Pagėgiai – vienintelė savivaldybė su mažėjančiu darbo užmokesčiu

2018-12-21
Per metus vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis padidėjo beveik visose savivaldybėse, išskyrus Pagėgių. Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Per metus vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis padidėjo beveik visose savivaldybėse, išskyrus Pagėgių. Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Nors šalyje atlyginimai sparčiai auga, ne visuose rajonuose darbo rinka yra aktyvi. Pagėgiai yra vienintelė savivaldybė šalyje, kurioje per metus atlyginimai sumažėjo 0,9 proc., o darbuotojų skaičius susitraukė 28 procentais. 

Per metus vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis padidėjo beveik visose savivaldybėse – nuo 0,3 proc. Tačiau vienintelėje Pagėgių savivaldybėje vidutiniai atlyginimai per metus mažėjo 0,9 proc.( iki 738,9 eurų). Čia per metus net 28,1 proc. sumažėjo dirbančių gyventojų skaičius – rajone III ketv. dirbo 1775 gyventojai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Šalyje darbo užmokesčio augimui per metus įtakos turėjo šiemet padidinta minimalioji mėnesinė alga, gegužę padidintas darbo užmokestis sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams (gydytojams ir slaugytojams). Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, nevertinant individualiųjų įmonių, Lietuvoje pasiekė 935,7 euro – 1 proc. daugiau nei prieš ketvirtį ir 10 proc. daugiau nei prieš metus.


Straipsnio komentarai

Geras2019-01-04
Jau senai Šilokarčema nieks nebetiki,,,kaip ir Delfiu.Nereikia kreipti dėmesį, greitai tuos nesąmoningus raštus turėtų uždrausti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To:”Is Pagegiu”2019-01-03
O prie ko cia zurnaliste uzkliuvo,tikriausiai komentara parase,sedintis toje kedeje,kur turetu moketi atlyginima atitinkanti!Straipsnyje nematau nieko blogo,lai atmerkia zmonems akis! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Iš pagegių2019-01-03
Esu buvusi Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinė. Mokytojai, seniau dėdavo pastangas į mokslus kaip vaikas mokinasi, o dabar nėra to ko buvo seniau mokosi daug mano buvusių draugų ir esančių, dabar išvis nebėra veiklos nei moksle nei kūryba. Visos pastangos tik sporte, o kur sporto gyvenime neprireiks.. Aš manau mokytojai nebededa pastangas tik todėl kad mažas atlyginimas, ir kad vasarą bus praiilginta mokslu. Mokytojams neaktuoli veikla tai į ką atsižvelgia vaikai, net nebežiūri ar vaikai jima telefonus ar ne, nes dauguma pasijimema telefonus į rankas ir jiems visiškai neįdomu. Tiek prekybos centruose Pagėgiuose nebėra daug padėjėju ko ieškome, o jai paprašao būną nepatenkinti, ir įsižeidžiantįs. O šiuo metu daug kas emigravę ir niekam neįdomu atstovybė, ir alga už darbą. Nes visoj Lietuvoje nera pakankamos algos mokesčio. Ačiū už dėmesį! :))
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
apie statistiką2018-12-28
statistika tai mokslas ir jos duomenimis naudotis reikia mokėti. Pvz.: Ukmergėj gyventojų per 20 000. Iš jų apie 100, t.y. 0,5 proc. asmenų yra pažeidę viešąją tvarką. Panemunės mieste - per 200 gyventojų, iš jų 2 gyventojai, t. y. 1 proc. irgi yra pažeidę viešąją tvarką. Pagal Šilokarčemos rašytojus, tai Panemunėj (1 proc) dvigubai daugiau nusikaltėlių, nei Ukmergėj (0,5 proc.). Reikėtų nutraukt sav. sutartis su tokia spauda, kuri mėgaujasi kas Pagėgiuose blogai. Žmonėms ir taip sunku, tai barsto druską ant žaizdos ir mėgaujasi, prisidengę fraze, atseit žmonės turi tiesą žinot. Deja ji ,,apvartyta" ir ,,išvartyta" Surinksiu kelių metų faktus ir pateiksiu merui, žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai iš Pagėgių2018-12-28
statistika yra statistika. O kai kam iki to vištos proto labai toli... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
iš Pagėgių2018-12-25
anksčiau tokius briedus tik Jagintavičienė rašė, nejau antrą vištos proto šilokarčemoj įdarbino. kad jos pavardės nėra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?