Robotikos paslapčių mokėsi Usėnų atžalos

2018-12-20, Aldona Rauktienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė.
Pasibaigus varžyboms, mokiniai nuoširdžiai dėkojo svečiams už patirtus įspūdžius. Autorės nuotr.
Pasibaigus varžyboms, mokiniai nuoširdžiai dėkojo svečiams už patirtus įspūdžius. Autorės nuotr.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale vyko robotikos užsiėmimas. Su didžiausiu nekantrumu jo laukė Usėnų pagrindinės mokyklos IV ir V klasės mokiniai.

Robotikos užsiėmimo metu vaikai mokosi dirbti komandoje, ugdomas bendradarbiavimas, lavinamas loginis mąstymas ir gebėjimas priimti sprendimus. Dalyviams padedama įgyvendinti įvairiausias idėjas atliekant praktinę veiklą, skatinamas kūrybiškumas pasitelkiant išmaniąsias informacines technologijas, lavinami techniniai gebėjimai. Šiandieninis gyvenimas nebeįsivaizduojamas be kompiuterių, planšečių, išmaniųjų telefonų. Vis dažniau naudojami ir robotai, be kurių neapsieinama ne tik medicinoje, pramonėje, bet ir buityje. Mokiniai užsiėmimo metu buvo supažindinti su robotukais, skirtais pramogai.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas  kantriai, su dėmesiu mokė vaikus ir padėjo smulkutes detales bei laidelius paversti judančiais robotukais.

Pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su robotų kūrimo principais. Vėliau ketvirtokai ir penktokai, pamokyti Ovidijaus ir Tomo, patys programavo, konstravo judančius ir kovojančius vienas su kitu robotus, valdomus naudojant iPad planšetes.

Surengtose robotukų lenktynėse nugalėjo ketvirtokų Meinardo ir Rimvydo surinktas ir valdomas robotukas, o „Sumo“ varžybose nenugalimas buvo Saulės ir Justo valdomas robotas. Pasibaigus daug emocijų sukėlusioms varžyboms, mokiniai nuoširdžiai dėkojo svečiams už patirtus įspūdžius, smagiai praleistą laiką ir gautas dovanėles.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?