Miškininkams vėl tenka vaduoti gamtą nuo senų padangų

2018-12-07, am.lt

Aplinkos ministerija primena, kad ne vietoje išmetus padangas gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus žalai atlyginti ir nuo 30 eurų iki 60 eurų baudą.

Aplinkosaugininkai ragina senų padangų atsikratyti civilizuotai. Vienas iš būdų – jas atiduoti padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Kitas būdas atsikratyti senų padangų – nugabenti jas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.

Pastebėjusieji, kad padangomis atsikratoma jas išmetant  į aplinką, turėtų  apie tai nedelsdami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba vietos aplinkosaugininkams.


Straipsnio komentarai

Hadis2018-12-10
Į vietinį savartyną nuvežk, priima bet kokias 5 padangas į metus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Padana2018-12-09
Kur randasi tą didelių gabaritu atliekų surinkimo aikštelė ? Nes traktorius padangų taip ir nerandu kas priimtu . Komentaras patinka Komentaras nepatinka