Vilniaus „Perlo“ užkeikimas: dvejos rungtynės pralaimėtos po pratęsimų

2018-11-30, Sergėjus Gvildys
Po traumos atgaunantis sportinę formą J. Perkins (Nr.93). S. Gvildžio nuotr.
Pamario ekipa, rungtyniaujanti Nacionalinėje krepšinio lygoje, namie po pratęsimo pralaimėjo Vilniaus „Perlo“ komandai 85:81. Po pirmojo rato Šilutės „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje užima IX vietą. Šilutiškiai iškovojo septynias pergales ir patyrė tiek pat pralaimėjimų.

Penktadienį L. Eglinsko „kariauna“ susikovė su Vilniaus „Perlo“ komanda. Jaunieji „Ryto“ dubleriai, vadovaujami vyr. trenerio A. Gronskio, nuo pat pirmųjų susitikimo sekundžių „kibo į atlapus“ šilutiškiams. Pastarieji klydo, prarasdami kamuolius, prametė metimus ir per pirmąsias dvi minutes „krito į duobę“ pralaimėdami 10 taškų skirtumu. Po trenerio paprašytos pertraukėlės, žaidimo braižas nesikeitė. Pasibaigus pirmajam kėlinukui svečiai pirmavo 16 taškų skirtumu 30:14. Antrajame kėlinyje „Šilutė“ nieko nesugebėjo priešpastatyti svačiams iš Vilniaus ir toliau grimzdo į dugną, nors pagerinę kovą dėl atšokusių kamuolių ir paspaudę varžovus, pamario krepšininkai sušvelnino skirtumą. Nuaidėjus švilpukui, skelbiančiam didžiąją pertrauką, švieslentėje švietė rezultatas 43:30 vilniečių naudai. Stratego L. Eglinsko įkvėpti, „Šilutės“ krepšininkai antrojoje rungtynių pusėje parodė, kad moka žaisti. Susikaupę gynyboje, veržliai ir taikliai atakuodami „Perlo“ krepšį, jie sugebėjo laimėti trečiąjį kėlinuką 15 taškų skirtumu. Tačiau rungtynių pabaigoje, sėkmingiau sužaidę, svečiai iš Vilniaus išplėšė pratęsimą. Paskutines penkias minutes fortūna labiau šypsojosi A. Gronskio komandai ir vilniečiai šventė pergalę 85:81. Po šio pralaimėjimo „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje nukrito į IX vietą savo kraityje turėdama tik septynias pergales iš keturiolikos sužaistų rungtynių. Šilutės gretose rezultatyviausiai žaidė Jamill Powell, įmetęs į varžovų krepšį 20 taškų. Komandos kapitonas Evaldas Džiaugys pelnė 18 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, Mantas Šerkšnas šeimininkams pelnė 15 taškų, Jeffery Perkins įmetė 11 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, Andriaus Globio sąskaitoje  9 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai. Pralaimėjimo priežastimi, komandos strategas L. Eglinskas įvardino prastai sužaistą rungtynių pradžią, prastesnę kovą po krepšiais dėl kamuolių ir nedidelį tritaškių metimų pataikymo procentą. Sekmadienį „Šilutė“ vyko į sostinę atsakomosiomis rungtynėmis su „Perlo“ komanda.  L. Eglinsko ekipa pradėjo antrąjį čempionato ratą. Deja, jos taip pat susiklostė nesėkmingai. Kaip ir pirmose varžybose prireikė pratęsimo, kurį sėkmingiau sužaidė vilniečiai. Šį kartą šeimininkų gretose nesustabdomas buvo D. Sirvydis, pelnęs net 36 taškus. Būtent šio krepšininko benefisas ir nuskandino pamariečių laivą. Šilutiškių gretose razultatyviausias buvo praėjusio sezono čempionas M. Šerkšnas, pelnęs 23 taškus, pataikęs 7 tritaškius iš 12. J.Powell įmetė 19 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, E. Džiaugio sąskaitoje 17 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai, A. Globys pelnė 11 tšk. ir atkovojo 8 kamuolius. Ateinantį penktadienį „Šilutė“ Jonavoje susitinka su „Sintek – Jonava“ komanda, o namie rungtyniaus šeštadienį, gruodžio 1 d., su Tauragės krepšinio klubo krepšininkais.