Šilutiškiui kokteilis kainavo 6 300 eurų

2018-12-05, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka.
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka.

Neblaivus prie vairo, kai kraujyje daugiau nei 1,5 promilės alkoholio – tyčinis nesunkus nusikaltimas, už kurį gali būti skiriama bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Numatytos ir papildomos baudžiamojo poveikio priemonės. Deja, ne visus vairuotojus tai stabdo, nors po to dažnam tenka gailėtis, jog vairavo apgirtęs. Kokteilis su degtine, išgertas automobilyje per šiaudelį, gali brangiai kainuoti 52 metų pamariškiui A.L.

A. L. anksčiau neteistas, tačiau buvo baustas už administracinius nusižengimus. Kaip parodė jo sugyventinė, vyras nėra įjunkęs į alkoholį, juo nepiktnaudžiauja. Įvykio dieną ryte iš namų išvyko blaivus. Išvažiavo bendrovės automobiliu, kurį ji jam patikėjo nežinant mašinos savininkams. Blaivus buvo ir dieną, nes skambino jam mobiliuoju telefonu. O vakare sužinojo, kad sugyventinis vairavo neblaivus.

Be pusryčių, bet pasisotino išgėręs degtinės

A. L. vairavo  automobilį „VW Golf Plus“ iš Klaipėdos į namus turėdamas nusipirkęs iš parduotuvės degtinės. Jau netoli namų, ją gėrė automobilyje vienas. Kadangi nebuvo pusryčiavęs, apsvaigo. Po to važiavo link toje gatvėje gyvenančios kaimynės. Dar prisiminė, kad policijos pareigūnai jam nustatė 2,26 promilės girtumą. Automobilio vertė, pasak A. L.,  4 000 eurų, jam reikalingas remontas. Vairuotojas nuoširdžiai gailėjosi dėl įvykio, prisipažino kaltu.

Pats jau sunkiai pėdino

A. L. byloje netrūko įrodymų, kad jis padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, numatytą LR BK 281 straipsnio 7 dalyje. Viena liudytoja matė įtartinai manevruojantį automobilį ir  girtą vairuotoją, sustojusį pasikalbėti.  Atskubėjęs policijos pareigūnių ekipažas užtiko A. L. vairuotojo sėdynėje. Šalia sėdėjo moteris. Vairuotojas buvo neblaivus, nuo jo sklido alkoholio kvapas. Automobilyje rasta vienkartinė stiklinė su šiaudeliu. A. L. sunkiai nusvirduliavo iki policijos automobilio. Išsiurbčiotas kokteilis kirto vairuotojui per kojas. Jam nustatytas vidutinis girtumas. Nuvykus į ligoninę, pareigūnėms teko vesti nebepaeinantį A. L. į priėmimo skyrių. Girtas vairuotojas atsisakė duoti kraujo mėginį. Bet tai jo padėties teisiniu atžvilgiu nė kiek nepagerino. Teismų praktika rodo, jog ši faktinė aplinkybė (girtumas) gali būti nustatoma ir kitais duomenimis, kuriuos teismas pripažįsta įrodymais. Taip buvo ir šiuo atveju. A. L. nesiteisino, prisipažino padaręs nusikaltimą. Jo parodymus patvirtino ir papildė neprieštaringi baudžiamajame įsakyme aptarti įrodymų šaltiniai.

Nuteistas baudžiamuoju įsakymu

A. L. sutiko būti teisiamas baudžiamuoju įsakymu, tai yra pačiam nedalyvaujant. Jo byla išnagrinėta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose lapkričio 22 dieną. Teisėja Lina Nainienė paskyrė galutinę bausmę – 2 300 eurų baudą.  Beje, už A. L. padarytą nusikaltimą, kai vairuotojo kraujyje randama daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, bauda gali siekti nuo 2 500 iki 10 000 eurų (nuo 50 iki 2000 MGL). „Žirklių žingsnio“ dydis priklauso nuo bylos aplinkybių bei kaltinamojo elgesio, jo duodamų parodymų, nuoširdumo, prisipažinimo ar bandymo išsisukti. Bet tai ne viskas. Skiriamos ir baudžiamojo poveikio priemonės. Pavyzdžiui, A. L. dvejiems metams atimta teisė vairuoti kelių transporto eismo priemones. Kadangi automobilis jam nepriklausė, todėl nebus konfiskuotas, bet iš A. L. bus išieškota „VW Golf Plus“ vertę atitinkanti pinigų suma – 4 000 eurų. Taigi, bendra suma su paskirta bauda – 6 300 eurų. Vairuoti girtam – itin brangus malonumas.

Kaltinamasis  gali nesutikti su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu ir per 14 dienų nuo šio įsakymo gavimo paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.    


Straipsnio komentarai

Hadis2018-12-05
Ale brangią trauktinę žmogus pirko iš pačios aukščiausios lentynos. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?