Trečias kartas nemelavo

2018-12-08, Juzefa Eglinskienė

Lapkričio 29 dieną Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje vėl buvo svarstomas Savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės likimas. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad jai jis nebuvo palankus. Pagėgių savivaldybės tarybos opozicija šventė pergalę.

Pademonstravo požiūrį

Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas atleisti Administracijos direktorę D. Butvydienę iš pareigų. Slaptame balsavime dalyvavo 19 Tarybos narių. Iš jų 14 balsavo už, 4 – prieš. Vienas biuletenis buvo sugadintas. Nuo šių metų gruodžio 4 dienos pareigas pavesta eiti Administracijos direktorės pavaduotojui Alvidui Einikiui.

Šių metų lapkričio 27-osios d. „Šilokarčemoje“ publikavome straipsnį „Kokią žinią siunčiame Pagėgių žmonėms“.  Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D. Butvydienė, lyg nujausdama jos darbo Pagėgių savivaldybės administracijos vadovo kėdėje baigtį, dar bandė pateisinti savo būvimą poste bei savo elgesį.

„Administracijos vadovė teigė, kad aš, norėdamas gauti informaciją, per metus parašiau daug paklausimų ir taip apsunkinau Administracijos darbą. Tačiau sklandų darbą trikdė būtent ji - neretai tam, kad gaučiau informaciją iš Savivaldybės ar išreikalaučiau atlikti įstatymais numatytus veiksmus, aš buvau ne kartą priverstas kreiptis į kitas institucijas, kad įpareigotų direktorę teikti informaciją ar atlikti minėtus veiksmus, nes D. Butvydienė leido sau nepaisyti įstatymų, taip nevykdydama savo pareigų. Tai jos veiksmai apkraudavo administracijos darbuotojus darbais, kadangi specialistams buvo įsakyta rašyti atsakymus į skundus, surinkti ir teikti reikiamus dokumentus. Direktorė ne tik pati didino darbų kiekį, bet tuo pačiu vilkino informacijos gavimo procesą. Dažnai artėjančiam Tarybos posėdžiui reikalingą informaciją gaudavau tik praėjus keletui savaičių jau po sprendimų priėmimo“, - po posėdžio dėstė opozicijos lyderis Edgaras Kuturys.

Anot jo, dar praeitą mėnesį jam per „Socialinių reikalų ir teisėtvarkos“ komiteto posėdį, paprašius pasakyti, kiek per metus lėšų išleista reprezentacinėms reikmėms ir kur tai būtų galima pamatyti, direktorė pašaipiai atsakė, kad  pateikčiau dar vieną paklausimą ir tada Administracija atsakys. Tarybos narys įsitikinęs – taip buvo parodytas Administracijos vadovo, kuris yra atskaitingas Tarybai, požiūris.

Buvo bandoma daryti įtaką

„Bandydama pasiteisinti direktorė „pažongliravo“ biudžeto skaičiais, tačiau Savivaldybės finansinė situacija anaiptol negera. Pacituosiu kontrolieriaus spalio mėnesį pateiktą informaciją dėl audito metu nustatytų faktų: „Savivaldybės mokėtinos sumos už suteiktas prekes ir paslaugas per devynis šių metų mėnesius padidėjo 65 procentais, taip pat atsirado mokėtinų sumų, kurių įvykdymo terminas pradelstas daugiau kaip 45 dienas. Savivaldybės biudžetinių įstaigų kreditoriniai įsiskolinimai – mokėtinos sumos (be paskolų) – 2018 m. rugsėjo 30 d. sudarė 643.1 tūkst. eurų, iš jų pradelsti (daugiau kaip 45 d.) – 79,6 tūkst. eurų. Bendras įsiskolinimas padidėjo 253,8 tūkst. eurų. Kadangi įsiskolinimai už prekes ir paslaugas 2018 m. ženkliai išaugo, galima rizika, kad Savivaldybė neįgyvendins įstatymo reikalavimo ir neužtikrins, kad įsiskolinimas bus ne didesnis už 2018 m. sausio 1 d. įsiskolinimą. Be to pažymėtina, kad Savivaldybės administracija nėra patvirtinusi priemonių, kurios užtikrintų, kad įsiskolinimas už suteiktas prekes ir paslaugas mažėtų“. Nors kandidatuodama į šias pareigas D. Butvydienė viešai užtikrino, jog įsiskolinimai mažės“, - tęsė E. Kuturys. Jis tikino, kad tik atsižvelgdamas į visas aplinkybes, lapkritį  nutarė dar kartą teikti nepasitikėjimą dėl Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės ir atleidimo jos iš pareigų. Po teikimu pasirašė visi opozicijos nariai. Teikime nurodyta, kad direktorė yra praradusi ir mero politinį (asmeninį) pasitikėjimą, mat jis pats pateikė Tarybai sprendimo projektą dėl D. Butvydienės atleidimo iš pareigų.

„Buvo bandoma daryti įtaką įvairiais būdais atskiriems tarybos nariams, kad nereikia žengti šio žingsnio, kadangi nebe daug laiko liko iki rinkimų ir t. t. Tačiau, matant tokią situaciją, manau, negalima jos toleruoti nė dienos, nes nuo vadovo priklauso ir visos institucijos veikla, o ji turi būti vykdoma skaidriai ir atsakingai kiekvieną dieną“, - įsitikinęs E. Kuturys.


Straipsnio komentarai

Ir aplamai2018-12-13
Turim puikiausią alėją - Birutės gatvėje,ir tikrai tiktų visoms šventėms.Ir tikrai sulauktume ir daugiau gyventojų ,ir svečių .P s.(žmonių atsiliepimai nekokie) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir aplamai2018-12-13
Atraskite pagaliau tai ,,pavargusiai" eglutei reikiamą vietą mieste.Kaip ir miesto šventės patogumą jaučia tik kultūros darbuotojai .Šventės vyksta mašinų stovėjimo aikštelėje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietinis2018-12-11
eglė tai be ryšio, kaip ir pati vieta, papuošta eglė miške ir dar purvyne, kitą meta šauks kad reikia veją atsėti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
patyręs2018-12-10
Na, ka -pakorojo Dievulis, uz Dainors atleidima - sekancia diena po eglutes iziebimo paskandino ja su visa prakartele. Atgailaukit netikeliai. :))
P.S. Jei butu administratores siulytoje vietoje stovejusi - neskendetu vandeni r purve... :)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka