Brakonieriams kaista padai ne tik per akcijas

2018-12-03, am.lt

Brakonieriams kaista padai ne tik per žuvų ištekliams apsaugoti skirtas akcijas ir reidus – vandens telkinių pakrantes aplinkosaugininkai kontroliuoja nuolat, jas tikrina ir po darbo valandų, poilsio bei švenčių dienomis.

Šiemet už mėgėjų žvejybos reikalavimų nepaisymą jau nubausta arti dviejų tūkstančių pažeidėjų. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos duomenimis, per tris šių metų ketvirčius administracinėn atsakomybėn už neteisėtai vykdomą mėgėjų žvejybą patraukti 1876 asmenys, iš jų 391 – už šiurkščius pažeidimus. Daugiausia šių pažeidimų išaiškinta Klaipėdos (707), Utenos (307) ir Šiaulių (231) regionuose.

Paskirtų šiemetinių baudų suma siekia beveik 52 tūkst. eurų. Tačiau neteisėtai žvejojantiems gresia ne tik baudos. Konfiskuojami ir įrankiai, kuriais padaryti pažeidimai. Šiemet iš žvejų mėgėjų jau konfiskuoti 542 draudžiami įrankiai (tinklai, žeberklai ir kt.), 729 kiti žvejybos įrankiai (meškerės, povandeninės žūklės šautuvai ir kt.) ir 57 valtys.

Be to, pažeidėjai turi atlyginti gamtai padarytą žalą. Šiemet bendra jiems pateiktų ieškinių suma – arti 17 tūkst. eurų.

Aplinkos ministerija prašo visuomenės kuo aktyviau prisidėti saugant mūsų krašto gamtą – apie pastebėtus gamtosauginius pažeidimus, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui tel. (5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!