diena Piktupėnuose

2018-11-25, Piktupėnų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Irmina Ambrozevičienė

Piktupėnų pagrindinė mokykla lapkričio 16 dieną, minėjo kaip ypatingą dieną. Jau kelintus metus iš eilės mokyklos bendruomenė prisijungusi prie pilietinės iniciatyvos  pasaulyje - Tolerancijos dienos paminėjimo. Pirmąkart ši data buvo paminėta 1995 metais,  kai UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.
Šių eilučių autorė su mokyklos pavaduotoja L. Joneliene sudarė veiklos planą , kurio pagrindinis tikslas - per stebėtus kino filmus padėti vaikams išsiaiškinti žodžio tolerancija reikšmę,  kartu aptarti įspūdžius ir kilusius jausmus, pamąstyti, ar gyvename tolerantiškoje, draugiškoje visuomenėje. Kuriant tolerancijos simbolį - raktą, bendruomenės nariams teko  ugdyti  kūrybiškumą.

Mokinių tarybos nariai rytą pradėjo nuo akcijos ,,Būk tolerantiškas“. D. Šimašiūtė ir  S.Vitkutė susirinkusiems kalbėjo apie toleranciją, apie 2018 metų simbolį - raktą, atrakinantį jausmus, širdis. Informavusios, kokį filmą kiekviena klasė turėtų peržiūrėti, palinkėjo visiems gero laiko ir atsisveikino iki 12 val., kai  vyko jo aptarimas ir  pagaminto tolerancijos simbolio pristatymas.

Visi kibo į užduočių vykdymą. Mažieji ir I - IV klasių mokiniai žiūrėjo kino filmą ,,Kelias į Terabitiją“. V - X klasių mokiniai žiūrėjo kino filmus: ,, Ledo karaliai”, ,,Neliečiamieji”, ,,Juodas balionas”, „Diagnozė - paauglystė”. Po to vyko kūrybinės dirbtuvės - tolerancijos simbolio gaminimas. Stendai papuošė mokyklos erdves. Kiekviena klasė pagal pateiktus klausimus pristatė  matytų filmų siužetus. Jie moko būti gyvenimo stebėtojais, kartais atpažinti tai, kad visai nesusieti atsitiktiniai įvykiai staiga tampa žmogaus gyvenimo mozaikos dalimi, vienas žvilgsnis, daiktas, judesys gali pakeisti viską. Kinas daug pasako apie visuomenę, kurioje gyveni, apie jos vertybes, apie laiką, kuriame esi. Kinas išmoko matyti, žiūrėti, jausti, rodyti jausmus ir juos analizuoti, suvokti tikrovę ir save – jos dalį. Viskas priklauso tik nuo žmogaus, ką gali pats pasiimti. Todėl būkime tolerantiški, o kartu ir nebūkime abejingi. Netoleruokime elgesio, kuris žeidžia ir skaudina kitus.

 Renginio pabaigoje  mokyklos tarybos narė S. Vitkutė, demonstruodama skaidres, akcentavo tai, kad kiekvienas prisidėkime prie to, kad būtų gera šiame nuostabiame pasaulyje gyventi. Užuot įskaudinę – nusišypsokime. Padėkime tiems, kam reikalinga pagalba. Užtarkime silpnesnius. Kiekvieną dieną padarykime bent po vieną mažą gerą darbą. Elkimės su kitais taip, kaip norėtume, kad elgtųsi su mumis. Ir pasaulis pasikeis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?