Teismas nubaudė tėvo automobiliu eismo įvykį sukėlusį neblaivų jaunuolį

2018-12-04, Rasa Vekterienė Tauragės apylinkės teismo Teisėjo padėjėja
Asociatyvi nuotrauka.
Asociatyvi nuotrauka.

Šiandien Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) nutarimu administracinio nusižengimo byloje devyniolikos metų jaunuolį pripažino kaltu padarius keturis administracinius nusižengimus, susijusius su transportu, ir paskyrė jam galutinę 1 500 Eur baudą.

Teismas nustatė, kad šių metų spalio mėnesį Šilutės mieste neblaivus vaikinas (jam nustatytas 1,19 promilių girtumas) nakties metu vairavo automobilį, neturėdamas teisės jo vairuoti. Be to, jis nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į kelio ir meteorologines sąlygas, nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į gatvės pakraštyje stovėjusį automobilį, kurį apgadino. Pažeidėjas apgadinto automobilio savininkui padarė 1 060 Eur žalą, apie eismo įvykį policijai nepranešė ir pasitraukė iš įvykio vietos.

Vaikinas savo kaltę dėl nusižengimų pripažino, nurodė, kad gailisi ir paaiškino, jog tėvo automobiliu važinėjosi be šio žinios.

Teismas nusprendė, kad šilutiškio kaltė padarius administracinius nusižengimus įrodyta jo paties ir policijos pareigūnės paaiškinimais, eismo įvykio schema, alkoholio kiekio matuoklio duomenimis, kita bylos medžiaga.

Skirdamas nuobaudas už kiekvieną nusižengimą, teismas įvertino jaunuolio atsakomybę lengvinančią aplinkybę – jis prisipažino padaręs administracinius nusižengimus ir nuoširdžiai gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė. Paskirtą galutinę 1 500 Eur baudą vaikinas turės sumokėti per vienerius metus.

Be to, teismas nusprendė, kad byloje nėra duomenų, leidžiančių padaryti neabejotinas išvadas apie tai, kad automobilio savininkas žinojo ir sutiko, jog jo automobilį vairuotų neblaivus asmuo, todėl vaikino tėvo automobilio nekonfiskavo.

Kadangi 1 060 Eur žalos atlyginimo iš devyniolikmečio jau pareikalavo draudimo bendrovė, teismas automobilio savininkui jos nepriteisė.

Šis nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.


Straipsnio komentarai

Cirkai2018-12-04
Pigiau grybo.Dirbanciam, vairuotojui butu uzraite baudele kaip milijonieriui. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?