Teatro šventė jauniesiems naumiestiškiams

2018-12-22, Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko Šilutės rajono mokinių meninės raiškos projektų konkurso teatro ir dainų šventė „Ar reik, aš tau pasaką paseksiu?“, kurioje dalyvavo net trys partneriai: Vainuto gimnazija, Šilutės lopšelis-darželis „Gintarėlis“,  Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyrius.

Atsivėrus scenos uždangai, visas perskaitytų pasakų knygas į krūvą sudėjo šventės vedėja Raganaitė Tititata (Sonata Vilčiauskienė). Ji gyrėsi, kiek daug yra perskaičiusi pasakų knygelių, kiek daug išmokusi ir sužinojusi gyvenimo tiesų.  Uždegtas šventės žibintas Raganaitės rankose pranešė, kad kūrybinė šventė prasideda.

Renginiui  prasidėjus,  Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokiniai, lankantys teatro būrelį (vadovė Sonata Vilčiauskienė) mąstė ir kalbėjo apie teatrą, kad jie sudeda viską – veiksmą, judesį, muziką, šokį, scenos rekvizitus, scenografiją, tačiau vis tiek sau užduoda filosofinį klausimą - „Kas yra teatras?“  Patys mažieji įstaigos teatro būrelio nariai žiūrovams pristatė ir advento kompozicijos premjerą „Vaikai ir angelai“ linkėdami, kad kiekvieną mūsų saugotų angelo sparnas.

Po naumiestiškių pasirodymų scenoje nusileido angeliukai iš Šilutės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ (mokytojos Danguolė Čeliauskienė, Vitalija Martišienė). Mažieji ugdytiniai padovanojo kompoziciją „Kalėdos beldžias širdelėn vėl tuk, tuk“,  dainavo angeliškas giesmes ir skyrė gražius palinkėjimus. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriaus vaikai, vadovaujami mokytojos Virginijos Lidžiuvienės, suvaidino nuotaikingą spektaklį „Mikė Pūkuotukas eina į svečius“, šventės partneriai iš Vainuto gimnazijos, vadovaujami mokytojos Danguolės Jonelienės, pristatė savo kūrybinį darbą „Vėjas ir sagutė“.

Po kiekvieno šventės dalyvių pasirodymo žiūrovai per pertraukėles galėjo mėgautis kūrybiniais žaidimais ir užduotimis, solisčių Aušrinės Kuršelytės, Einartės Birbalaitės (mokytoja Dalia Svirskaitė) dainų premjeromis, raganaitės Tititatos išdaigomis bei choreografijos mokytojos Virginijos Šiaudvytienės suorganizuotais šokiais, į svečius atklydusios Kakės Makės (Mintė Arnašiūtė) ir Raudonkepuraitės (Vakarė Vidutytė) pasakojimais. Šventėje dalyvavusi Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė neslėpė džiaugsmo girdama visus artistus, jų vadoves ir linkėjo gražiausių Kalėdų švenčių. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė pasidžiaugė projekto sėkme ir visus artistus, dainininkus bei jų mokytojus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis ir padėkos raštais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?