Paprastinama atliekų apskaita

2018-12-23, am.lt

Aplinkos ministerija parengė Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklių pakeitimo projektą ir kviečia visuomenę ir suinteresuotas institucijas teikti pastabas bei pasiūlymus iki gruodžio 28 d. elektroniniu paštu info@am.lt.

Patikslintomis taisyklėmis mažinama administracinė našta ūkio subjektams – jie galės susumuotus atliekų susidarymo ar tvarkymo apskaitos duomenis vesti į Vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos sistemą (GPAIS) iki kalendorinio mėnesio pabaigos.

Šie pakeitimai – dar vienas žingsnis siekiant supaprastinti atliekų apskaitos reikalavimus. Pasiūlymus, kaip tobulinti GPAIS ir jos veiklą reglamentuojančius teisės aktus, teiks pradedanti darbą aplinkos ministro sudaryta darbo grupė. Ją sudaro Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Aplinkos apsaugos departamento ir GPAIS vartotojų atstovai.

Aplinkos ministerija primena, kad vykdyti gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą naudodamiesi GPAIS turi atliekų darytojai, atsižvelgę į susidarančių atliekų kiekį, rūšį, vykdomą veiklą, įmonės dydį; taip pat atliekų tvarkytojai; gamintojai ir importuotojai, teikiantys į rinką gaminius ir pakuotes. Jeigu atliekų darytojai tinkamai nevykdo šios pareigos, atliekų tvarkytojai negali užbaigti proceso ir išrašyti atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų.

Registravimosi GPAIS instrukcijas ir vadovus, mokymų medžiagą ir vartotojų vadovus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie GPAIS veikimą galima rasti čia, o savo klausimus  galima pateikti el. paštu pagalba@aaa.am.lt.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!