Šilutiškių senjorų kelionė į sostinę

2018-11-30, Elena Stankevičienė, TAU klausytoja

Savo veiklą pradėjęs 2017 m. Šilutės Trečiojo amžiaus universitetas suvienijo pamario krašto vyresniojo amžiaus žmones į darnią ir žingeidžią bendruomenę. Paskaitos įvairiausiomis temomis, vokalinio ansamblio, suaugusiųjų šokių, užsienio kalbų, krašto pažinimo, informatikos užsiėmimai – tai tik maža dalis veiklos, kuri brandiems žmonėms neleidžia nuobodžiauti. Priešingai, renginių gausa, įdomūs lektoriai, TAU vadovų rūpestis ir pagarba senjorams leidžia jiems prasmingai ir įdomiai gyventi, aktyviai leisti laiką ir vis dar mokytis.

Lapkričio 15 d. universiteto antro kurso studentams suorganizuota pažintinė ekskursija į Vilnių. Kelionės vadovė, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus pavaduotoja Daiva Budvytienė pasirūpino, kad senjorai vyktų patogiu autobusu, ekskursijos gidas – TAU rektorius, istorikas Pranas Avižinis noriai dalijosi savo žiniomis, o keliautojus išlydėjo ir gero kelio palinkėjo Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Šilta, nors jau vėlyvo rudens diena leido neskubant grožėtis Vilniaus Aušros vartais ir klausytis gido pasakojamos šios šventovės istorijos, pėstute keliauti senamiesčio Didžiąja, Pilies ir Šventaragio gatvėmis, grožėtis Sereikiškių parke jau gelstančiais Botanikos sodo augalais. LR Seime šilutiškius pasitiko Seimo pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis, kuris papasakojo apie Seimo darbą, teiravosi, kaip gyvena pamario krašto žmonės, linkėjo geros sveikatos ir laimingai grįžti namo. Sudaryta galimybė keletą minučių stebėti Seimo posėdį, aplankyta istorinė Kovo 11-osios Akto salė, grožėtasi dailininko Kazio Morkūno vitražu „Šventė“ ir Lietuvos laisvės gynėjų galerija, stabtelėta prezidento Algirdo Mykolo Brazausko salėje. Po pietų pertraukėlės senjorai suskubo į Nacionalinį muziejų - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmus. Apžiūrėti autentiški įvairių laikotarpių mūrai, archeologiniai radiniai, ikonografinė medžiaga, maketai ir žemėlapiai, rūmų gyvenimo aplinka su Europos rūmų interjerams būdingais baldais, gobelenais, paveikslais, kitomis vertybėmis. Paskutiniuoju lankytinu objektu tapo  Lietuvos Krikšto simbolis - Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika, kurioje trumpą valandėlę susikaupėme maldai.

Namo Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai vyko linksmai nusiteikę – autobuse skambėjo lietuvių liaudies dainos, šmaikštūs pasakojimai, pasidžiaugta prasminga ir informatyvia kelione. Nors grįžome pavargę, bet laimingi ir nusiteikę dar ne vieną kartą kilti į Lietuvos ir savo krašto pažinimo keliones. Dėkojame ekskursijos organizatoriams, Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, Daivai Budvytienei, rektoriui Pranui Avižiniui, visiems, kurie prisidėjo prie dar vieno prasmingo senjorų renginio.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?