Stringa naujų rinkliavos nuostatų ir mokesčio už šiukšles patvirtinimas

2018-12-06, Sergėjus GVILDYS
S. Blinkevičius nuodugniai gilinasi į atliekų tvarkymo klausimus ir aktyviai teikia pasiūlymus. S. Gvildžio nuotrauka.
S. Blinkevičius nuodugniai gilinasi į atliekų tvarkymo klausimus ir aktyviai teikia pasiūlymus. S. Gvildžio nuotrauka.

Jau ne kartą rašėme apie aktualijas, susijusias su komunalinių atliekų surinkimu ir išvežimu. Nors naujas vežėjas surastas, sutartis pasirašyta, tačiau žadėtas naujas rinkliavos mokestis lig šiol niekam nežinomas. Nors buvo žadama, kad lapkričio mėnesį bus pateiktas dokumentų paketas svarstyti rajono Tarybai, tačiau to nepadaryta.

Negalime įvardinti vėlavimo priežastimi skandalo, kuris sukrėtė Šilutės rajono savivaldybę, įtarus grupę aukštų politikų ir valdininkų piktnaudžiavus tarnyba. Tačiau dokumentų paketo, susijusio su komunalinių atliekų surinkimu ir išvežimu, paruošimui įtakos turėjo. Juk pagrindinis veikėjas, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus tebėra nušalintas nuo pareigų. Kiek tai įtakos turėjo, galime tik spėlioti. Su dokumento rengėju, Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistu – gamtosaugininku M. Budvyčiu susisiekti nepavyko, nes pastarasis išvykęs į komandiruotę. Žinoma tik tiek, kad skaičiavimai lyg ir atlikti, tačiau juos reikės koreguoti, atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimo „Dėl vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisyklių patvirtinimo“ reikalavimus. Kiek tai turės įtakos rinkliavos mokesčio dydžiui, kils jis ar mažės, kol kas niekas negalėjo pasakyti.

Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, informavo, kad artimiausiu laiku šis klausimas bus sprendžiamas nuodugniai ir iš esmės. Jis tikisi, kad rinkliavos už šiukšles tarifą pavyks sumažinti. Daug neaiškumų iškilo ir visuomenės aktyvistui Stasiui Blinkevičiui, mat jam niekas taip ir negali pasakyti, kokiam laikotarpiui sutartis su vežėju pasirašyta: penkiems ar šešeriems metams ir kiek realiai teks sumokėti vežėjui?. Neaišku, ar bus atsižvelgta į buitinių atliekų tvarkymo klausimų darbo grupės nario Edvardo Jurjono pasiūlymą dėl komunalinių atliekų lengvatų. O jis siūlo, kad Savivaldybė suteiktų lengvatą visiems atliekų turėtojams, kuriems rinkliavos mokestis viršija 1 procentą disponuojamų metinių namų ūkio pajamų. Tarybos narys Tomas Budrikis oponuoja ir mano, kad atsiras daug galimybių nesąžiningiems piliečiams piktnaudžiauti. Jo nuomone, lengvatų teikimo prioritetas yra ir turi būti pensininkai, tikrai turintys mažas pajamas. Taigi, mokesčių už šiukšles dydžiai apgaubti paslaptimi, kurie turės įsigalioti nuo kitų metų pradžios. Tik žinoma, kad tikrai tai bus nemalonus arba malonus kalėdinis siurprizas rajono gyventojams.


Straipsnio komentarai

21 a 2018-12-07
tai žmonės šiukšlina ar kvadratai greit kv kainuos eura kur matyta šiukšlės brangesnės nei vanduo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2018-12-07
jei žmoneliai mažiau šiukšlintu ir tvarkytu tas atliekas, nereikėtu tiek daug mokėti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?